Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій

Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій

Назва:
Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,65 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота з інформатики
Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій


1. Програми розпізнавання мови
Подальше поширення і поглиблення використання різних інформаційних систем приводить до необхідності надання користувачу максимальних зручностей при роботі з ЕОМ у режимі діалогу. Тенденція удосконалювання комунікаційного інтерфейсу веде до спрощення діалогу користувача з ЕОМ. В останні роки розробці зручного інтерфейсу приділяється пильна увага з боку ведучих виробників програмних продуктів. Звичним стандартом стали многооконные системи, оснащені візуальними засобами керування відповідно до принципів GUI (Graphical Users Interface). Керування інформаційними системами більше не вимагає пошуку потрібної клавіші на клавіатурі. Усе здійснюється наочно, і користувач бачить результати своїх дій на моніторі комп'ютера, у будь-який момент він може звернутися до системи допомоги, що стала невід'ємним компонентом будь-якої інформаційної структури.
Огляд програм розпізнавання мови:
Були випробувані чотири лідируючих продукти - Dragon NaturallySpeaking Preferred, IBM ViaVoice 98 Executive Edition, Lernout & Hauspie Voice Xpress Professional і Philips FreeSpeech 98.
Усі пакети були установлени на комп'ютері Pentium II-266 з оперативною пам'яттю 128 Мбайт і звуковою платою Sound Blaster. З кожним пакетом було проведено експерименти по диктуванню тексту в основному екрані (звичайном варіанті Windows WordPad), а також у середовищі текстового процесора, електронної таблиці і поштової програми. Серед тестових документів був діловий лист, що містив багато виділень жирним шрифтом, центрованих абзаців і незвичайних слів, а також URL і таблицю, були прості електронні листи і вірші.
У цілому допустившей найменше число помилок і одночасно найпростіший у використанні виявилася програма Dragon NaturallySpeaking Preferred, хоча і з нею було достатнє незручно працювати в електронних таблицях і керувати переміщеннями по екрану. Однак у кожного з розглянутих пакетів є і сильні, і слабкі сторони. От як вони співвідносяться по основних параметрах.
Первинне навчання. В описах усіх пакетів затверджується, що їх досить установити, зачитати вголос кілька пропозицій - і можна приступати до диктування добре поставленим голосом. Допускаю, що це так, але результати будуть набагато краще, якщо витратити від 10 до 50 хв на навчання програми особливостям свого голосу. Відповідна процедура складається в зачитанні серії тестових фрагментів; вона стомлююча, але виконується всього один раз. У цілому найменш обтяжним виявилося навчання Dragon.
Спочатку треба виконатинавчання по тестах. Далі потрібно дати системам розпізнавання слова, що отсутствовали в їхньому убудованому словнику (обсягом від 30 до 64 тис. слів). Створювати додатковий словник треба у всіх розглянутих пакетах, але Dragon NaturallySpeaking краще усіх розпізнавав, як пишеться нове чи незвичайне слово. У загальному і цілому, чим більше ви навчаєте програму і працюєте з нею, тим точніше вона вас розуміє.
Диктування. Усі чотири пакети розраховані в першу чергу на те, щоб забезпечити введення в документ ніяк не оформленого потоку тексту. З цією задачею краще усіх справляється Dragon. Він єдиний з усіх досяг заявленої безпомилковості розпізнавання - 95%. Але безпомилковість 95% означає, що кожне двадцяте слово інтерпретується неправильно, а виправлення вимагає часу. У IBM ViaVoice 98, Philips FreeSpeech 98 і L&H Voice Xpress Pro точність розпізнавання була близько 90%.
Підтримка інших програм. Усі чотири пакети забезпечують диктування безпосередньо у вікні будь-якої програми, що працює з текстами, зокрема Microsoft Word, Excel і таких популярних поштових клієнтів, як Outlook Express і Netscape Messenger. Правда, на комп'ютерах щодо старих моделей обробка вимовлених слів може відбуватися з затримкою.
Команди і керування. Мона не тільки диктувати програмам, але і давати їм інструкції - відкрити той чи інший файл, надрукувати ту чи іншу сторінку, - а крім того, керувати переміщеннями по Робочому столі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Програми розпізнавання мови. Створення списку ілюстрацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок