Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Маніпулятор “миша”. Головне меню OC Windows. Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України.

Маніпулятор “миша”. Головне меню OC Windows. Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України.

Назва:
Маніпулятор “миша”. Головне меню OC Windows. Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,56 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
Маніпулятор “миша”. Головне меню OC Windows. Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України.


Маніпулятор “миша”
Головне меню OC Windows
Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України
1. Маніпулятор “миша”
Поряд з клавіатурою миша є важливим засобом вводу інформації. Миші з'явилися в результаті появи графічних оболонок. Вибір, щелчок (чи подвійний щелчок) на об'єкті у вигляді піктограми, символа чи пунута меню робить клавіатуру майже не потрібною. Але її звичайно не можна замінити в тих додатках, де потрібно вводити дані (текст, цифри). Так що миша і клавіатура працюють у взаємозв'язку і доповнюють один одного.
Отже, миша - це пристрій керування маніпуляторного типу. Вона має вигляд невеликої пластмасової коробочки з двома (або трьома) клавішами. Переміщення миші по поверхні синхронізоване з переміщенням графічного об'єкта, який називається курсор миші, на екрані монітора. На відміну від клавіатури, миша не є стандартним пристроєм керування, тому для роботи з нею вимагається наявність спеціальної системної програми - драйвера миші. Драйвер миші призначений для інтерпретації сигналів, що поступають від миші, а також для забезпечення механізму передачі інформації про положення та стан миші операційній системі та іншим прикладним програмам. Драйвер миші встановлюється при першому підключенні миші або при завантаженні операційної системи.
Комп'ютером керують переміщення миші та короткочасні натиснення її клавіш (ці натиснення називаються кліками). Миша не може безпосередньо використовуватися для введення знакової інформації, її принцип керування базується на механізмі подій. З точки зору драйвера, всі переміщення миші та кліки її клавіш розглядаються як події, аналізуючи які, драйвер встановлює, коли відбулася подія і в якому місці екрану знаходився в цей час курсор миші. Ці дані передаються в прикладну програму, із якою працює користувач, і за цими даними програма може визначити, яку команду мав на увазі користувач, і приступити до її виконання.
До числа параметрів миші, якими може керувати користувач, належать: чутливість (характеризує величину переміщення курсору миші на екрані при заданому переміщенні миші), функції лівої та правої клавіш, а також чутливість до подвійного кліку (визначає максимальний проміжок часу, протягом якого два окремих кліки клавіші розглядаються як один подвійний клік).
Ввід інформації здійснюється за допомогою клавіш. Більшість миш
має їх 3-х. Функціональне значення цих клавіш різне в залежності від додатків. Загальною властивістю миш є те, що при вказанні на об'єкт (піктограму) об'єкт стає управляючим. В цьому випадку при щелчку лівої клавіші миші він виділяється; якщо не відпускати ліву кнопку миші, то його можна переміщувати; при подвійному щілчку лівої кнопки об'єкт стає активним.
Принцип роботи
Мишу можна відкривати без особливих проблем і ризику, і навіть потрібно час від часу це робити, для її чистки. На оберненій стороні миші знаходиться отвір, який відкривається поворотом пластикової шайби. Далі йде круглий шарік діаметром біля 1,5-2 см., який можна вийняти і почмстити. Цей шарик виготовлений із металу і покритий резиною. Під ним розташовані три маленьких валика, які з ним контактують. Один служить для управління шариком, а два інші реєструють механічні рухи шаріка. Ці пластмасові валики на кінці осей зв'язані з диском з растровими отворами. (див. малюнок).
Найбільш поширеним є оптико-механічний принцип регістрації миші. Цей принцип полягає в слідуючому. При переміщенні миші шарик приходить в рух і крутить дотикаючі дл нього валики. Вісь обертання одного із них вертикальна, а другого-горизонтальна. На цих вісях встановлені диски з растровими отрворами, які обертаються між двома пластмасовими цоколями. На першому цоколі знаходиться джерело світла, а на другому фоточуттєвий елемент (фотодіод, фототранзистор). Цей фотосенсор визначає, де знаходиться джерело світла: перед отвором, чи за пластмасовою перегородкою диска. Оскільки таких отворів два, то порядок освітлення фоточутливих елементів визначає напрям переміщення миші, а частота імпульсів залежить від її швидкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Маніпулятор “миша”. Головне меню OC Windows. Засоби графічного редактора Paint. Намалювати герб України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок