Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Обчислення у запитах

Обчислення у запитах

Назва:
Обчислення у запитах
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота

Обчислення у запитах


Теоретичні відомості
У запиті над полями можуть проводитися обчислення за допомогою арифметичних виразів і визначених у MS Access функцій.
Вираз уводиться у бланк запиту в порожню комірку рядка Field (Поле). Якщо натиснути на клавішу <Enter> або перевести курсор в іншу комірку, то перед виразом додається ім’я поля ExprN (ВиразN), де N — ціле число, що збільшується на одиницю для кожного нового створюваного обчислюваного поля в запиті. Ім’я обчислюваного поля відділяється від виразу двокрапкою. Наприклад, <Expr1>: [Ціна]*[Кількість] (Ціна й Кількість — назви полів).
В обчислюваних полях використовуються такі функції:
· Date — формує поточну дату;
· Month — виділяє місяць із значення поля, що містить дату;
· DLookup — набуває значення конкретного поля із запису зв’язаної таблиці, що не включена в запит;
· cтатистичні функції, що обчислюють середнє значення, суму, мінімальне, максимальне значення.
Для запису виразу можна використовувати Expression Builder (Конструктор виразів).
Конкретне значення поля в умові відбору можна вводити безпосередньо в бланк запиту. Для введення значень у діалоговому режимі потрібно визначити параметр запиту. Ім’я параметра запиту можна задавати безпосередньо в рядку Criteria (Умова відбору) у квадратних дужках. При виконанні запиту це ім’я з’явиться у діалоговому вікні Enter Parameter Value (Введіть значення параметра).
Для модифікації записів таблиць використовуються запити на оновлення, додавання, вилучення.
Оновлення даних у полях базових таблиць можна здійснити за допомогою запиту на оновлення (Update Query). Запит на оновлення створюється на основі запиту на вибірку (Select Query) вибором у вікні конструктора запитів пункту Update Query (Оновлення) із списку Query Type (Тип запиту) або команди меню Query/Update (Запит/Оновлення). Після цього в бланку запиту з’являється рядок Update To (Оновлення).
Для обновлюваного поля в рядок Update To (Оновлення) потрібно ввести значення або вираз, що визначає нове значення поля. Після виконання команди Query/Run (Запит/Запуск) або натискання на відповідну кнопку панелі інструментів відкривається діалогове вікно з повідомленням про число оновлюваних записів і запитанням про продовження операції оновлення.
Після виконання запиту в режимі таблиці можна переглянути оновлені поля. Перехід у режим таблиці здійснюється за допомогою команди View/Datasheet View (Вигляд/Режим таблиці) або кнопки View (Вигляд) панелі інструментів.
Запит на додавання (Append Query) дозволяє додавати записи з таблиці результату запиту в таблицю бази даних. Тому потрібно, щоб у запиті були сформовані поля, відповідні полям таблиці бази даних. Запит на додавання створюється на основі запиту на вибірку (Select Query) вибором типу запиту Append Query (Запит на додавання) на панелі інструментів або команди меню Query/ Append Query (Запит/ Запит на додавання). У діалоговому вікні Append (Додавання) в полі Table Name (Ім’я таблиці) вводиться або вибирається ім’я таблиці, в яку потрібно додати записи.
Якщо таблиця, в яку додають записи, знаходиться у відкритій базі даних, то потрібно відмітити перемикач Current Database (У поточній базі даних). Для таблиці, що міститься в іншій базі даних, потрібно відмітити перемикач Another Database (В іншій базі даних) і ввести ім’я файлу.
У рядку Append To (Додавання) вказуються імена полів таблиці-одержувача, в які будуть додаватися значення із відповідних полів таблиці запиту. Якщо вибрані поля мають однакові імена в обох таблицях, імена в рядок Append To (Додавання) вносяться автоматично.
Для попереднього перегляду записів, які планується додати в таблицю, потрібно натиснути на кнопку View (Вигляд) панелі інструментів. Додавання записів здійснюється за допомогою кнопки Run (Запуск). При цьому відкриється діалогове вікно з повідомленням про число оновлюваних записів і запитанням про продовження операції оновлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Обчислення у запитах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок