Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Передача даних по кабелю

Передача даних по кабелю

Назва:
Передача даних по кабелю
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Передача даних по кабелю
Мета: Побачити принцип роботи різних методів доступу, засвоїти їх особливості та відмінності.
КОРОТКІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ:
Метод доступу – набір правил, які визначають, як комп’ютер повинен відправляти і приймати дані по мережевому кабелю.
Переважно декілька комп’ютерів в мережі мають сумісний доступ до кабеля. Однак, якщо два комп’ютера будуть передавати дані одночасно, то їхні пакети «зіткнуться» і будуть пошкоджені – виникне так звана колізія.
Передача даних по мережі (між користувачами або від сервера до клієнта) включає дві задачі:
помістити дані в кабель без «зіткнення» з даними, які вже передавались по ньому;
прийняти дані з впевненістю в тому, що при передачі вони не були пошкоджені в результаті колізії.
Всі мережеві комп’ютери повинні використовувати один метод доступу, інакше виникне збій мережі, коли окремі комп’ютери, в яких методи будуть домінувати, не дозволять іншим здійснити передачу.
Основні методи доступу
Існує три методи запобігання одночасної спроби використовувати кабель, іншими словами, три основних методи доступу до нього.
Множинний доступ з контролем несучої:
з виявленням колізій;
з запобіганням колізій.
Доступ з передачею маркера.
Тільки комп’ютер, який отримав маркер, може передавати дані.
Доступ за пріоритетом запита.
Множинний доступ з контролем несучої і виявленням колізій
При множинному доступі з контролем несучої і виявленням колізій (Carrier-Sense Multiple Access with Collision Detection, CSMA/CD) всі компоненти в мережі – і клієнти, і сервери – “прослуховують” кабель, прагнучи виявити дані, які передаються (тобто трафік).
Комп’ютер “розуміє”, що кабель вільний (трафік відсутній).
Комп’ютер може почати передачу даних.
Поки кабель не звільниться ( на протязі всієї передачі даних), ні один з мережевих комп’ютерів не може вести передачу.
І так, якщо два (або більше) комп’ютерів спробують передавати дані одночасно, це призведе до колізії. Тоді ці комп’ютери призупиняють передачу на випадковий інтервал часу, а потім знову стараються “налагодити” зв’язок. Комп’ютери ніби “прослуховують” кабель, звідси і назва – контроль несучої. Назва множинний доступ полягає в тому, що постійно зразу декілька комп’ютерів в мережі "хочуть" передати дані. Передаючи дані, комп’ютери “прослуховують” кабель, щоб, виявивши колізії, деякий час перечекати, а потім відновити передачу, звідси – виявлення колізій.
В той час здатність виявити колізії обмежує область дії самого CSMA/CD. При довжині кабелю вище 2,5 км сигнал слабшає і механізм виявлення колізій стає неефективним. Іншими словами якщо відстань до пердаючого комп’ютера первищує це обмеження , деякі комп’ютери можуть не «почути» сигнал і почнуть передачу даних, що призведе до колізії і порушення пакету даних.
CSMA/CD відомий, як змагаючий метод, оскільки мережеві комп’ютери “змагаються” (конкурують) між собою за право передавати дані. Він здається дуже громіздким, але сучасні реалізації CSMA/CD настільки швидкі, що користувачі навіть не помічають, що їх мережа працює по змагаючому методу доступу.
Чим більше комп’ютерів в мережі, тим інтенсивніший мережевий трафік. При інтенсивному трафіку число колізій зростає, а це приводить до зменшення пропускної здатності мережі. Тому в деяких ситуаціях метод CSMA/CD може виявитися недостатньо швидким.
Після кожної колізії обоїм комп’ютерам приходиться відновлювати передачу. Якщо мережа, повторні спроби знову зможуть призвести до колізій, але вже з іншими комп’ютерами. Тепер уже чотири комп’ютера (два – від першої невдалої спроби і два – від другої невдалої спроби перших) будуть відновлювати передачу. Результат може виявитися таким, як і в попередньому випадку, тільки пострадавших комп’ютерів стане ще більше. Таке лавиновидне зростання повторних передач може паралізувати роботу всієї мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Передача даних по кабелю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок