Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Польський скрипковий

Польський скрипковий

Назва:
Польський скрипковий
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
28,87 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План-проспект
кандидатської дисертації
на тему
«Польський скрипковий
концерт ХІХ-ХХ ст.»


Польський скрипковий концерт посідає важливе місце в розвитку скрипкового концерту як європейського, так і світового значення. Видатні композитори Польщі К. Ліпіньський, Г. Венявський, М. Карлович, К. Шимановський, В. Лютославський, К. Пендерецький, зробили вагомий внесок, створивши ряд творів, які є «золотим фондом» концертуючого скрипаля.
Визначення головних напрямків розвитку жанру польського скрипкового концерту в ХІХ-ХХ ст. є предметом даного дослідження. Вирішується воно на прикладі концертів К. Ліпінського, Г. Венявського, К. Шимановського, К. Пендерецького.
Актуальність теми базується на вивченні інструментальної сторони музичного процесу. Таке дослідження є цікавим для музичного виконавства та педагогіки.
Основні завдання дослідження:
розглянути взаємодію індивідуальної манери композитора та його стилю;
визначити інструментальну специфіку: скрипкову, композиційну – та їхню взаємодію;
виявити характерні риси жанрових різновидів польського скрипкового концерту та їх вплив на розвиток цього жанру в музиці ХІХ-ХХ ст.
Наукова новизна полягає в дослідженні процесу польського скрипкового інструменталізму в ХІХ-ХХ ст.
Методологічною основою дослідження є праці з історії та теорії виконавського мистецтва вітчизняних і зарубіжних музикознавців: Ш. Вольфрама, Л. Гінзбурга, С. Голяховського, В. Григор’єва, Л. Ерхардта, А. Івашкіна, І. Нікольської, Л. Рабена, І. Ямпольського та інших.
Практична цінність дослідження полягає в тому, що його теоретичні положення можуть бути використані в курсах історії та теорії смичкового мистецтва, у виконавській та педагогічній практиці в училищах і вищих учбових закладах.


Вступ
Великі досягнення польського скрипкового виконавства ХІХ-ХХ століть пов’язані з накопиченням, розвитком і продовженням древніх традицій народного музикування, а також завдячують синтезу національних особливостей інструментальної творчості та найпередовіших тенденцій європейського виконавського мистецтва.
Аналіз ранніх етапів становлення польського скрипкового виконавства, питання про виникнення скрипки, формування народних традицій гри на смичкових інструментах, генезис національних жанрів скрипкової музики представляють не тільки історичний інтерес – це важливо для розуміння загального шляху становлення європейського виконавського мистецтва, а також для сучасних тенденцій його розвитку.
Джерел, що свідчать про скрипкове виконавство в Польщі в період Середньовіччя, є дуже мало. Одним із важливих моментів тут є зміна інструментарію та форм музикування. Прослідковуючи ті чи інші тенденції, можна судити і про напрямок розвитку прийомів виконавства. Для польського народного музикування характерна рухливість звуковисотного інтонування: своєрідні прийоми оспівування звуків, ковзання пальців по грифу, коливання основної висоти довгих нот. Тому в грі польських скрипалів дуже рано з’являється такий прийом як vibrato, що посилює темброву виразність мелодичного одноголосся.
Зв’язок із народними традиціями виражений і в улюблених жанрах скрипалів – танцях і піснях, творах у дусі народних балад. Деякі скрипкові награвання відображають перехідний період, від народних імпровізацій до професійної інструментальної п’єси. Вони, як правило, одноголосні, у високому регістрі, мають виклад імпровізаційного характеру, з широким застосуванням прийомів фігураційного варіювання.
Польське мистецтво розвивалося в безперервному оновленні та збагаченні репертуару, завдяки розширенню контактів з іноземними музикантами, головним чином українськими, російськими, чеськими, італійськими, німецькими, французькими. Творчо засвоївши досягнення європейського музичного мистецтва, польські музиканти прагнули зберегти і розвинути національну самобутність; звідси і постійна увага до витоків – народного мистецтва. Очевидно, що польська музична культура мала сильний вплив на іноземних музикантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Інше на тему: Польський скрипковий

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок