Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і на телебаченні

Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і на телебаченні

Назва:
Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і на телебаченні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і на телебаченні


У цій статті мова йтиме про комп'ютерну графіку (в основному 3-мірній) і професійному її застосуванні для створення реалістичних спецэффектів, по можливості невідрізнимих чи важко відрізнимих від реального відео. Для початку хотілося б зробити невеликий екскурс по декількох основних 3-мірних програмах, використовуваним сьогодні професіоналами по усьому світі. Відразу обмовлюся, що дані матеріали не є навчальним посібником по тім чи іншому пакеті, тому що для цього є спеціалізована література.
Метою даної статті є ознайомлення недосвідченої в даних питаннях частини аудиторії, але зацікавленої ними. Професіонали також можуть почерпнути з цього матеріалу масу корисної інформації у вигляді ідей і способів застосування окремих функцій програм для своїх потреб.
На даний момент існує безліч пакетів для створення 3-мірної комп'ютерної графіки й анімації, що мають свої переваги і недоліки. Не буду розвивати полеміку на тему, який пакет крутіше, тому що прихильників того чи іншого програмного забезпечення мається безліч, і в кожного пакета є свої позитивні і негативні моменти, можу лише виразити власна думка і прихильності до конкретного набору програм, засновані на логічних роздумах і особистому досвіді.
З існуючого достатку графічних програм, що є присутнім на ринку графічних технологій, відразу можна виділити декількох фаворитів: це такі пакети, як MAYA, 3Dstudio Max, SoftImage, Light Wave. Крім цих пакетів, звичайно, існує ще величезна кількість графічних програм, таких, як: Rhino, NUGraphRenderer, BMRT, RenderMan, Houdini, та інші., але про них, я думаю, говорити не варта, тому що ці програми, в основі своїй, не одержали широкого застосування користувачами в нашій країні в силу своєї вузької спеціалізації, хоча ці і деякі інші програми нерідко використовуються фахівцями, що працюють на телебаченні.
Отже, давайте по-порядку
Звичайно, MAYA - це безперечний лідер, програмний пакет, що володіє величезними можливостями, перший доступний для PC-користувачів, професійний графічний набір інструментів, що дозволяє досягти нового рівня якості анімації і візуалізації сцен. MAYA має величезну історію, поєднуючи в собі можливості таких монстрів, як POWER ANIMATOR, SOFTIMAGE і безлічі інших графічних пакетів, її можливості практично безмежні, і говорити про неї можна дуже довго. На жаль, MAYA має ряд негативних сторін, що не дозволяють їй на даний момент зайняти лідируюче положення в лінійці популярних 3-мірних програм у Росії. По-перше, її системні вимоги: min128MB RAM і хоча б PII400 - це для нормальної роботи і створення сцен дуже средненької (по голлівудських мірках) складності. По-друге, можливість роботи тільки під Windows NT на PC також ніяк не може позитивно позначитися на рості обсягу продажів. Ну і саме головне, мабуть, (принаймні для Росії) ця ПОВНА відсутність якої-небудь російської літератури. Проїхавши пів-Москви і побувавши в безлічі книгарень, мені так і не вдалося знайти ні однієї книги по даному пакеті. І це притім, що пакет є одним із самих складних (якщо не самим складним) з тих, що мені коли-небудь, приходилося зустрічати. Справа навіть не в розумінні якихось функцій, а просто-напросто в їхньому достатку. Незважаючи на сказане вище, хочу відзначити, що усе більша кількість допитливих розумів у нас у Росії намагається методом наукового тика опанувати функціями цього чудового пакета, у чому хочеться щиро побажати їм успіху. Хоча я все-таки сподіваюся на появу незабаром необхідної технічної літератури.
Хотілося б особливо виділити один з пакетів, що є на сьогоднішній день першим за рівнем популярності не тільки в Росії, але і в усьому світі:
3D Studio MAX
Історія 3DSMAX досить молода і бере свій початок десь наприкінці 80-х. Кілька талановитих програмістів з різних міст США, що іменують себе Yost Group, об'єднали свої зусилля з метою створення першого професійного 3-х мірного графічного пакета на платформі PC. 1-я версія 3Dstudio для MS-DOS…Тоді це був прорив, і всі комп'ютерні журнали взахлеб писали про нові можливості, що відкриваються для платформи PC.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Інше на тему: Секрети і прийоми використання комп'ютерної графіки в кіно і на телебаченні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок