Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Яворівська різьба

Яворівська різьба

Назва:
Яворівська різьба
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Яворівська різьба


Я вибрав тему для своєї дипломної роботи “Яворівська різьба” тому, що мені подобається яворівька різьба і її виконання. Ця різьба мені по душі, я намагаюся продовжувати і розвивати традиції цієї різьби, якої навчився навчаючись у училищі №14 яке знаходиться у смт. Івано-Франкове Львівської області.
Яяворівську різьбу ріжуть на виробах декоративно-прикладного і ужиткового характеру.
Вибравши декоративно-прикладний характер для своєї диплоної роботи я зупинився на виготовленні: тарілки, шкатулки і традиційної скриньки.
В основному для виконання яворівської різьби використовують м’яку і середньої твердості деревину.
м’які – липа, осика рідше тополя.
Середньої твердості – вільха, береза, клен, явір.
Кожна із цих порід має свої переваги і недоліки. Саме я зупинився у виборі ??? виготовлення виробів на деревині липи.
Виготовлення тарілки:
Склеюю бруски липові між собою. Ширина брусків не має у 2 рази перевищувати їх товщину. Бруски склеюю таким чином, щоб волокна ішли одним проти другого, це для того щоб готовий виріб менше коробило. Для склеєння використовую ???ацетатний клей марки ПВА (м).
Намазавши бруски клеєм залишаю їх у ???? попередньо їх скасувавши між собою, таким чином, щоб не було видно шпарок між брусками. Даю висохнути клею, для повного склеювання потрібно 24 години.
До склеєного щитка із однієї сторони приклеюю бобишку. Бабишку клею для отго, щоб шурупи які будуть кріпити заготовку із планшайбою не псували заготовку.
Коли бабишка закреїться циркулем намічаю приблизні розміри тарілки (заздалегідь уже розроблена композиція). По контуру заготвоки обпилюю ручним електричним інструментмо – лобзиком.
Прикріпивши заготовку до бабишки закріпляю у токарний верстат. Виготовляю тарілку токарним способом. Коли тарілка закріплена вклюбаючу і зразки виключаю верстат тим самим перевіряючи надійсність накріплену заготовку. Точніше виконую стамесками реєрам і мейселем. Спочатку
???
точу лицеву сторорну виробу, а потім тильну. Впевнившись, що дана форма відповідає екскізу, тарілку шліфую шкірками №40, №20,№1 – поверхня виробу має бути ідеальною.
Виточивши тарілку знімаю її із верстата, оббиваю бобишку, зашліфовую тильну сторону.
Лицеву сторону тарілки тоную барвниками хімічного складу, традиційний чорний і червоний колір.
Спочатку усю лицеву сторону накриваю червоним барвником напівсухим тампоном виготовленим із м’якої матерії. Барвник чорного кольору наношу поверх роблячи плавні, рівномірні розтяжки від чорного до червоного.
Після тонування тарілка висихає і я її лакую нітроцелюлозним лаком марки НЦ-218 (лак наношу вручну пензлем). Покриваю тарілку 5-6 раз після починаю разу шліфуючи її поверхню шкіркою №0. Коли товщина плівки достатня полірую її поліровочними пастами. Доводячи поверхню до дзеркального блиску.
На площину тарілки переношу орнамент, методами перетискування. Перевівши орнамент різьблю.
Різьбити потрібно якомога швидше не відкладати на інші дні, тому що поверхня швидко сохне і при різанні починає відколюватися лак.
Виготовлення шкатулки, скрині:
Шкатулку і скриню виготовляю столярним способом зарізаючи шипи ??? вироби клеєм ПВА (м) у механічному пресі. Діагоналі скрині і шкатулки мають бути рівними а кути мають мати кут 90 0.
Як вироби склеїлись шліфую їх, доводячи поверхні до ідеального стану. Коли поверхні готові до тонування виконую все так як робив із тарілкою: тоную, лакую, полірую, переношу орнамент, різьблю.
Вирізавши скриню і шкатулку чіпаю завіси, адже ці вироби мають не тільки декоративний характер, а й ужитковий. В них будуть зберігати свої прикраси дівчата, жінки.
Людина – це істота, яка за своєю природою завжди прагне до краси, любові, мистецтва. Ще на початку свого розвитку людство зверталося до мистецтва, але не в прямому розумінні даного слова. Все те, що людина зображала, створювала було виявом її внутрішнього розумінні світу.
Надбання людства з області мистецтва передавалося із покоління, що правда воно трансформувалося і розвивалося, удосконалювалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Яворівська різьба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок