Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Магістерська робота Дипломний реферат на хоровий твір: "stabat mather"

Магістерська робота Дипломний реферат на хоровий твір: "stabat mather"

Назва:
Магістерська робота Дипломний реферат на хоровий твір: "stabat mather"
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,34 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
дипломний реферат на хоровий твір: "stabat mather"
слова: автор невідомий
музика: Дж. Перголезі


Перголезі Джованні Батиста — італійський композитор, вчився в одній з консерваторій Неаполя. Творча особистість композитора відрізняється не тільки рідкісною яскравістю, але і дивовижною цінністю; за коротке творче життя він накреслив нові шляхи для всіх жанрів, до яких звертався Джованні Перголезі писав опери seria, ораторії, музику до діалектяльних комедій (на італійському діалекті) і до комічних інтермедій, які вставлялись між акторами опер seria. Ним були створені такі опери seria: "Гордый пленник" (1733 р.), "Адриал в Сирий" (1734 р. ), "Салюстия" (1731 p.).
Джованні Перголезі видатний представник неаполітанської оперної школи, він очолив оперний стиль, не стільки в рам-ках традиційної опери seria, скільки в новому жанрі опери buffa, першим класиком якої він є. "Служанка - госпожа" - найві-доміша опера buffa в доробку композитора.
По своєму типажу і розвитку комедійного сюжета, цей жанр спочатку був близьким до італійських комедій dell arte і в великій мірі протистояв умовним історико-легендарним сю-жетам і героям опери seria. Новий був музичний стиль опери buffa в Перголезі. Він відмовився від віртуозного співу, "концерт-ності" традиційної неаполітанської опери і створив рухливі, ді-йові, жанрово-характерні буфонні арії та ансамблі з рисами по-бутової пісенності. "Служанка - госпожа" послужила зразком нового, більш життєвого і демократичного оперного мистецтва і за межами Італії вона стимулювала початок "війни буффонів" в Парижі.
Риси нового проявилися і в інших творах Джовані Перголезі (в тріо сонатах, в оперних уветюрах), які стали передвісниками глибокого стильового перелому в мистецтві середини ХVІІІ століття. Багато композиторів писали духовні твори, які виконувалися під час богослужінь. В тому числі і Д. Перголезі.
Християнські релігійні обряди і свята численні. Попри всю їх різноманітність у них є загальна функція: вони зміцнюють віру в надприродна безсмертя душі, загробна життя. Релігійні свята і обряди - важлива складова частина релігійного культу, спосіб iнтелектуального та емоційно - психологічного впливу на віруючих, засіб формування релігійних стереотипів у їхній свідомості і по-ведінці.
Головним християнським богослужінням є літургія — дійство, яке супроводжується різними молитвами, музикою або співом, читанням "Святого письма".
Крім свята на честь Христа і Божественної Трійці християн-ська церква встановила ряд свят на честь його Матері Бо-городиці, Введення в храм, Благовіщення, свято першої Пре-чистої, Покрова і багато свят на честь "чудотворних" ікон Бо-гоматері. У християнських творах Богородиця зображується як Цариця небесна, Владичиця, Заступниця.
Серед багаточисельних духовних творів Джованні Перголезі виділяється "STABAT MATER" для сопрано, альта, струнного квартету і органа.
"STABAT MATER" (з латинської мови "стояла мати скор-ботна") - одна із середньовікових секвенцій, які зберегла в римо-католицькому богослужінні. Повний текст нараховує двадцять трилінійкових строф, автор тексту невідомий. "STABAT MATER" призначалась до свята "Семи скорбот Богородиці". Окремі уривки використовуються і для інших свят. "STABAT MATER" ввійшла в літургійні книги, де за нею закріпились певні мелодії.
З XV століття створювалися багатоголосні поліфонічні музичні втілення тексту "STABAT MATER" . Видатні зразки "STABAT MATER" строго стилю у Долена Депре і Палестріни.
Серед композиторів XVIII століття, які створювали "STABAT MATER" є Джованні Батиста Перголезі та Й. Гайдн.
В XIX столітті "STABAT MATER" писали Ф. Шуберт, Ф. Ліст, Д.Россіні, Д. Верді, А Дворжак.
Твір "STABAT MATER" складається з 13 частин, які чергу ються за принципом повільно- швидко. Завдяки ліричній прони-кливості, гармонічній якості цей твір отримав світове визнання.


"МАТЬ СТОЯЛА БЕЗУТЕШНАЯ".
Безутешная мать стояла
А с креста главу склоняло
Тело сына, что распяло
Правосудие Рима
Душу матери скорблящей,
Стоном слезным исходящей
Меч железный, меч звенящий
Поразил незримо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Магістерська робота Дипломний реферат на хоровий твір: "stabat mather"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок