Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ ВІД КОМП’ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ

ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ ВІД КОМП’ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ

Назва:
ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ ВІД КОМП’ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
ЗАХИСТ
ІНФОРМАЦІЇ
ВІД
КОМП’ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ
Виконав: Власенко
Андрій Петрович


ЗМІСТ
Зміст 2
Вступ 3
І Загальні відомості про віруси 4
ІІ Десятка найбільш поширених вірусів 6
ІІІ Концепція антивірусного захисту 8
IV Міри безпеки: як захистити свій комп’ютер від вірусів 9
V Відновлення: що робити у випадку аварії? 11
Додатки 13
Література 14


ВСТУП
Результати досліджень по комп’ютерним вірусам не оптимістичні: вірусна проблема загострюється з кожним днем. В 1999 році на кожну тисячу комп’ютерів кожного місяця реєструвалося в середньому біля 10 випадків зараження вірусами. З тих пір, за результатами опитування ICSA Labs 300 великих підприємств, кожного року інтенсивність заражень зростає приблизно у двічі.
Станом на початок 1999 року мало місце 80 випадків на місяць. Таким чином, майже кожен десятий комп’ютер в середньому раз на місяць заражається вірусами. За оцінками американського інституту досліджень Computer Economics, випадки зараження вірусами тільки в першому півріччі 1999 року обійшлося світовій економіці приблизно в $ ,6 млрд (включаючи витрати на антивірусне програмне забезпечення).
Все важче стає справлятися з новими вірусами, які з’являються в кількості 500 – 800 штук на місяць. Нема нічого дивного в тому, що розробники антивірусного ПЗ об’єднують свої зусилля. Компанія Network Associates (NAI), розробник антивірусної програми McAfeeSoftware, поглинула свого конкурента Dr.Компанія Symantec, яка займає разом з Norton Antivirus друге місце в антивірусному бізнесі, володіє антивірусними рішеннями IBM. Норвезька фірма Norman Data Defense придбала голландську компанію Thunderbyte.
В теперішній час розроблено достатня кількість антивірусних програм, що доступні для домашніх та корпоративних користувачів. В додатку наведені деякі популярні антивірусні програми та їх характеристики.
Таким чином, швидкість розповсюдження вірусів невпинно зростає, з’являються їх нові різновиди, вони все активніше проникають до Internet, а ринок антивірусного програмного забезпечення стає все більш динамічнішим.


I ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
ПРО КОМП’ЮТЕРНІ ВІРУСИ
Експерти нараховують близько 50 тисяч екземплярів. Однак ця кількість залежить від того, як рахувати родинні та дуже подібні екземпляри. Саме тому порівняно якісні антивірусні програми-сканери можуть визначати різну кількість вірусів. Нажаль, жодна компанія, що розробляє антивірусне ПЗ, не має у своїй добірці усіх відомих вірусів.
Перший прототип сучасних вірусів був створений в лабораторії Xerox ще в 60-ті роки. Це була програма, яка “мандрувала” по мережі та перевіряла працездатність підключених до мережі обчислювальних пристроїв.
3 листопада 1983 року Фредерик Коен (Frederick Cohen) так вдало продемонстрував своє “розмножувальне програмне рішення” на комп’ютері університету в Південній Кароліні, що був позбавлений можливості працювати на ньому. Його науковий керівник запропонував назву “вірус” по аналогії з біологічними вірусами. Перший DOS-вірус, Brain, з’явився в 1986 році в Пакистані. В науково-художній літературі ця ідея виникла ще в 1972 році.
Раніше віруси найчастіше програмувалися на машинно-орієнтованій мові Assembler, зараз – на мовах більш вищого рівня, наприклад С. Завдяки макромовам, таким як VBA, програмування вірусів ще більш спрощується.
Дуже часто програмісти цілеспрямовано розповсюджують в Internet свої витвори у вигляді інфікованих файлів або документів. Наприклад, вірус Melissa з’явився спочатку в групі новин alt.sex. Скоріше за все, автор будь-якого вірусу просто хоче переконатися як “добре” працює його витвір.
Чи існує покарання за створення вірусу? В Україні не існує. В Німеччині до відповіді може бути притягнутий тільки той, хто завдав безпосередньої шкоди своїм вірусом. В Швейцарії діє більш жорстке правило, наказується не тільки створення вірусу, але й його передача або розробка інструкцій.
Чи пишуть віруси антивірусні компанії? Для таких підозр немає жодних підстав.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ ВІД КОМП’ЮТЕРНИХ ВІРУСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок