Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Організація графічної інформації в EXCEL

Організація графічної інформації в EXCEL

Назва:
Організація графічної інформації в EXCEL
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,58 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лабораторна робота
"ОРГАНІЗАЦІЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В EXCEL"
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Типи діаграм
Як правило, для аналізу даних, записаних у вигляді таблиці, по-трібно багато часу. Графічне зображення табличних даних дає змогу суттєво пришвидшити цей процес. Інструментом такого зображення в Excel є діаграми. За допомогою діаграм можна унаочнити основні властивості та співвідношення даних конкретної таблиці. В Excel є кілька типів діаграм. Розглянемо основні з них.
* Гістограми порівнюють значення кількох рядів споріднених даних. Окремі значення зображаються як вертикальні стовпці. Існу-ють три основних види гістограм, які різняться методами порівняння даних:–
гістограми, які порівнюють абсолютні значення даних;–
гістограми з накопиченням, що показують як співвідношення окремих рядів даних, так і тенденції зміни сумарного значення всіх рядів;–
нормовані гістограми, які показують внесок кожного ряду в сумарне значення.
* Лінійні діаграми відрізняються від гістограм лише тим, що значення в них зображаються горизонтальними смугами. Лінійні діаграми використовують тоді, коли потрібно зробити акцент на значення рядів даних (гістограми акцентують увагу на зміні значень рядів у часі).
* Графіки, як і гістограми, показують тенденції зміни з часом значень рядів даних. При цьому значення відображаються точками. Крім того, ці точки з'єднуються лініями, отриманими за допомогою лінійної інтерполяції. Так само як гістограми графіки є з абсолютними значеннями, з накопиченням та нормовані.
* Діаграми з областями утворюються з графіків у такий спосіб. Лінії даних на графіку є межами ділянок діаграми з областями. Кожна ділянка розфарбовується певним кольором. Серед діаграм з областями найчастіше використовують діаграми з нако-пиченням.
* Кругова діаграма показує співвідношення значень єдиного ряду даних. При цьому значення зображуються як сектори круга.
* Кільцева діаграма — це різновид кругової діаграми, призначений для зображення даних кількох рядів. Кожному ряду відповідає кільце, а внескові конкретного значення в загальну суму ряду — сегмент кільця.
* Точкові діаграми використовують для графічного зображення залежності кількох рядів даних від фіксованого ряду, який утворює вісь абсцис. При цьому залежності можуть зображатись як послідовностями точок, так і інтерполяційними лініями. Точкові діаграми схожі на діаграми-графіки. Принципово вони різняться лише тим, що у графіках значення фіксованого ряду (найчастіше це часовий ряд) змінюються з однаковим інтервалом, у той час як у точковій діаграмі інтервали між значеннями фіксованого ряду можуть бути довільними.
* Кулькові діаграми є різновидом точкових діаграм. Їх використовують тоді, коли потрібно зобразити залежність між трьома параметрами. При цьому значення третього параметра визначає величину маркера даних (розмір кульки).
Елементи діаграми
Структуру кожної діаграми утворюють елементи, які визначають при побудові діаграми бажаного вигляду. Розрізняють кілька основ-них елементів діаграм. Розглянемо їх.
– Область побудови діаграми містить графічну частину діаграми.
– Заголовки — це назви діаграми та координатних осей.
– Ряд даних — це група взаємопов'язаних елементів даних діаграми. Кожний ряд даних відображається певним кольором (і формою маркерів). На діаграмі може бути кілька рядів даних (виняток становлять кругові діаграми). Залежно від розташування даних у таблиці ряди даних поділяють на вертикальні та горизонтальні.
– Маркер — це графічний символ, що зображує на діаграмі конк-ретну точку даних (елемент ряду даних).
– Легенда дає змогу ототожнити ряди даних. Вона пояснює, як зображено на діаграмі кожний ряд.
– Мітка даних (підпис) — це значення і/або категорія точки даних,
що наведені на діаграмі біля маркера даних.
– Осі значень та категорій використовують для вимірювання значень даних на діаграмі. Вісь значень, як правило, розташовується вертикально (вісь Y).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Організація графічної інформації в EXCEL

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок