Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Робота над трьохярусним іконостасом в церкві Різдва Хрестового в м. Івано-Франківськ

Робота над трьохярусним іконостасом в церкві Різдва Хрестового в м. Івано-Франківськ

Назва:
Робота над трьохярусним іконостасом в церкві Різдва Хрестового в м. Івано-Франківськ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Робота над трьохярусним іконостасом в церкві Різдва Хрестового в м. Івано-Франківськ


Враховуючи постійну актуальність роздумів і дискусій поколінь християн про природу Ісуса Христа і мету Його приходу на землю, прихильники іконостасу, наповненого багатьма іконами, прагнули зробити з нього наочне свідчення догмату Боговтілення, оскільки ікони всіх ярусів прямо або опосередковано стверджували цей догмат.
Іконостас набув дуже важливу роль у богослуживому процесі, зокрема у здійсненні Божественної Літургії. Він стає зберігачем церковних таїн і, насамперед, Таїнства Святої Євхаристії в усіх її частинах – від проскомидії до уділення Причастя. Іконостас набуває властивостей мовби живого учасника літургійного дійства: при малому й великому вході, в ектиніях та численних інших моментах.
Крім усіх цих чинників, які зумовили бажаність іконостасів у храмах, були ще й чисто практичні, психологічні та й навіть педагогічні чинники.
Іконостас привертав увагу вірних до вівтарної частини храму, де і звершувались богослужіння.
Ідея спасіння трансформується в історію спасіння: як спасіння виникло в задумах Божих, як здійснювалося і як звершилося. І мета іконостасу повністю збігається з метою Біблії лише з різницею впливу на свідомість і віру людини: віра не тільки від слухання, але й від бачення!
Праця над іконостасом в новозбудованій церкві Різдва Христового в м. Івано-Франківську, яка була освячена в 2000 р.Б., почалосяв 1999р.
За дорученням владики ординарія Софрона Мудрого я почав розробку ескізу до згаданої церкви.
Умовою і завданням владики ординарія було побажання розмістити ікони іконостасу у такому порядку, щоб вівтарна частина була відкрита для споглядання віруючих.
Нам відомо, що у вівтарній частині усіх святинь присутня запрестольна ікона, і цю ікону мають споглядати усі вірні, які присутні на Богослужінні.
Намісна частина іконостасу або нижній ряд складається з двох дияконських дверей, царських врат і двох намісних ікон.
Щоб розширити обмежений простір, де знаходиться намісний ряд, прийшлося краї іконостасу винести вперед, тим самим знайшлося місце для побудови ще трьох рядів іконостасу.
Простір над престолом і ківотом залишився вільним і не закритим.
Другий ряд чину дванадцяти святочних ікон по композиції розміщені поряд з дияконськими дверима по шість ікон з двох сторін, і під незначним кутом винесені вперед і тим самим засвідчують, що вони належать до другого ряду іконостасу.
І завершує іконостас четвертій ряд чин пророків, які розміщені над чином апостолів і знаходяться по шість ікон по обидві сторони іконостасу.
Основні конструкції іконостасу, каркас, рами до ікон, а також каркас дияконських дверей і царських врат виготовлені з поширених на Прикарпатті твердих порід дерев, це бук і дуб, а також ясінь, точені колони і різьблені капітелі виготовлені з кедра і липи.
Природній колір дерева покритий олійним лаком без додавання будь-якого кольору.
Всі елементи декоративної різьби виконані з липи, покриті левкасом, а потім позолочені ікони написані на дошці і позолочені зверху по золоту нанесений орнамент методом карбування.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Робота над трьохярусним іконостасом в церкві Різдва Хрестового в м. Івано-Франківськ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок