Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці №__ для операторів та користувачів ПЕОМ

ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці №__ для операторів та користувачів ПЕОМ

Назва:
ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці №__ для операторів та користувачів ПЕОМ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
14,12 KB
Завантажень:
597
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці №__ для операторів та користувачів ПЕОМ
І. Загальні положення.


1.1. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи Лабораторії.
1.2. По даній інструкції оператор (користувач) інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні 6 місяців (повторний інструктаж). Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів із питань охорони праці», в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та оператора (користувача).
1.3. Власник повинен застрахувати оператора від нещасних випадків та професійних захворювань. У разі пошкодження здоров'я оператора (користувача), із вини власника, він (оператор) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.4. За невиконання даної інструкції оператор несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
1.5. До роботи на ПЕОМ допускаються особи, які пройшли спеціальне навчання, пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж по пожежній безпеці.
1.6. Оператор (користувач) повинен:
1.6.1. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
1.6.2. Не допускати в робочу зону сторонніх осіб.
1.6.3. Не виконувати вказівок, які суперечать правилам охорони праці.
1.6.4. Пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та безпеку товаришів по роботі.
1.6.5. Уміти надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків.
1.6.6. Уміти користуватись первинними засобами пожежегасіння.
1.6.7. Виконувати правила особистої гігієни.
1.7. Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на оператора (користувача).
1.7.1. Підвищений рівень шуму на робочому місці (від вентиляторів, процесорів та аудіоплат).
1.7.2. ПІДВИЩЕНЕ значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може статися через тіло людини.
1.7.3. ПІДВИЩЕНИЙ рівень статичної електрики.
1.7.4. ПІДВИЩЕНИЙ рівень електромагнітного випромінення.
1.7.5. Підвищена напруженість електричного поля.
1.7.6. Пряма та відбита від екранів блискість; несприятливий розподіл яскравості в полі зору.
1.7.7. Фізичні перевантаження статичної та динамічної дії.
1.7.8. Нервово-психічні перевантаження (розумове перенапруження, перенапруження аналізаторів, монотонність праці, емоційні перевантаження).
1.8. При виборі приміщення для розміщення робочих місць ПЕОМ (персональні електронні обчислювальні машини) необхідно враховувати, що вікна можуть давати блискість екранах дисплеїв і викликати значне осліплення в тих, хто сидить перед ними, особливо влітку та в сонячні дні.
1.9. Приміщення з ПЕОМ повинні мати природне і штучне освітлення. При незадовільному освітленні знижується продуктивність праці оператора ПЕОМ, можливі короткозорість, швидка втомленість.
1.10. Розміщення робочих місць оператора (користувача) повинно відповідати ГОСТ 22269-76 «Рабочее место оператора. Взаимное расположение злементов рабочего места.».
1.11. Не допускається розташування робочих місць ПЕОМ в підвальних приміщеннях, а учбових закладів і дошкільних установ у підвальних і цокольних поверхах.
<!--[if !vml]--><!--[endif]-->

1.12. Робочі місця з ВДТ і ПЕОМ при виконанні творчої роботи, яка потребує значної розумової напруги чи великої концентрації уваги, слід ізолювати одне від одного перегородкою висотою 1,5 - 2,0 м.
1.13. Робочі місця з ВДТ рекомендується розміщувати в окремих приміщеннях. У разі розміщення робочих місць із ВДТ у залах або приміщеннях з джерелами небезпечних та шкідливих факторів вони повинні розташовуватись у повністю ізольованих кабінетах із природним освітленням та організованим повітрообміном.
1.14. Площа, на якій розташовується одне робоче місце з ВДТ, повинна становити не менше як 6.0 м2, об'єм приміщення - не менше як 20 м3.
1.15. Поверхня підлоги має бути рівною, без вибоїн, неслизькою, зручною для очищення та вологого прибирання, мати антистатичні властивості.
1.16. При розміщенні робочих місць необхідно виключити можливість прямого засвічування екрана джерелом природного освітлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці №__ для операторів та користувачів ПЕОМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок