Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Податки

Податки

Назва:
Податки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
40,64 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
 
Податки


Вступ.
Податки в системі доходів держави.
Становлення податкової системи України та перспективи її розвитку
Аналіз податкової системи України
Засади та шляхи реформування системи оподаткування в Україні Система податків та зборів, встановлювана в Україні
Висновок.


Вступ.
Податки є однією з найважливіших фінансових категорій . Історично - це найдавніша форма фінансових відносин між державою та членами суспільст- ва.
Формування податкової системи України потребує вивчення досвіду розвинутих країн, податкові системи яки мають багатолітню історію.
Головними чинниками виникнення податків було : по-перше, перехід від натурального господарства до грошового; по-друге, зародження та формуван-ня держави. Зараз податки, з одного боку, забезпечують фінансову базу держави, а з іншого - виступають інструментом реалізації її економічної доктрини . Податки відзеркалюють фінансові відносини між державою і плат-никами з метою створення централізованого фонду грошових коштів, що знаходяться в розпорядженні держави .
У своїй роботі на тему: “Податкова система України та її роль у формуванні бюджетної системи” я намагаюсь розкрити принципи побудови украінської податкової системи та її функціонування, а також провести паралелі між загальнодержавними податками та місцевими податками та зборами, на прикладах показати світовий досвід податкової системи, та визначити проблеми, встановлювати причини їх виникнення та їх подолання .
За останні півріччя дуже серйозні зміни були проведені в податковій політиці нашої країни, а також зміни в деяких податках, що не може бути відокремлено від уваги в курсовій роботі .
Одним з найважливіших завдань трансформації економіки України є реформування податкової системи.
1.2 В умовах ринкової економіки держава може приймати досить автономні рішення про рівень своїх витрат, однак не про рівень доходів. Завданням держави стає формування таких умов, показників і ставок оподаткування , які давали б змогу найкращим чином виконувати свої функції .
Теоретичний аналіз впливу різних податків на поведінку економічних суб`єктів і нагромаджений країнами з ринковою економікою досвід дозво-ляють сформулювати систему досить загальних вимог (принципів оподаткування ), яким має відповідати раціональна податкова система. Можна виділити чотири групи принципів оподаткування .
Перші - це фіскально-бюджетні принципи.
Очевидним критерієм формування податкової системи є достатність. Податкова система має бути сформована таким чином, щоб забезпечувати покриття витрат, які фінансуються за рахунок податків.
Нестача податкових надходжень означає появу бюджетного дефіциту, фінансування якого можливе лише в певних межах і пов`язане з рядом негативних наслідків. Так у випадку фінансування за рахунок випуску урядо-вих цінних паперів виникає загроза для інвестицій приватного сектора, отже, і майбутніх доходів бюджету. При цьому може відбуватися не тільки пряме витіснення приватних інвестицій, але й зростання процентних ставок, що додатково призведе до збільшення витрат по обслуговуванню внутрішнього боргу.
Необхідно підкреслити, що залучення зовнішніх позик означає зростання зовнішнього боргу і витрат на його обслуговування, та скорочення можливостей фінансування майбутніх державних витрат. Використання кредитів НБУ (емісії грошей) для покриття бюджетного дефіциту стає додатковим джерелом інфляції. Кожен з цих наслідків не бажаний для країн перехідної економіки, тому дотримання принципу достатності є для України особливо актуальним.
Для збільшення податкових надходжень, як відомо, існують дві принци-пові можливості:
1) збільшення бази оподаткування;
2) збільшення податкових ставок.
Збільшення бази оподаткування.
Розширення податкової бази можливе за рахунок скасування пільг по оподаткуванню. Ліквідація податкових пільг могла б дати значно відчутніші результати для збільшення державних доходів, ніж спроби вибіркового розв`язання бюджетних проблем за рахунок прибуткових підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Інше на тему: Податки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок