Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Види та жанри живопису. Пейзаж

Види та жанри живопису. Пейзаж

Назва:
Види та жанри живопису. Пейзаж
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема. Види та жанри живопису. Пейзаж.
Мета: поширити поняття про пейзаж. Ознайомити з майстрами пейзажу, основними художніми напрямами у мистецтві 17—20 ст.; закріпити знання про закони перспективи, композиції, кольорознавства; розвивати інтерес до різних технік виконання художніх творів.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
Форма проведення: урок-лекція.
Обладнання: для вчителя — діапроектор, екран, слайди та реп-родукції картин на задану тему; для учнив - словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
План уроку: Розглянути твори художників-пейзажистів 17-20 ст
Художники імпресіоністи 1860-1870
Хуходники постімпресіоністи
Авангардний живопис ХХ ст.
Хід уроку
Організаційний момент
Повідомлення теми уроку
Актуалізація опорних знань і вмінь
Опитування.
Що ми називаємо пейзажем? (Зображення природи.)
Які пейзажі малюють художники? (Весняні, зимові, морські тощо.)
Якими художніми матеріалами користуються при зображенні пейзажу? (фарби: гуаш, акварель; графічні: фломастери, простий олівець, туш і перо; аплікація.)
Хто написавкартину «Золота осінь»? (Демонструється карти-на.)
Що ви можете Розповісти про колорит цієї картини?
Назвіть автора картини «Корабельний гай». (Учні розглядають картину.)
Назвіть відомий твір Саврасова про природу. (Демонструється після відповіді)
4. Мотивації навчальноїдіяльності
Слово вчителя.
Окремі елементи пейзажу зустрічаються ще в рельєфах і розпи-сах Єгипту, Ассирії' Криту. Як самостійний вид станкового живо-пису пейзаж існує з 17 ст-
Сьогодні ми познайомимося з творрчістю художників-пейзажистів 17—2(7 ст- ВІД представників реалістичного напряму до абстракціоністів
5. Пояснення нового матеріалу
Учням важливо сприймати величезну кількість інформації, тому матеріал викладається У вигляді розгорнутих тез із демонстрацією слайдів і репродукцій -Розповідь учителя
Імпресіонізм – напраям в мистецтві зародився в Франкції в другій половині 19 ст. Імпресіонізм двойна революція в живописі: в баченні світу і жипописній техніці. Це світло, торкання, кольорова вібрація.
Постімпресіонізм виник в 80-х роках 19 століття, художники не притримувались зорових відчуттів, а вільно і загально передавали матеріальність світу і декоративної стилізації. До видатних постімпресіоністів відносились Ван Гог, Готен, Сезанн, Тулуз –Лортен.
Апстракаціонізм (від лат безпредметне мистецтво) напрямок образотворчого мистецтва 20 тстоліття – це відказ від наближеного до дісності зображення форм в живописі і скульптурі.
Рідним до апстракціонізму є кубізм-напрям в мистецтві прагнення зобразити реальні обєкти багатьма пересікаючими площинами, вони створюють образ прямолінійних фігур, які створюють живу натуру (Пабло Пікасо).
17ст. Англія- Рейсдаль визнаний одним із кращих пейза-жистів. («Лісове болото».)
Франція. Ф Пуссен і К. Лоррен створюють пейзажі, які вража-ють спокоєм. У К.Лоррена в картинах, написаних проти світла, усі предмети стають прозорими. («Відплиття цариці Савської.)
18 ст. Англія- Констебл — затятий прихильник реалізму в зоб-раженні природи у його картині «Хлібне поле» світло і тінь роблять природу досконалою - Художник прагнув до наукового обґрунтуван-ня свого мистецтва передбачаючи творчість імпресіоністів.
19 ст. Франція. Художники-барбізонці — пейзажисти, що від-дають перевагу пленеру. (У словники з образотворчого мистецтва учні записують визначення цього терміна.) Вони живуть поруч із природою. (К. Коро «Порив вітру», «Віз сіна».)
19 ст. Росія. Розвиток класичного пейзажу. Джерелами натхнен-ня часто стають народні мотиви.
І. Левітан — художник-передвижник. «Владимирка» — най-більш великий і зрілий його твір. Тут виникла тема шляху як іс-торичної долі народу. Шлях-доріжка закликає нас думкою ввійти в картину, де неба більше, ніж землі, від чого картина здається повітряною, легкою.
Ми знаємо багато робіт І. Левітана. Подивимося їх ще раз. («Бе-резень», «Березовий гай», «Після дощу», «Над вічним спокоєм», «Осінній дзвін», «Золота осінь», «Весна — велика вода».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Види та жанри живопису. Пейзаж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок