Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Дослідження динаміки процесів самоочищення кар'єрних вод після проведення масових вибухів

Дослідження динаміки процесів самоочищення кар'єрних вод після проведення масових вибухів

Назва:
Дослідження динаміки процесів самоочищення кар'єрних вод після проведення масових вибухів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,55 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Дослідження динаміки процесів самоочищення кар’єрних вод після проведення масових вибухів
Україна, Житомирський державний технологічний університет
Аналіз спеціальної літератури свідчить, що забруднення водних об’єктів продуктами масових вибухів на кар’єрах, ще недостатньо вивчені і моделі самоочищення водойм від цих речовин ще не розроблені. Тому актуальним є виявлення впливу на гідросферу продуктів вибуху саме цих ВР. Дослідження забруднення кар’єрних вод продуктами масових вибухів при розробці родовищ корисних копалин відкритим способом проводилося на прикладі Пенизевицького родовища №1. Під час аналізу проб води, визначалися гідрохімічні показники за загальноприйнятими методами аналізу промислових стічних вод та вод відкритих водойм.
Аналіз та порівняння експериментальних даних свідчать про те, що забруднення кар’єрних вод напряму залежить від продуктів, що утворюються при проведенні масових вибухів на кар’єрах. Після проведення масового вибуху найбільше зростає концентрація сполук нітрогену (сольового амонію, нітритів, нітратів). Так через 2 доби після проведення масового вибуху вміст нітратів в кар’єрних водах зростає більше ніж в 2 рази, а сольового амонію в 5 разів. Через 5 діб за рахунок вимивання із зруйнованої породи вміст цих сполук збільшується в 3 та 10 разів відповідно по відношенню до їх вмісту у водах перед проведенням вибухових робіт. Всі ці речовини є продуктами розкладу ВР і їх кількість напряму пов’язана із кількістю та видом вибухівки, що використовується для проведення вибухових робіт. Крім цього досить суттєво збільшується концентрація сульфатів (на 20 %) та хлоридів (на 80 %) у кар’єрній воді. Підвищений вміст солей у кар’єрній воді призводить до поступового підвищення кислотності та збільшення сухого залишку у пробах.
При скиданні забруднених вод без очистки відбувається забруднення природних водойм. Тому виникає необхідність перед скиданням стічних вод провести їх очищення до фонового рівня. Найбільш простим та економічно вигідним є спосіб відстоювання промислових стоків в спеціальних водоймах-відстійниках. Час повернення показників до контролю за рахунок самоочищення для кожної хімічній речовині різний. Найбільше часу займає самоочищення кар’єрної води від таких сполук як сульфати та сольовий амоній, рівень лужність. Тому загальній час відстоювання кар’єрної води потрібно розраховувати саме за цими показниками. Однак, у зв’язку різними початковими умовами забруднення (хімічних властивостей порід, що руйнуються та від складу ВР) при використанні подібних розрахунків на інших родовищах, необхідно враховувати можливі відмінності в хімічному складі кар’єрних вод забруднених продуктами вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Дослідження динаміки процесів самоочищення кар'єрних вод після проведення масових вибухів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок