Головна Головна -> Інше українською -> Діловодство -> Дипломатичне листування, практичне завдання

Дипломатичне листування, практичне завдання

Назва:
Дипломатичне листування, практичне завдання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
з дисципліни: «Діловедення»
“Дипломатичне листування, практичне завдання”


Завдання:
1.Дипломатичне листування.
2.Оформити реквізити, користуючись такими даними:
а) гриф «затверджую»: Львів, головний бухгалтер, оптове, «Спорттовари», управління, роздрібне.
б) гриф «погоджую»: шахта, виробничий, «Кривгірмет», об’єднання, видобуток, «Юзівська», залізна, начальник, руда, Матвійчук Н.О.
3. Зареєструвати довідку про місце навчання.
4. Оформити акт передачі справ інспектором з кадрів ВАТ «Бичарнівського лісокомбінату».


1. Дипломатичне листування
Дипломатичне листування є надзвичайно важливим аспектом багатогранної по-всякденної дипломатичної практики. Як одна із складових дипломатичної роботи, що розкриває сутність останньої, воно вимагає від виконавця високої майстерності, фахового досвіду, бездоганного знання специфіки виконуваної справи.
При підготовці будь-якого дипломатичного документа необхідне добре знання питання, про яке йдеться в документі: його історії, стану проблеми на момент складання документа, юридичних, зовнішньополітичних аспектів проблеми.
Дипломатичне листування є досить консервативною сферою дипломатичної практики, тому, як правило, воно передбачає дотримання традиційних правил дипломатичного протоколу. Вироблені протягом тривалого історичного часу, ці правила є загальноприйнятими в міжнародній дипло-матичній діяльності і їх слід розглядати як обов'язкові для використання. Порушення правил ведення дипломатичного листування може призвести до загострення стосунків між сторонами.
На думку відомого британського спеціаліста в галузі дипломатичного протоколу Рональда Барстона, існує чотири основних види документів для ведення дипломатичного листування. Це — ноти, листи, меморандуми, послання та пам'ятні записки. Такий підхід фактично збігається з точкою зору не менш відомих російських знавців дипломатичного протоколу Ф. Ф. Молочкова та А. П. Борункова, праці яких є загаль-новизнаними і використовуються як посібники в дипло-матичних навчальних закладах багатьох країн світу.
Надзвичайно суттєвим компонентом дипломатичного листування є мова, якою складаються дипломатичні доку-менти. Формально міністерство закордонних справ та посольство мають право вести дипломатичне листування мовою своєї країни. Проте, це може спричинити труднощі для адресата з перекладом і, таким чином, загальмувати чи навіть зашкодити вирішенню порушуваного в дипломатич-ному документі питання. Щоб уникнути такої ситуації, можливе застосування двох загальновідомих варіантів: по-перше, за домовленістю із міністерством закордонних справ або посольством дипломатичне листування може вестися будь-якою третьою мовою, наприклад англійською чи фран-цузькою; по-друге, дипломатичне листування може здійс-нюватися мовою своєї країни, з додаванням до кожного документа його неофіційного перекладу. Ведення посольст-вом дипломатичного листування мовою країни перебування, звичайно, не можна розглядати як помилку. Проте посоль-ству необхідно виявляти обережність у тих випадках, коли в країні перебування існує не одна, а кілька офіційних мов (Канада, Бельгія, Швейцарія, Індія, Нігерія тощо). Ведення листування лише однією із цих мов може в певних політичних ситуаціях призвести до ускладнень у взаємовідносинах між країнами.
Дипломатична документація держав є досить різноманіт-ною. Значну частину u становлять документи, що мають виключно відомчий характер. Окрему категорію становлять дипломатичні документи, за допомогою яких здійснюються офіційні зносини між державами і в яких викладається їхня позиція з тих чи інших питань міжнародного життя. Частина таких документів з тих чи інших причин має конфіденційний характер (у дипломатичній практиці зустрічаються навіть «усні послання» та «усні заяви», тексти яких зачитуються, але не передаються адресату).
Значна кількість дипломатичних документів не публі-кується взагалі з огляду на малозначущість питань, які в них порушуються.
Проте переважна більшість дипломатичних документів, особливо тих, що стосуються важливих питань міжнародного життя, обов'язково оприлюднюються в ЗМІ, і саме за ними можна оцінювати пріоритети і головні напрями зовнішньої політики тієї чи іншої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Дипломатичне листування, практичне завдання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок