Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Word. Формування тексту. Дії з фрагментами тексту. Рисування геометричних фігур.

Загрузка...

Word. Формування тексту. Дії з фрагментами тексту. Рисування геометричних фігур.

Назва:
Word. Формування тексту. Дії з фрагментами тексту. Рисування геометричних фігур.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота №
Тема: Word. Формування тексту. Дії з фрагментами тексту. Рисування геометричних фігур.
Мета: Уміти виконувати дії з фрагментами тексту, користуватися буфером обміну, панелями інструментів: стандартною та для рисування.
План:
Форматування тексту згідно зразка.
Дії з фрагментами тексту.
Автотекст.
Рисування геометричних фігур.
Теоретичні відомості:
Фрагментом тексту називатимемо символ, слово, речення, один чи декілька абзаців. Над фрагментом тексту визначені такі основні дії: копіювання в буфер обміну (Copy), вирізування в буфер обміну (Cut), вставляння з буфера обміну (Paste), вилучення з тексту (Delete), вирівнювання, перетворення символів: збільшення, зменшення, задання вигляду написання (товстий, курсив, підкреслений та їхні комбінації) тощо.
Буфер обміну, як вам відомо, призначений для зберігання фрагмента тексту з метою його копіювання чи переміщення, як у межах документа, так і в інші документи.
Буфер обміну у більшості програм є одномісний — занесення у нього іншого елемента витирає його попереднє вмістиме. У програмі Word-2000 буфер є дванадцятимісним.
Виокремлений (вибраний) фрагмент тексту копіюють у буфер обміну одним із трьох способів:
командою Копіювати з меню Редагувати;
натисканням на кнопку Копіювати стандартної панелі;
комбінацією клавіш Ctrl+Insert (або Ctrl+C, якщо програма налаштована на цю комбінацію).
Вміст буфера обміну можна вставити в текст у місце, де є курсор, одним із трьох способів:
командою Вставити з меню Редагувати;
натисканням на кнопку Вставити стандартної панелі;
комбінацією клавіш Shift+Insert (або Ctrl+V).
Виокремлений фрагмент можна перемістити з тексту в буфер обміну також одним із трьох способів:
командою Забрати з меню Редагувати;
натисканням на кнопку Забрати;
¦ комбінацією клавіш Shift+Del (або Ctrl+X).
Виокремлений фрагмент вилучають з тексту, не заносячи в буфер обміну, натисканням на клавішу Del.
Зауваження. Зверніть особливу увагу на прочитаний текст. Під час лабораторної роботи вам доведеться його відформатувати за зразком.
Автотексти. Для введення фрагментів, які часто повторюються, використовують автотексти — тексти, які спочатку створюють і заносять у бібліотеку автотекстів. Автотексту на етапі створення можна поставити у відповідність деяку назву.
Щоб створити автотекст текст набирають, виокремлюють і виконують команди Вставити Автотекст Створити.
Автотекст рекомендують називати першими чотирма символами тексту. Щоб вставити автотекст, достатньо набрати на клавіатурі перші чотири символи автотексту чи його назви і натиснути на клавішу вводу або виконати команди Вставити Автотекст.
Рисунок у текстовому документі можна побудувати, увімкнувши панель інструментів Рисування (рис. 1), методом клацання на кнопках з зображенням лінії, прямокутника, еліпса тощо. Вказівник миші (а він набуде вигляду хрестика) треба розмістити в потрібному місці документа, клацнути і перемістити, щоб створити фігуру заданого розміру.
Рисунок 1 – Панель інструментів Рисування.
Еліпс розтягують до утворення кола, перетягуючи прямокутники-маркери, що є навколо нього, а прямокутник — до квадрата. Щоб отримати правильне коло чи квадрат, потрібно натиснути під час рисування на клавішу Shift.
Фігури можна переміщати, фарбувати, розтягувати, стискати, змінювати товщину ліній, накладати одну на одну, розміщувати в них текст різного кольору, створювати об'ємні ефекти чи ефекти затінювання, повертати. Ці дії виконують за допомогою кнопок панелі рисування, які мають такі назви: Дії, Вибір об'єктів, Обертання, Автофігури, Лінії, Стрілки, Прямокутник, Еліпс, Напис (Кадр), WordArt, Колір замальовування, Колір лінії, Колір шрифту, Тип лінії, Тип штрихів, Вигляд стрілок, Тінь, Об'єм.
Вибрану фігури переміщають методом перетягування, коли вказівник миші набуде хрестоподібного зі стрілками вигляду або за допомогою клавіш, позначених стрілками. Щоб однаково переміщалася деяка група фігур, виконують команду Групування з меню команди Дії. Перед групуванням усі потрібні фігури вибирають, клацаючи на них у режимі натиснутої клавіші Shift.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Word. Формування тексту. Дії з фрагментами тексту. Рисування геометричних фігур.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок