Головна Головна -> Інше українською -> Державне регулювання -> Українською інша робота: Основні джерела інвестицій

Основні джерела інвестицій / сторінка 12

Назва:
Основні джерела інвестицій
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
52,14 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Зазначимо також зміни, що відбуваються при формуванні капіталу в сучасну епоху інформаційних технологій. З прогресуючим нагромадженням і розвитком науки і техніки зростає питома вага постійного капіталу, підвищується технічна озброєність праці, збільшуються масштаби засобів праці, її продуктивність. Усе це підвищує зв'язаність капіталу в засобах праці, зменшує його маневреність. У результаті зростає зацікавленість у правильному виборі об'єктів і масштабів інвестицій; адже робляться занадто великі ставки в боротьбі за одержання прибутків. Перед економічною наукою постає проблема пошуку критеріїв вибору найвигідніших інвестиційних проектів. Вирішальним критерієм при цьому є одержання максимального прибутку. Поряд із прямою вигодою, що одержується в поточний момент, усе більшого значення надають очікуваній вигоді. При цьому оцінюються можливості витіснення конкурентів з ринку, розраховуються вигоди від "вторинного ефекту", що забезпечується розвитком виробництва і подальшими інвестиціями, тобто вигоди, що виходять за межі окремого підприємства чи компанії. Що крупніше корпорація, підприємство або що більше капітал, яким вони володіють, то більше у них з'являється можливостей, разом з інвестиціями, що швидко дають великий прибуток, здійснювати вкладення, які забезпечать значні прибутки в майбутньому. Зазначимо, що доходи і витрати поточного моменту нерівноцінні майбутнім. Звідси виникає необхідність їх порівняння.

У ринкових умовах будь-який капітал, вкладений у підприємство чи фірму, розглядається як зайнятий, за який потрібно виплачувати відсоток. Якщо навіть підприємець вкладає свій власний капітал, він, щоб не зазнати збитків, повинен враховувати у своїх витратах відсоток на капітал, не менший того, що міг би бути отриманий, якби цей самий капітал він надавав будь-кому у довгостроковий кредит. Цей відсоток звичайно враховують ще на стадії проектування підприємств та інших об'єктів у ринкових умовах, коли порівнюють різні варіанти і обирають найвигідніший з них. Крім відсотка, що являє собою частку банкіра, як би "ціну капіталу", враховується також можливість одержання підприємницького доходу, прибутку. Тут багато чого залежить від конкретних умов виробництва: наявності забезпеченого збуту, постачання сировини, палива і енергії, ступеня використання робочої сили.

При визначенні найвигіднішого варіанта інвестицій у межах підприємства чи компанії їх керівництво застосовує різні методи розрахунку. На практиці більшість окремих суб'єктів господарської діяльності часто використовують дуже грубі прикидки, що засновані на досвіді, здогадах, припущеннях, а також на інформації про дії конкурентів. Фірм, що застосовують систематичні методи розрахунку, мало. Це звичайно великі фірми, що володіють кращою інформацією і мають достатній штат фахівців. Основним завданням останніх є вивчення кон'юнктури ринку, розвитку техніки і т. ін. У США, наприклад, є і спеціальні консультативні фірми, що прогнозують зміни економіки, попиту, цін. Навіть великі підприємства надають перевагу більш простим і зрозумілим методам, що не потребують багато часу, до того ж при складних розрахунках часто доводиться використовувати дуже наближені дані, тому одержуване рішення може виявитися далеко не точним. Водночас умови мінливої кон'юнктури і конкурентної боротьби часто вимагають від керівника прийняття швидких рішень.

Накопичений світовий досвід з регулювання інвестиційної діяльності може бути використаний на початку реформ в Україні, які тут звелися переважно до лібералізації цін, що призвели лише до деформування структури економіки. Так, при загальному спаді промислового виробництва найбільшою мірою зменшилося виробництво споживчих товарів. Структура економіки України, насамперед через існуючу цінову, бюджетну і кредитно-грошову політику, змінюється тільки в погану сторону. Підвищення цін і невідповідність їм заробітної плати тільки погіршують ситуацію. Заходи економічної реформи, здійснювані під гаслом наближення до кращих світових зразків, на практиці ведуть до подальшого віддалення від цих зразків. Оскільки інвестиції не спрямовуються у високорентабельні, соціально орієнтовані ринкові сфери, то немає сенсу чекати якихось позитивних зрушень загалом в економіці.

Відомо, що Україна успадкувала вкрай застарілий виробничий апарат, що перебуває в стані стагнації близько 20 років. Зазначимо, що у 1996-2000 pp. тільки 25 % інвестицій було спрямовано на відновлення виробничих фондів. Більша частка виробничих фондів підтримується на прийнятному рівні за рахунок зростаючих обсягів капітального ремонту.

Потреби економіки у відтворенні основних фондів задовольнялися лише на 50 %. На початку 90-х років термінових заходів з оновлення потребувало понад 25 % загального обсягу основних фондів, у тому числі близько 40 % машин і устаткування [39]. Характерним для національної економіки стало підвищення показника зношення діючих основних виробничих фондів над показником уведення нових. Такого становища немає в жодній розвиненій країні світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інше на тему: Основні джерела інвестицій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок