Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> К/р з інформатики

Загрузка...

К/р з інформатики

Назва:
К/р з інформатики
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
К/р. з інформатики


Зміст


18. Проведіть класифікацію систем по різних ознаках.
За своїми властивостями системи можуть бути класифіковані по наступним ознакам (рис 1.):
Рис.1. Класифікація систем по їхніх властивостях.
(Стрілки вказують можливий набір властивостей системи).
Динамічні системи характеризуються тим, що їхні вихідні сигнали в даний момент часу визначаються характером вхідних впливів у минулому і сьогоденні (залежить від передісторії). У противному випадку системи називають статичними.
Прикладом динамічних систем є біологічні, економічні, соціальні системи; такі штучні системи як завод, підприємства, потокова лінія і т.д.
Детермінованою називають систему, якщо її поводження можна абсолютно точно передбачати. Система, стани якої залежать не тільки від контрольованих, але і від неконтрольованих впливів, або якщо в ній самій знаходиться джерело випадковості, зветься стохастичною. Приведемо приклад стохастичних систем, це – заводи, аеропорти, мережі і системи ЕОМ, магазини, підприємства побутового обслуговування і т.д.
Розрізняють системи лінійні і нелінійні. Для лінійних систем реакція на суму двох або декількох різних впливів еквівалентна сумі реакцій на кожне збурювання окремо, для нелінійних – це не виконується.
Якщо параметри систем змінюються в часі, то вона називається нестаціонарною, протилежним поняттям є поняття стаціонарної системи.
Приклад нестаціонарних систем – це системи, де процеси, наприклад, старіння є на даному інтервалі часу істотними.
Якщо вхід і вихід системи виміряється або змінюється в часі дискретно, через крок e t, то система називається дискретною. Протилежним поняттям є поняття безперервної системи. Наприклад: ЕОМ, електронний годинник, електролічильник – дискретні системи; пісковий годинник, сонячний годинник, нагрівальні прилади і т.д. – безперервні системи.
84. У якому виді сприймається користувачем реалізована база даних.
Найчастіше, реалізована база даних сприймається користувачем в табличному вигляді. Необхідна вимога до БД - простота і зручність використання. Ця вимога висувається до БД з боку всіх без винятку категорій користувачів, особливо кінцевих. Складність запитів, відсутність сервісу формують у психології користувача небажання працювати з інформаційною системою.
Перехід від структури БД до потрібної структури в програмі користувача відбувається автоматично за допомогою систем керування базами даних (СКБД).
СКБД- це складна програмна система накопичення та з наступним маніпулюванням даними, що представляють інтерес для користувача. Кожній прикладній програмі СКБД надає інтерфейс з базою даних та має засоби безпосереднього доступу до неї. Таким чином, СКБД відіграє центральну роль в функціонуванні автоматизованого банку даних.
Архітектурно СКБД складається з двох великих компонент (рис.1). За допомогою мови опису даних (МОД) створюються описи елементів, груп та записів даних, а також взаємозв'язки між ними, які, як правило, задаються у вигляді таблиць. В залежності від конкретної реалізації СКБД мову опису даних підрозділяють на мову опису схеми бази даних (МОС) та мову опису підсхем бази даних (МОП). Слід особливо зазначити, що МОД дозволяє створити не саму базу даних, а лише її опис.
Рис. 2. - Архітектура СКБД
Для виконання операцій з базою даних в прикладних програмах використовується мова маніпулювання даними (ММД). Фактична структура фізичного зберігання даних відома тільки СКБД.
З метою забезпечення зв'язків між програмами користувачів і СКБД (що особливо важливо при мультипрограмному режимі роботи операційної системи) в СКБД виділяють особливу складову - резидентний модуль системи керування базами даних. Цей модуль значно менший від всієї СКБД , тому на час функціонування автоматизованого банку інформації він може постійно знаходитись в основній пам'яті ЕОМ та забезпечувати взаємодію всіх складових СКБД і програм, які до неї звертаються.
Приведена структура притаманна усім СКБД, котрі розрізняються обмеженнями та можливостями по виконанню відповідних функцій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: К/р з інформатики

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок