Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Магістерська робота Колекція художніх творів Володимира Луціва у збірці Музею історії Надвірнянщини

Магістерська робота Колекція художніх творів Володимира Луціва у збірці Музею історії Надвірнянщини

Назва:
Магістерська робота Колекція художніх творів Володимира Луціва у збірці Музею історії Надвірнянщини
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
52,05 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Колекція художніх творів Володимира Луціва у збірці Музею історії Надвірнянщини
Магістерська робота


ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ I. ІСТОРІОГРАФІЯ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ 6
РОЗДІЛ II. ДІЯЛЬНІСТЬ ВОЛОДИМИРА ЛУЦІВА В СЕРЕДОВИЩІ УКРАЇНСЬКОЇ ЕМІГРАЦІЇ 1955-1999 рр.. 14
2.1. Мистецькі контакти Володимира Луціва з українськими
художниками 21
2.2. Володимир Луців як організатор виставок українських художників-емігрантів 25
2.3. Культурно-мистецький фонд Володимира Луціва в Музеї історії Надвірнянщини 29
РОЗДІЛ III. КАТАЛОГ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ЗБІРКИ ФОНДУ ВОЛОДИМИРА ЛУЦІВА 33
3.1. Малярство 44
3.2. Графіка 49
3.3. Скульптура 57
ВИСНОВКИ 60
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 63
ДОДАТКИ


ВСТУП
Актуальність теми. У ХХ столітті в образотворчому мистецтві на теренах західних областей України, та за кордоном працювала ціла плеяда митців, творчі здобутки яких стали всеукраїнським культурним надбанням. Серед таких визначних постатей бачимо живописців, графіків, скульпторів, таких як, Олена Кульчицька, Роман Сельський, Михайло Мороз, Григорій Крук, Михайло Черешньовський, Яків Гніздовський, Опанас Заливаха, Ростислав Глувко, Мирон Яців, Еммануїл Мисько, Володимир Патик, Іван Остафійчук, Василь Лопата, Микола Стратілат, Ігор Копчик, Михайло Риндзак та багато інших, які стояли біля витоків творення мистецької школи, приймали безпосередню участь у її житті, вплинули на формування покоління митців спадкоємців традицій школи. Народившись на початку століття, прожили і пережили усі лихоліття нашої непростої історії, зазнали утисків тоталітарної системи, були репресовані, пройшли тернистий шлях становлення, але попри всі випробування залишилися вірними собі й обраному шляху. Багато митців були змушені творити на чужині, які були репресовані, або змушені виїхати за кордон через політичне становище. Але попри все це вони залишалися відданими синами своєї держави, яку любили понад усе і працювали для її процвітання, хоча й закордоном. Їхні твори отримали визнання у світі. Багато критиків і мистецтвознавців дали позитивну оцінку їхній творчості.
Не залишився байдужим до українського мистецтва відомий громадський, культурний діяч, співак-бандурист Володимир Луців, який все своє життя займався популяризацією українського мистецтва на Батьківщині та за кордоном. Ним було зібрано чимало робіт видатних українських художників, що склали основу приватної збірки. Частину творів він передав у 2001 році Музею історії Надвірнянщини.
Сьогодні при музеї існує і культурно-мистецький фонд ім. Володимира Луціва. Метою роботи фонду, який голосно заявив про себе в світі як меценат у матеріальній підтримці талановитої молоді в Україні в галузі науки, мистецтва та громадської діяльності, є культурний розвиток нації.
Мистецький доробок художників в еміграції, що мали творчі контакти з Володимиром Луцівим, творять особливий пласт у розвитку українського мистецтва минулого століття і тому заслуговує на окреме мистецтвознавче дослідження.
Мета магістерської роботи – дослідити мистецьку збірку художніх творів та матеріали архіву Володимира Луціва, що знаходяться в Музеї історії Надвірнянщини, та укласти каталог творів митців. Для досягнення цієї мети ми поставили перед собою ряд завдань:
систематизувати наявну джерельну базу, виділивши основні групи джерел: художні твори та теоретичні джерела;
проаналізувати мистецькі контакти Володимира Луціва з українськими художниками;
прослідкувати і виявити віхи діяльності Володимира Луціва в організації виставок художників - емігрантів;
укласти каталог художніх творів.
Об‘єктом дослідження стали художні твори, передані в дар Музею історії Надвірнянщини Володимиром Луцівим, які становлять основу збірки. Також в поле наукового розгляду потрапили архівні матеріали, пов’язані із діяльністю Володимира Луціва.
Предмет дослідження _творчість художників – емігрантів, що мали мистецькі контакти з Володимиром Луцівим і твори яких знаходяться у колекції збірки.
Хронологічні межі дослідження роботи охоплюють період ХХ століття і пов’язані з творчими біографіями конкретних митців та Володимира Луціва (26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Інше на тему: Магістерська робота Колекція художніх творів Володимира Луціва у збірці Музею історії Надвірнянщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок