Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення. Закон України “Про охорону навколишнього середовища”

Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення. Закон України “Про охорону навколишнього середовища”

Назва:
Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення. Закон України “Про охорону навколишнього середовища”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення. Закон України “Про охорону навколишнього середовища”


ПЛАН


1. Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення
Екологічна рівновага - кількісне і якісне співвідношення природних і змінених людиною екологічних компонентів і природних процесів, що приводить до тривалого існування еосистеми визначеного виду.
Екологічна рівновага характеризується відносною стійкістю видового складу живих організмів, їхньої чисельності, продуктивності, розподілу в просторі, а також стійкістю сезонних змін, кругообігу речовин і інших біологічних процесів в екологічній системі.
Без здорових, гармонічних відносин між людьми, тваринами, рослинами, а також мінералами, людина, що знаходиться в залежності від співвідношення сил між твариною, рослинним і царством мінералів, не може довго прожити.
Якщо людина що-небудь навмисно руйнує, то це з позицій вічності, умирає в зовнішньому світі. Усе менше стає тварин, що вносять визначений силовий потенціал, який сприяє екологічній рівновазі. Лікарські рослини, випромінювання яких також сприяє оздоровленню людини і тварин і порятунку атмосфери в цілому, уражені атомною радіацією і вимирають.
Реальну основу відносини людини до природи створює її діяльність, що завжди здійснюється в кінцевому рахунку в природі і з даним нею матеріалом. Тому і зміна відносини до природи протягом історії суспільства визначається насамперед зміною характеру, спрямованості і масштабів людської діяльності. Первісна людина велику частину засобів існування одержувала від природи в готовому чи майже готовому виді, продукти його матеріальної діяльності були безпосередньо продуктами природи. Згідно з цим у відношенні людини і суспільства до природи головним було власне кажучи пряме споживання. Панування цього типу відносин легко проглядається в розвитку культур, заснованих на скотарстві і землеробстві; вихідний продукт виробництва зберігає тут свою безпосередню приналежність до природи. Чисто природними були і досить тверді просторово-тимчасові рамки діяльності; просторово вона локалізувалася по слабко взаємозалежних вогнищах культури і найсильніше зазнавала впливу від географічних умов, а її ритміка задавалася насамперед ритмами природи (добовими і сезонними), так що цикли діяльності в цілому відповідали циклам природи.
Ця загальна схема відносини до природи мало змінилася і після виникнення високорозвиненої античної культури, тому що остання фактично не торкнулася принципової структури матеріальної діяльності (її ведучим мотивом продовжує залишатися одержання й обробка матеріалу природи), у якій і здійснюється реальна взаємодія природи і суспільства. Масштаби цієї взаємодії почали помітно мінятися лише в новий час - у зв'язку з розвитком машинного виробництва, що зажадало нових видів сировини і джерел енергії і, отже, більш глибокого проникнення в "комору" природи. Людина почала тепер не тільки значно більше брати в природі, але і робити це в істотно інших формах; вона не просто споживала матеріал природи, а усе більш ґрунтовно переробляла його, додавала йому нові, неприродні властивості, так що в сумі продуктів виробництва соціальні якості, створені діяльністю, одержували зростаючу перевагу над якостями природними. З цього моменту відносини споживання заміщаються відносинами скорення природи, розширюється експлуатація природних ресурсів. Під цим знаком проходить перша промислова революція, який передувала епоха Великих географічних відкриттів, що сприяли істотному розширенню обсягу і номенклатури експлуатованих ресурсів природи. Суспільство усе більш активно освоює і переробляє природний простір природи, створює на ньому свої, специфічно соціальні форми організації - "другу природа", соціальний простір, закони якого задаються не тільки природними умовами, але в більшому ступені - суспільною працею; одночасно міняється і ритміка діяльності, утрачаючи безпосередню залежність від ритмів природи.
До початку сучасної науково-технічної революції експлуатація природи носила переважно екстенсивний характер, тобто ґрунтувалася на збільшенні обсягу і різновидів одержуваних від природи ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Поняття екологічної рівноваги і основні прояви його порушення. Закон України “Про охорону навколишнього середовища”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок