Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Магістерська робота Пейзажний жанр у творчості закарпатських художників ХІХ-ХХ ст.

Магістерська робота Пейзажний жанр у творчості закарпатських художників ХІХ-ХХ ст.

Назва:
Магістерська робота Пейзажний жанр у творчості закарпатських художників ХІХ-ХХ ст.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Пейзажний жанр
У творчості закарпатських
Художників ХІХ – ХХ ст.


Вступ
І Історіографія, методика та джерела дослідження.
ІІ Жанрові особливості українського образотворчого мистецтва кін. ХІХ – ХХ ст.
2.1. Загальна характеристика мистецтва кін. ХІХ поч. ХХ ст.
2.2. Особливості розвитку жанрів українського малярства ХХ ст.
2.3. Розвиток пейзажного жанру кін ХІХ – ХХ ст.
ІІІ Особливості пейзажного жанру митців Закарпаття кін. ХІХ – ХХ ст.
3.1. Образотворче мистецтво Закарпаття кін ХІХ – ХХ ст.
3.2. Емоційні та філософські аспекти пейзажного жанру.
Висновок


Загалом, розвиток українського живопису на зламі ХІХ – ХХ століття відбувався в дуже складних історичних обставинах, зрештою, як і вся українська національна культура тієї доби.
Територія України не становила собою єдиного державного об’єднання. Вона продовжувала залишатися поділеною несправедливими кордонами на східну і західну частини, внаслідок чого соціально-економічний і культурний розвиток у кожній із них відбувався по різному, і мав свої специфічні особливості.
Закарпаття на той час було фактично окраїнною провінцією Австро-Угорщини, майже на правах напівколонії.
Але не зважаючи на вкрай несприятливі умови, викликані жорстким переслідуванням української культури збоку російського царизму на Сході і австро-угорської цісарської влади на Заході (Галичина і Буковина також була під гнітом Австро-Угорщини), в цю добу все ж таки інтенсивно розвиваються найважливіші галузі культури: наука, журналістика, художня література, музика, театр, образотворче мистецтво. Зокрема розвивався живопис, котрий спирався передовсім на багаті й міцні національні художні традиції, і, зокрема, на народне мистецтво та мистецьку спадщину Т.Г. Шевченка.
Як і все українське мистецтво ост. третини ХІХ – ХХ ст., український живопис розвивався в гострій ідейно-естетичній боротьбі з утвердженням реалістичного напрямку. Помітною стає тенденція до пошуків єдиного «великого стилю», до монументалізації, філософського поглиблення, емоційності й поетизації образів. [5;18]
На Наддніпрянщині реалістична школа живопису утвердилася уже в сер. ХІХ ст. (основоположником її справедливо вважається Т.Г. Шевченко), в Галичині ж – перші реалістичні твори з’явилися лише 80 – 90-х рр. ХІХ ст., а на Закарпатті й того пізніше. На відміну від східноукраїнських художників, які професійну освіту здобували, як правило, у вищих художніх закладах Росії, головним чином, у Петербурзькій Академії мистецтв, західноукраїнські митці майже всі були вихованцями європейських художніх академій, зокрема, Віденської, Мюнхенської та Краківської. Звідси їхні тісні зв’язки з мистецтвом країн Центральної Європи.
На початку ХХ ст. і до середини 20-х рр. на Закарпатті не було ні художніх шкіл, ні музеїв, ні виставок. Художники – уродженці Закарпаття – змушені були працювати за межами рідного краю, а то й за кордоном, як, наприклад, Г. Рошкевич (працював в Угорщині). В цей час жив і працював тут лише один Ю. Віраг – вихованець Мюнхенської художньої академії та Паризької студії Р. Жульєна. [3;15]
Але уже в 1921 році з ініціативи Й. Бокшая (котрий у 1918 р. повернувся з російського полону, й закінчив напередодні війни Будапештську академію мистецтв) та А. Ерделі (котрий, як і Бокшай, вчився в Будапешті, а пізніше в Мюнхені), в Береговому (Закарпаття) і в Кошицях (Східна Словаччина) демонструвалася виставка закарпатських і кошицьких художників.
В середині 20-х рр. Бокшай та Ерделі приступають до організації приватної студії. В 1927 році «ужгородська» Публічна школа малювання прийняла першу групу молоді, серед якої швидко виділились такі талановиті живописці, як А. Коцка, З. Шолтес, Е. Контратович, та ін.
У 1931 р. за ініціативою Бокшая та Ерделі створюється Товариство діячів образотворчого мистецтва на Підкарпатській Русі. Виставки Товариства користувалися успіхом не лише на Закарпатті, а й поза його межами – у Празі, Братіславі, Кошицях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Магістерська робота Пейзажний жанр у творчості закарпатських художників ХІХ-ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок