Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> РЕЖИСЕРСЬКИЙ АНАЛІЗ ДРАМИ І.Я.ФРАНКА “БУДКА Ч.27”

РЕЖИСЕРСЬКИЙ АНАЛІЗ ДРАМИ І.Я.ФРАНКА “БУДКА Ч.27”

Назва:
РЕЖИСЕРСЬКИЙ АНАЛІЗ ДРАМИ І.Я.ФРАНКА “БУДКА Ч.27”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕЖИСЕРСЬКИЙ АНАЛІЗ ДРАМИ І.Я.ФРАНКА
“БУДКА Ч.27”


“... Якщо твій батько вправною ковальською рукою влучав молотом по розпеченому залізі, то ти, друже куватимеш тепер вогнене слово і влучатимеш ним у людські серця..!”
Іван Якович Франко знаходив справжніх друзів серед селянської та робітничої молоді. Помандрував до Борислава, зустрічав селян-заробітчан, що їх голод гнав на нафтові промисли, слухав розмови про тяжку працю, та кривди, які чинили підприємці-багатії, обдурюючи темних, знесилених людей.
Ніби кров’ю свого серця поет виводились риси своїх героїв.
... За що мене в пута скували?
За що мені воленьку взяли?
Кому я і чим завинив?
Чи тим, що народ свій любив?
Думка поета, 21-річного хлопця, линула із-за грат далеко, до рідного краю, до омріяної волі. Зовсім молодий юнак згадував, як його заарештованого, гнали жандарми в літню спеку по такій кам’янистій дорозі, що повипадали нігті на закривавлених пальцях ніг. Це не один арешт. Через три роки, 24-літнього Франка заарештують ще раз. Гнівом наливалося чуле серце. Всім своїм гонителям нескорений поет відповідав Словом, де висловлювів свою переконаність у своїй правоті і моральній зверхності.
Драма “Будка Ч.27” написана 37-річним Франком. Шлях, який поет пройшов – це обставини, в яких народилась п’єса. Відбиток усіх проблем, важкого життя Франка втілюється у подіях і героях драми. Це і втрата батьків в малолітньому віці, важке навчання в сільській школі, арешти, тюрма... Таке життя спіткало багатьох людей. Світ як і тоді, так і тепер поділений на Бідних і Багатих. Як дурили і ламали своє дане слово в часи Франка і так і сьогодення. Одне Слово, яке воно може бути? Словом можна воскресити, словом можна убити. Слово можна дотримати, слово можна зламати.
Головний конфлікт драми “Будка Ч.27” – Слово правда, вірне і Слово-Брехня (не дотримане, зламане).
Правдиве слово висвітлює Ксеня, яка застерігала Гната, парубка Зосі:
“Любися з нею, а слова не ламай...”
Героїня бориться та поборить іншу конфліктну сторону. Незламний дух Ксені, постане і в результаті зробить те, що має зробити.
Слово-Брехня – (зламане слово) висвітлює Прокіп. Заможний, багатий і самотній. Який:
“Угледів собі жертву, то буде довкола неї крутитися день і ніч, не спочине, доки не затопить пазурів у душу.” – Це Слова Ксені, яка застерігає Зосю від лиха, адже вона пройшла тяжкий шлях – це тюрма, шпиталь, жебрацтво, по вині Прокопа.
Ці основні події передували виникненню основного конфлікту п’єси, до відкриття завіси. І зрештою це і є вихідна подія.
Самотній Прокіп угледів Зосю. Маючи досвід, адже йому 45, підбиває клини до 18-літньої дівчини, яка має парубка Гната, яка віддала йому своє Слово.
Прокіп розуміє і знає як Зосю приборкати. Адже колись на її місці була красива, чорноока Ксеня. Він просто дурить її, обіцяє половину свого маєтку – молодій, недосвідченій дівчині. Гармонія, що існувала порушується. Дії і вчинки однієї сторони провокують та визначають адекватні дії протилежної сторони – це і є початкова подія.
Схвильована та зворушена Зося все розповідає Гнатові, своєму хлопцеві. Та наказує його, щоб не ламав свойого слова, щоб у майбутньому одружився з нею, бо якщо ні, то є Прокіп і його маєтки. Та з’являється Ксеня і отримує енергетичну перевагу. Вона розповідає про Прокіпа, і неодмінно хоче з ним зустрітись, щоб встановити Правду Слова.
Поява старої, знедоленої баби, Ксені, яка 10 літ пробула в тюрьмі, - являється центральною подією, що і є причиною для фінальної події, як наслідку.
Дві конфліктні смуги. – Це як Чорне і Біле. Одна із сторін долає протилежну. Настає розв’язання ідейної проблеми цілого твору.
Слово – Правда – Ксеня, долає Слово – Брехня Прокопа. Згадаючи йому все: маленьке невинне дитя, тюрму, шпиталь, і той біль, який у її серці шарпав і клацав зубами, все її знедолене життя. Правда встановлена. Але є щось основне, що Іван Якович Франко у драмі хотів сказати – це головна подія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: РЕЖИСЕРСЬКИЙ АНАЛІЗ ДРАМИ І.Я.ФРАНКА “БУДКА Ч.27”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок