Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Конспект по Базах даних

Конспект по Базах даних

Назва:
Конспект по Базах даних
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,55 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Вступ
У конспекті викладені основні концепції побудови бази даних (БД) та рекомендації щодо їх використання в умовах виробництва. Матеріал конспекта включає 17 тем, об’єм яких пропорціональний часові на виклад матеріалу під час лекційних занять, тому він може бути застосованим для підготовки лектора до цих занять. Приблизна кількість часу на виклад кожного розділу складає 2 год.
Під час укладання цього конспекта переслідувалася мета короткого і лаконічного викладу матеріалу. Такий підхід дозволяє лектору зосередити увагу на головних питаннях дисципліни, гнучко проводити заняття, орієнтуючись на ступінь підготовки аудиторії, використовувати власний досвід у розробці та веденні БД, додавати відомості з літературних джерел, розглядати альтернативні варіанти програм, визначати розділи, які слід відносити на самостійну підготовку.
Конспект містить приклади, які дозволяють його використувати студенnами під час виконання практичних робіт. У прикладах поставлено комплексне завдання, яке ілюструє виготовлення як окремих складників, так і всієї бази даних в цілому. Приклади містять рисунки, що сприяє унаочненню матеріалу, покращанню його засвоєння. Вони підібрані так, що дозволяють охопити практично всі можливості системи управління базами даних.
Окремі приклади, виконані мовою SQL для Oracle, носять демонстративний характер.
1 Розробка структури бази даних
1.1 Проектування таблиць БД
Промислова БД представляє собою порівняно громіздкий набір даних різного типу та програм для їх обробки. Дані, як правило, зв’язані між собою, вони є взаємозалежними. Наприклад, нехай маємо відомості про якийсь прилад. Тоді інформація про нього буде пов’язана з даними про деталі, з яких він складається, про підрозділ підприємства, де він був виготовлений, про робітників, які брали участь у його розробці і т. д. Звичайно, що ці відомості мусять бути якось систематизовані та упорядкованя, тому першим кроком до розробки структури бази даних є вирішення питання про її модель. В якості моделі може бути використаний древовидний або мереживний граф, таблиця, текст з переліком і словесним описом елементів та зв’язків між ними та ін.
Найбільш поширеною сьогодні є реляційна модель, яка забезпечує збереження даних у вигляді таблиць, що можуть бути між собою бути зв’язаними за допомогою кодових полів. Можливість зв’язування таблиць і дала назву типові баз даних, у перекладі з англійської relation означає зв’язок. Враховуючи це, розглянемо питання організації БД цього виду.
Перш, ніж утворювати БД, необхідно визначити її структуру, склад. Це – один з найвідповідальніших етапів роботи, в його ході слід брати до уваги такі фактори:
база даних, це – модель об’єкта, для якого вона розроблена, тому вона повинна точно і адекватно відображати всі його матеріальні та фінансові ресурси та зв’язки між ними;
забезпечення виконання всіх необхідних робіт та видачі потрібних документів і звітів;
особливості програмного середовища, в якому розробляється база даних. Як правило, відомі системи управління базами даних (СУБД) забезпечують виконання всіх потрібних функцій, однак кожна з них реалізована по-різному;
максимальне використання стандартних програмних засобів, виготовлених висококваліфікованими програмістами;
надійність збереження даних, запобігання втрат інформації (ураження вірусами, захист від несанкціонованого доступу та некваліфікованого користування, стан технічних засобів);
вигідність обслуговування. На ведення БД повинно затрачатися якомога менше інтелектуальних та технічних ресурсів.
Зазначимо, що ці та нижчевикладені поради не обов’язкові для використання, вони мають рекомендаційний характер.
Найважливішими елементами БД є таблиці, саме в них зберігається вся первинна інформація. Якщо немає таблиць, то немає і бази даних. Від правильного оформлення та побудови таблиць залежить якість БД.
Таблиці моделюють матеріальні і фінансові ресурси (склад) технологічного об’єкта, головною вимогою до них є повне і адекватне відображення цього об’єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 Інше на тему: Конспект по Базах даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок