Головна Головна -> Інше українською -> Державне регулювання -> інша робота: Основні джерела інвестицій

Основні джерела інвестицій / сторінка 2

Назва:
Основні джерела інвестицій
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
52,14 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Процес формування і використання інвестиційних ресурсів охоплює певний період — так званий інвестиційний цикл. Якщо розглядати реальні інвестиції, то цей цикл поділяється на етапи: наукові розробки; проектування; будівництво; освоєння.

Інвестиції відіграють центральну роль в економічному процесі, вони визначають загальний рівень зростання економіки. У результаті інвестування коштів в економіку збільшуються обсяги виробництва, підвищується рівень національного доходу, розвиваються і йдуть уперед в економічному суперництві галузі і підприємства, задовольняючи якнайбільше попит на ті чи інші товари і послуги. Отриманий приріст національного доходу частково знову накопичується, відбувається подальше збільшення виробництва, тобто тут відбувається постійно повторюваний процес. Отже, інвестиції, що утворюються за рахунок національного доходу в результаті його розподілу, самі зумовлюють його зростання, розширене відтворення. При цьому що ефективнішими будуть інвестиції, то більшим слід очікувати національний дохід, то значніші будуть абсолютні розміри нагромадження (при цій його частці), що знову можна вкладати у виробництво. За досить високої ефективності інвестицій приріст національного доходу може забезпечити підвищення частки нагромадження при абсолютному зростанні споживання.

Було б неправильно пов'язувати підвищення рівня національного доходу тільки з виробничими інвестиціями, хоча й очевидно, що вони безпосередньо визначають збільшення виробничих потужностей і випуску продукції. Зазначимо, що на це підвищення істотно впливають, хоча й непрямим способом, також інвестиції у сферу нематеріального виробництва, причому загальносвітова тенденція полягає в тому, що значення їх в нарощуванні економічного потенціалу постійно зростає.

Велика частка інвестиційної діяльності припадає на нафтогазовий сектор економіки. У зв'язку з цим необхідно уточнити роль і значення у відтворювальному процесі таких категорій, як капітальні вкладення і капітальне будівництво.

Капітальні вкладення становлять собою сукупність витрат, пов'язаних зі створенням і відновленням основних фондів народного господарства, призначених для розвитку економіки. Поняття "капітальні вкладення" ширше за поняття "капітальне будівництво".

Капітальне будівництво є складовою капітальних вкладень. У ході капітального будівництва здійснюється лише частина капітальних вкладень, що дорівнює проектно-кошторисній вартості будівельно-монтажних робіт для цього об'єкта.

Будівництво — одна з найбільших галузей народного господарства, що охоплює будівельно-монтажні, підрядні, проектно-дослідницькі, проектно-конструкторські організації і фірми, науково дослідницькі установи будівельного профілю, органи господарського управління будівництвом, а також різноманітні малі та середні приватні та колективні будівельні фірми. Особливість будівництва полягає у спорудженні нерухомих об'єктів основних фондів; створювана продукція нерухома і використовується за місцем її перебування. Процес будівництва вирізняється, як правило, великою тривалістю, капітало- і матеріалоємністю, продукція носить індивідуальний характер, оскільки призначена для окремого замовника. Кожен об'єкт будівництва здійснюється за індивідуальним проектом і належить до певної території, тому засоби праці і робоча сила постійно переміщуються з одного об'єкта на інший. Споруджувані об'єкти вирізняються своїм характером і відповідно виконуваними роботами, вартість яких визначається специфічною ціною — кошторисною вартістю. Кінцевим результатом будівництва є будівельна продукція, що має вигляд зданих в експлуатацію виробничих потужностей та основних фондів по повній кошторисній вартості. Частка цієї продукції у валовому національному продукті складає приблизно 9 %.

Значна частина капітальних вкладень здійснюється минаючи стадію будівництва, наприклад, у вигляді витрат на придбання транспортних засобів, сільськогосподарської техніки, устаткування, що не потребує монтажу, і т. ін. За допомогою капітальних вкладень здійснюється регулювання пропорцій і темпів розвитку окремих галузей народного господарства.

До капітальних вкладень належать витрати на будівельно-монтажні роботи, придбання устаткування, що вимагає і не потребує монтажу, передбаченого в кошторисах на будівництво, виробничого інструмента і господарського інвентарю, що також закладено в кошториси будівництва, машин і устаткування, оргтехніки, що не входять у кошториси будівництва, інші капітальні витрати і роботи.

Відтворення основних фондів народного господарства відбувається за допомогою трьох основних каналів надходження інвестицій:

1) державних капітальних вкладень;

2) капітальних вкладень самих підприємств і компаній;

3) капітальних вкладень, здійснюваних інвестиційними фондами і компаніями, що акумулюють кошти населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інше на тему: Основні джерела інвестицій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок