Головна Головна -> Інше українською -> Культура -> Скачати інша робота безкоштовно: СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПЕРСОНАЛІЙ З ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПЕРСОНАЛІЙ З ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ / сторінка 8

Назва:
СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПЕРСОНАЛІЙ З ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Рококо — художній стиль, який виник у Франції XVIII ст., його відрізняють вишуканість форм та вигадливий орнаменталізм.
Романський стиль — стиль у мистецтві Х—XIII ст., пов'язаний з давньоримською культурою.
Романтизм — художній напрям у мистецтві кінця XVIII — початку XIX ст., вивів на перший план інтереси особи та індивідуальні почуття.
Самооцінка — оцінка особою самої себе, своїх можливостей та мо-ральних якостей.
Свобода волі — філософське поняття, яке відображає самовизначаль-ність людини у своїх намірах, принципах та цінностях, а отже, покла-дання відповідальності за свої дії передусім на себе.
Святі — у християнстві та ісламі праведники, яким дароване вічне блаженство.
Святість — у християнстві та ісламі вільність від влади гріха і від-значеність божественною благодаттю.
Символ — (від грец. «знак, прикмета») в естетиці — образ, який у своїй еволюції набув знакового характеру, і водночас знак, наділений невичерпною багатозначністю художнього образу.
Символізм — напрям у мистецтві кінця XIX — початку XX ст., що був пов'язаний із ідеалістичними філософськими течіями, основу яких складало уявлення про два світи — уявний світ повсякденної реальнос-ті та трансцендентний світ справжніх цінностей; проголошував голов-ним художнім засобом символ як вираження незбагненної суті предме-тів і явищ.
Сковорода Григорій (1722—1794) — видатний український філо-соф. Обстоював ідеї єдності добра та краси, необхідності самопізнання, «сродної праці», символічності мистецтва. Твори: «Симфонія, наречена Книга Асхань про пізнання самого себе», «Кільце. Дружня розмова про душевний спокій».
Скрижалі — згідно з Біблією кам'яні плити, на яких були вибиті заповіді, отримані Мойсеєм від Бога на горі Синай.
Смак естетичний — здібність особи до розрізнення, розуміння та оцінки естетичних явищ у різних сферах життя та мистецтва. Форму-вання смаку є завданням естетичного виховання.
Соловйов Володимир Сергійович (1853—1900) — видатний ро-сійський мислитель, засновник філософії Всеєдності. Твори: «Краса в природі» (1889), «Сенс любові» (1890), «Виправдання добра» (1897).
Сором — відчуття провини перед людьми, як правило, супроводжу-ється збентеженням.
Сотеріологія — (грец.) учення про спасіння, частина богослов'я в різних релігіях.
Соціалістичний реалізм — напрям у радянському мистецтві, який ставив за мету (у формулюванні 1930-х рр.) «правдиве та історично конкретне зображення дійсності в сполученні із завданням ідейної пе-реробки трудящих в дусі соціалізму».
Спасіння — поняття релігійної етики, в більшості релігій — вільність від гріха та досягнення вищого блаженства. Див. Рай, Нірвана, Мокша.
Сповідь — зізнання віруючого у своїх гріховних діяннях та помис-лах. У православ'ї та католицизмі сповідь здійснюється перед священ-ником у таїнстві покаяння.
Спокуса — поняття релігійної етики, випробування, в якому прояв-ляються праведні або гріховні властивості душі людини.
Справедливість — категорія, що використовується в етиці, праві, суспільних науках для позначення належного у стосунках між людьми та в діяльності соціальних інститутів. Також — позитивна моральна якість, яка виступає внутрішнім критерієм справедливості соціальної.
Сприймання, перцепція — процес відображення у свідомості предметів і явищ, що діють на органи чуття людини. На відміну від від-чуття результатом сприймання є цілісні образи об'єктів.
Сприйняття — відображення у свідомості явищ, предметів та ідей.
Стиль — сукупність ознак, якими характеризується творчість пев-ного митця або напряму.
Стоїцизм — напрям в античній філософії та етиці, що обстоював необхідність приборкання своїх пристрастей і наслідування безприст-расності природи (апатія). Представниками стоїцизму були Зенон, Марк Аврелій, Сенека.
Страшний суд — у християнстві суд Христа над всіма людьми на-прикінці часів, який відбудеться під час його другого пришестя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПЕРСОНАЛІЙ З ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок