Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Вплив іонізуючого електромагнітного випромінювання на організм людини

Вплив іонізуючого електромагнітного випромінювання на організм людини

Назва:
Вплив іонізуючого електромагнітного випромінювання на організм людини
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,87 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вплив іонізуючого електромагнітного випромінювання на організм людини


При вивченні впливу іонізуючого випромінювання на організм людини було виявлені наступні особливості:
1. Висока ефективність поглинутої енергії. Навіть невелика кількість поглинутої енергії іонізуючого випромінювання може викликати суттєві біологічні зміни в організмі людини.
2. Наявність прихованого періоду проявлення впливу іонізуючого випромінювання. Цей період, який ще часто називають періодом уявного благополуччя, тим менший, чим вища доза опромінення.
3. Вплив малих доз іонізуючого випромінювання може накопичуватись.
4. Іонізуюче випромінювання впливає не лише безпосередньо на саму людину, а й на його майбутнє потомство .
5. Різні органи організму людини мають різну чутливість до іонізуючого випромінювання.
6. Ступінь впливу іонізуючого випромінювання залежить від індивідуальних особливостей організму людини.
7. Наслідки опромінення істотно залежать від його дози та частоти. Одноразова и іонізуючого випромінювання великої дози викликає більші зміни в організмі людини, ніж його фракціонована дія.
8. Залежно від еквівалентної дози опромінення та індивідуальних особливостей людини зміни в його організмі можуть бути незворотного та невиліковного характеру.
Вплив іонізуючого випромінювання на організм людини може бути зовнішнім, внутрішнім (коли радіоактивна речовина потрапила в організм людини при вди-ханні чи з їжею) та комбінованим. Ступінь радіаційного ураження залежить від виду випромінювання, тривалості та дози опромінення, фізико-хімічних властивостей ра-діоактивної речовини та індивідуальних особливостей організму людини.
Іонізуюче випромінювання проникаючи в організм людини, передає свою енер-гію органам та тканинам шляхом збудження та іонізації атомів і молекул, що входять до складу клітин організму. Це веде до зміни хімічної структури різноманіт-них з'єднань, що призводить до порушення біологічних процесів, обміну речовин, фу-нкції кровотворних органів, змін у складі крові тощо. Радіаційні ураження можуть бути загальними та місцевими.
2. Обґрунтуйте правила охорони праці при геодезичних роботах біля електротрансформаторних, ліній електропередач
3 кожним роком зростає виробництво та споживання електроенергії, її відтак і кількість людей, які в процесі своєї життєдіяльності використовують електричні пристрої та установки. Тому питання електробезпеки набувають особливої ваги.
Електробезпека — це система організаційних та технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.
Аналіз виробничого травматизму показує, що кількість травм, які спричинені дією електричного струму є незначною і складає близько 1%, однак із загальної кількості смертельних нещасних випадків частка електротравм вже складає 20—40% і займає одне з перших місць. Найбільша кількість випадків електротравматизму, в тому числі із смертельними наслідками, стається при експлуатації електроустановок напругою до 1000 В, що пов'язано з їх поширенням і відносною доступністю практично для кожного, хто працює на виробництві. Випадки електротравматизму, під час експлуатації електроустановок напругою понад 1000 В нечасті, що обумовлено незначним поширенням таких електроустановок і обслуговуванням їх висококваліфікованим персоналом.
Основними причинами електротравматизму на виробництві є: випадкове дотор-кання до неізольованих струмопровідних частин електроустаткування; використання несправних ручних електроінструментів; застосування нестандартних або несправний переносних світильників напругою 220 чи 127 В; робота без надійних захисний засобів та запобіжних пристосувань; доторкання до незаземлених корпусів електроустаткування, що опинилися під напругою внаслідок пошкодження ізоляції недотримання правил улаштування, технічної експлуатації та правил техніки безпеки при експлуатації електроустановок та ін.
Електроустаткування, з яким доводиться мати справу практично всім працівникам на виробництві, становить значну потенційну небезпеку ще й тому, що органи чуття людини не здатні на відстані виявляти наявність електричної напруги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Вплив іонізуючого електромагнітного випромінювання на організм людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок