Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Створення запитів на вибірку

Створення запитів на вибірку

Назва:
Створення запитів на вибірку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота
Створення запитів на вибірку


Теоретичні відомості
Запит — об’єкт бази даних, що дозволяє вибирати необхідні дані з таблиць, модифікувати таблиці, проводити обчислення.
В MS Access можна створити такі види запитів:
· запит на вибірку — вибирає дані з таблиць;
· запит на створення таблиці — виконується запит на вибірку, й результат виконання зберігається в новій таблиці;
· запити на оновлення, додавання, видалення — модифікують дані в таблицях.
Для створення запиту потрібно у вікні Database (База даних) перейти на вкладку Queries (Запити) і натиснути на кнопку New (Створити). У вікні New Query (Новий запит) вибрати Design View (Конструктор).
Таблиці, що використовуються у запиті, вибираються у вікні Show Table (Додавання таблиці). Вибір кожної таблиці підтверджується натисканням на кнопку Add (Додати). Після виходу з вікна Show Table (Додавання таблиці) з’являється вікно конструктора запитів Select Query (Запит на вибірку), яке поділено на дві частини. Верхня частина цього вікна містить схему даних запиту, що включає вибрані для даного запиту таблиці. Нижня частина є бланком запиту, в якому заповнюються такі рядки:
· Field (Поле) — включаються імена полів, що використовуються у запиті;
· Sort (Сортування) — вибирається порядок сортування записів результату;
· Show (Виведення на екран) — вибираються поля, які включаються у результуючу таблицю;
· Criteria (Умова відбору) — задаються умови відбору записів;
· or (або) — задаються альтернативні умови записів.
Для відображення імен таблиць у рядку бланка запиту потрібно виконати команду View/Table Names (Вигляд/Імена таблиць) або натиснути на відповідну кнопку панелі Query Design (Конструктор запитів).
Додавання нової таблиці в схему даних запиту виконується за допомогою команди меню Query/Show Table (Запит/Додати таблицю) або кнопки панелі Query Design (Конструктор запитів). Додавання поля в бланк запиту можна здійснити, наприклад, якщо перемістити ім’я поля з таблиці в схемі даних у потрібне місце бланка.
Умовою відбору записів є вираз, який складається з операторів порівняння й операндів, що використовуються для порівняння. В ролі операндів використовуються літерали, константи, ідентифікатори (по-силання).
Літералами можуть бути числа, текстові рядки, дати. Текстові рядки поміщаються в подвійні лапки, дати — в символи “#”.
Константами є незмінні значення, наприклад, “True”, “False”, “Null”.
Ідентифікатор є посиланням на поле, елемент керування або власти-вість. Ідентифікаторами можуть бути імена полів, таблиць, форм, звітів.
У виразах умов відбору використовуються такі оператори: =, <, >, <>, Between, In, Like, And, Or, Not. Допускається використання шаблонів: * (замінює будь-яку кількість символів) і ? (замінює один символ).
Оператор Between дозволяє задати інтервал для числового значення. Наприклад, Between 10 And 50.
Оператор In дозволяє виконати перевірку на рівність довільному значенню зі списку, що задається в круглих дужках. Наприклад, In (“Львів”, “Тернопіль”, “Київ”).
Оператор Like дозволяє використовувати зразки, що містять символи шаблона, при пошуку в текстових полях. Наприклад, Like “Академія* ”.
Умови відбору, задані в одному рядку, зв’язуються логічною опера-цією “І”, задані в різних рядках — операцією “Або”.
Умову відбору можна сформувати за допомогою конструктора виразів. Вікно Expression Builder (Конструктор виразів) можна викликати, якщо натиснути на кнопку Build (Побудувати) панелі інструментів конструктора запитів або вибрати команду Build… (Побудувати) в контекстному меню.
За допомогою майстра запитів можна створити простий запит на вибірку, що дозволяє вибирати поля з таблиць і запитів. Для створення простого запиту потрібно у вікні New Query (Новий запит) вибрати Simple Query Wizard (Простий запит).
завдання
1. Увімкнути комп’ютер. Запустити програму MS Access. Відкрити файл F-б-в-1.mdb, де б — номер групи, в — порядковий номер у журнальному списку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Створення запитів на вибірку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок