Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> інша робота: Забруднення атмосфери Джерела і масштаби забруднення атмосфери

Забруднення атмосфери Джерела і масштаби забруднення атмосфери / сторінка 2

Назва:
Забруднення атмосфери Джерела і масштаби забруднення атмосфери
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
тонн на рік. В Євпаторії та Ужгороді згаданий показник складає 91 % від загальної кількості викидів.
Встановлено два нормативи забруднення повітря, максимально-разова і середньодобова гранично допустима концентрація (ГДК).
Максимально-разова ГДК необхідна для попередження рефлекторних реакцій у людини (відчуття запаху, зміни біоелектричної активності голов-ного мозку, світлової чутливості очей тощо) при короткотривалому впливі забруднювачів (до 20 хв.), а середньодобова — з метою попередження їхнього резорбтивного (загальнотоксичного, канцерогенного, мутагенного та ін) впливу.
Для оцінки впливу забруднювачів на здоров'я населення потрібно користуватися не: лише максимально-разовими і середньодобовими ГДК, які регламентують вміст хімічних речовин у повітрі населених пунктів, але й показниками, які характеризують вміст шкідливих речовин за тривалий період (місяць, рік). Підставою для цього е те, що невеликі концентрації речовин при тривалій дії справляють такий же негативний ефект, як і висока кон-центрація за короткий проміжок часу.
Встановлено, що довготривале забруднення атмосферного повітря сірчис-тим газом, окисами вуглецю, азоту та іншими речовинами шкідливо впливає на здоров'я людей. При цьому може збільшуватися загальна захворюваність населення, обумовлена ураженням окремих органів і систем організму.
На території України функціонує 1500 підприємств, що викидають в ат-мосферу шкідливі речовини. Загальна кількість відходів щороку збільшуєть-ся на 12 млн. тонн.
Найбільш високе забруднення атмосферного повітря характерне для Донецького і Придністровського регіонів України, а також навколо обласних центрів.
У нашій державі вживаються заходи щодо зниження викидів в атмосферу шляхом оснащення джерел викидів шкідливих речовин пилогазоочисними установками. Здійснюється заміна або реконструкція застарілих пилогазоочисних установок, впровадження мало- та безвідходних технологічних процесів та інше. Одне з провідних місць у забрудненні атмосфери займає транспорт. Так, більше 40 % оксиду вуглецю, 46 % вуглеводнів і близько ЗО % окисів азоту від загальної кількості цих речовин, які потрапляють в атмо-сферу, припадає на транспорт. Загальний обсяг шкідливих викидів автотранс-порту – 2,7 млн. тонн на рік. В Україні викиди автотранспорту становлять близько 27 % від всього об'єму викидів забруднюючих речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Забруднення атмосфери Джерела і масштаби забруднення атмосфери

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок