Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Стандартизація навчальної дисципліни "Штучний інтелект" як компонента підготовки фахівця в галузі інформатики

Стандартизація навчальної дисципліни "Штучний інтелект" як компонента підготовки фахівця в галузі інформатики

Назва:
Стандартизація навчальної дисципліни "Штучний інтелект" як компонента підготовки фахівця в галузі інформатики
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СТАНДАРТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ» ЯК КОМПОНЕНТА ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦЯ В ГАЛУЗІ ІНФОРМАТИКИ
В наш час підвищився попит на розробки в області інтелектуальних систем як у всьому світі, так і в Україні; свідоцтвом цього є вихід книг, навчальних посібників, розробка спеціалізованих сайтів, поява відповідних курсів у програмах вищих навчальних закладів України, Росії. Ці тенденції не обійшли Харківський національний педагогічний університет: до складу дисциплін, що вивчаються студентами фізико-математичного факультету в 2004/2005 навчальних роках, привнесено двосеместровий курс „Основи штучного інтелекту”.
Проблема поточної роботи в тім, щоб визначити призначення і вміст розділів, які доцільно викладати в рамках дисципліни „Основи штучного інтелекту” в педагогічному вищому навчальному закладі.
Для виявлення змістовного вкладу розглянуто галузі практичного застосування інтелектуальних систем у сучасному світі, в тому числі, використання засобів штучного інтелекту для побудови дистанційних курсів, при побудові навчальних програм та пристосуванні інтелектуальних агентів.
Напрями розвитку інтелектуальних систем в наш час характеризуються практичністю, бо найбільшим попитом користуються інтелектуальні системи управління системами життєдіяльності, системи захисту інформації, системи автоматичного планування. Інтелектуальні навчальні системи забезпечують інтерактивний діалог з учнями, здійснюють контроль і підтримку в режимі реального часу, вдосконалюючи тим самим стратегію навчання і тестування учнів. При цьому використовуються сучасні системи навігації, обробки й каталогізації даних для забезпечення більш ефективного використання інформаційних ресурсів Інтернет, електронних бібліотек, баз даних і знань. Інтелектуальною технологією в дистанційній освіті є організація колективної роботи. Ця технологія розробляється на основі моделей учнів, що дозволяє формувати групи для спілкування і спільного навчання розподілених як в просторі, так і в часу користувачів і аналізувати діяльність цих груп. Найбільше втілення ідеї штучного інтелекту знайшли в нинішній час в технології інтелектуальних агентів - програм, які допомагають користувачеві в розподіленій обробці даних.
Державний освітній стандарт включає певні вимоги до знань, що одержуються в процесі вивчення дисципліни «Штучний інтелект». Існують відмінності в знаннях, вміннях і навичках, що набуваються при вивченні дисципліни «Штучний інтелект» студентами природничих факультетів університетів, вищих технічних навчальних закладів, педагогічних вищих навчальних закладів, представниками гуманітарних напрямів. Студенти педагогічних навчальних закладів при вивченні дисципліни повинні засвоїти апарат, який має подальше застосування в шкільній практиці. Це задачі спілкування з комп'ютером на природній мові, створення ігрових програм, побудова навчаючих програм, здійснення ефективного пошуку в Інтернет.
В роботі розглядається включення сучасних тенденцій в практикум з дисципліни «Основи штучного інтелекту», що дозволяє визначити орієнтири для побудови навчальних курсів з дисципліни «Основи штучного інтелекту»:
Доцільно запропонувати наступні теми курсу: штучний інтелект та основні напрями дисципліни; засоби представлення знань (семантичні мережі, фрейми, об'єкти) та системи управління знаннями, експертні системи; обробка природної мови та розробка інтелектуальних інтерфейсів; засоби логічного та об’єктно-орієнтованого програмування як основні стилі програмування задач штучного інтелекту; ігрові програми; інструментальні системи штучного інтелекту - інтелектуальні агенти та мультиагентні системи; інтелектуальні пошукові машини в Інтернет (WebCrawler, WebBrain).
Після вивчення тем курсу студенти повинні вміти визначати мету дисципліни "Штучний інтелект"; аналізувати зв’язок дисципліни „Штучний інтелект” з психологією, філософією, лінгвістикою та іншими галузями знань; описувати послідовність дій при конструюванні систем, що діють інтелектуально; визначати системи інтерактивного придбання знань і їх основні характеристики; описувати задачі, які необхідно розв’язати для побудови інтелектуальної системи; давати характеристику рівням, які поєднує в собі „розуміння” природної мови; розуміти призначення експертної системи; визначати основні етапи комп'ютерного моделювання; вміти пояснювати, як здійснюється автоматичне програмування та вчення в системах штучного інтелекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Стандартизація навчальної дисципліни "Штучний інтелект" як компонента підготовки фахівця в галузі інформатики

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок