Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Охорона навколишнього середовища АТ “НПК - Галичина”

Охорона навколишнього середовища АТ “НПК - Галичина”

Назва:
Охорона навколишнього середовища АТ “НПК - Галичина”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Охорона навколишнього середовища
АТ “НПК - Галичина” розміщено в двох площадках, розташованих на віддалі біля 10 км одна від одної і являється практично двома самостійними виробничими одиницями з набором самостійних об’єктів виробничого і допоміжного призначення Значна частина об’єктів експлуатується давно і обладнані технічно застарілим обладнанням
Викиди в атмосферу за 2003 рік склали 5398,735 тонн при пе-реробці нафти 2066.і тис.тонн і дозволу на викиди 5752.53 т рік використано технічної води –28-1.1 тис при встановленому ліміті – 3423,8 тис. м3 скинуто стоки – 1445 тис. м3 при встановленому ліміті – 3042,96 тис. м3.
Контроль за станом атмосфери в робочій і санітарно-захисній зоні, якістю стічних вод здійснює санітарна лабораторія підприємства. За 2003 рік перевищень ГДК в санітарно-захисній зоні не виявлено, що підтверджується контрольними замірами обласної санепідемстанції.
Вміст нафтопродуктів в стічних водах становить фактично 17 – 20 мг/л при нормі 20 мг/л.
На підприємстві є в наявності всі необхідні дозволи і акти, які необхідні для функціонування підприємства згідно законодавства України, а саме:
Ліміт на скид забруднюючих речовин в каналізаційну мережу м. Дрогобича;
Ліміт на зберігання і використання хімічних речовин (каустична сода, аміак, сірчана кислота, ртуть);
Ліміт на утворення і зберігання відходів;
Ліміт на викиди та скиди забруднюючих речовин атмосферного повітря;
Розроблені проекти нормативів гранично допустимих викидів та проект організації санітарно-захисної зони, проте зі зміною нормативних актів в галузі охорони атмосферного повітря, видання нормативів ГДВ та організації СЗЗ залишається нормативним і потребує розв’язання після прийняття нових нормативних актів України.
Підприємством викидаються шкідливі інгредієнти в атмосферне повітря при об’ємі переробки нафти 2 – 2,1 млн. тонн/рік:
Водень хлористий ( НСL) - 0,005 т/рік;
Сірчистий ангідрид (SO2) - 1451 т/рік;
Оксиди азоту (NOx) - 135 т/рік;
Оксиди вуглецю (COx) - 208 т/рік;
Вуглеводні (C – C – C ) - 3467 т/рік;
Сірководень (H2S) - 0.834 т/рік;
Аміак (NH3) - 0.410 т/рік;
Фактично даний час оксиди азоту (NOx), Оксиди вуглецю (COx) та Сірчистий ангідрид (SO2) викидаються в атмосферу без очистки.
Для зменшення викидання Сірчистого ангідриду (SO2) в атмосферне повітря потрібно в першу чергу ввести в експлуатацію установку по утилізації сірководню, який є в наявних заводах нафтопереробки
Загальний об’єм скрутерних газів установок первинної переробки в 2003 р. склав близько145 тонн/рік. Кількість сірководню відповідно становила – 87,2 тонн.
При спалюванні даного газу об’єм викидів по сірчистому ангідриду склав: 164,2 тонн/рік. Відповідно при спалюванні крекінг-газу установки термічного крекінгу в кількості 20293 тонн/рік. Кількість сірководню становить: 344,9 тонн і при спалюванні даного об’єму газу викиди сірчистого ангідриду склали 649,4 тонн/рік.
Як технологічне паливо використовується скрубер ний газ установки первинної перегонки бензину (УВПБ) в технологічній печі установки.
При загальній кількості сірководню в скруберному газі УВПБ 29,4 тонн/рік викид сірчистого ангідриду складає 49,5 тонн/рік.
Для забезпечення загального енергетичного балансу на підприємстві використовується мазут в кількості 20648 тонн з вмістом сірки 1,14% масс. Мазут використовується як паливо в технологічних печах установок АВТ – 1. Загальний об’єм викидів сірчистого ангідриду при спалюванні мазутів складає 496 тонн/рік. В перспективі планується реконструкція енергетичного господарства: введення в експлуатацію газопроводу високого тиску, що дасть можливість використовувати в якості технологічного палива природний газ і зменшити щорічно викиди сірчистого ангідриду в атмосферу до 500 тонн.
Для зменшення кількості викидів вуглеводнів в атмосферу резервуарні парки нафти та світлих нафтопродуктів, зокрема, бензину обладнують материнними кантонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Охорона навколишнього середовища АТ “НПК - Галичина”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок