Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Магістерська робота СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Магістерська робота СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Назва:
Магістерська робота СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
41,37 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ВСТУП
Однією із важливих процедур є перевірка і оцінювання знань осіб, що навчаються, тому актуальним завданням є проведення контролю знань дистанційно з використанням комп’ютерної техніки і відповідного програмного забезпечення. Тестування є невід’ємною частиною дистанційного навчання, так як являє собою зворотній зв’язок в колі "викладач" – "студент". При цьому в очному тестуванні викладачем студента виникають проблеми, зв’язані із суб’єктивністю оцінок викладачів, неможливістю протестувати одним викладачем значний потік студентів і т.п. У зв’язку з цим в рамках розвитку інформаційних технологій особливо актуальна проблема автоматизації процесу тестування – створення інформаційних систем тестування знань, які б не тільки забезпечували значну економію часу викладача і студента, але б дозволяли швидко і об’єктивно оцінити знання студента, а також дозволяли б студенту проводити самоконтроль своїх знань з метою усунення "пробілів" у них.
За останні роки спостерігається значний ріст числа учбових закладів України, які використовують дистанційні форми навчання. При цьому в основному ці вузи використовують свої власні розробки програмного забезпечення. Беручи до уваги стрімкий ріст користувачів і високу популярність мережі Internet, можна зробити висновок про те, що створення web-орієнтованої системи тестування знань може розширити контингент користувачів за рахунок використання єдиного для всіх користувачів мережі інструментального засобу перегляду у вигляді програми-браузера, а також загальній орієнтації на тонкого клієнта.
Метою даної роботи було розробити пакет програм для реалізації системи дистанційної діагностування рівня знань з використанням засобів, що надає всесвітня мережа.


1 АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТУВАННЯ
РІВНЯ ЗНАНЬ
1.1 Типи існуючих систем
На сьогоднішній день існують наступні типи систем контролю (за середовищем функціонування): —
традиційні ("паперові");—
комп’ютерні (локальні: на кожному комп’ютері встановлена копія програми зі всією доступною базою);—
комп’ютерні (мережеві – використовується клієнт/серверна архітектура комп’ютерних мереж).
Розглянемо детальніше переваги і недоліки кожного із типів систем.
Для першого типу системи характерні значні витрати на організацію самого процесу контролю знань. Викладачу (відповідальній особі) необхідно підготувати значну кількість документів для кожного, хто тестується. Для зменшення навантаження на відповідальну особу можливе застосування комп’ютерної техніки, для генерації блоку завдань і перевірки результатів. Але навіть при використанні цього підходу необхідні значні затрати на машинну перевірку результатів. При цьому не знімається питання про витрати на підготовку необхідних документів. Слід також зазначити, що ці системи не володіють функціями автоматичного формування різного роду статистичної інформації.
Для другого типу систем характерні більш розвинуті можливості проведення контролю, а також аналізу результатів. Також слід зазначити значне зменшення витрат на підготовку необхідних документів (відпадає необхідність генерації "паперового" документу із завданнями). Єдиною проблемою таких систем є відсутність централізованого сховища даних, що є значною перепоною для різного роду статистичного аналізу результатів, а також контролю роботи користувачів в реальному часі. На відміну від попередніх – ці системи є більш автоматизованими, результат тестування виставляється системою автоматично.
Третій тип систем характеризується тим, що обов’язковим елементом є централізоване сховище з даними – база даних системи. Використання такого підходу забезпечує можливість централізованого контролю за роботою користувачів, а також статистичної обробки великої вибірки результатів. Важливою проблемою таких систем є захист інформації, а також вартість відповідного програмного забезпечення. При використанні комп’ютерних мереж необхідно забезпечити захист конфіденційної інформації, що передається від клієнтської машини на сервер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Інше на тему: Магістерська робота СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок