Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Проблеми кодифікації екологічного законодавства

Проблеми кодифікації екологічного законодавства

Назва:
Проблеми кодифікації екологічного законодавства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
2.2 Проблеми кодифікації екологічного законодавства
Обєктивними показниками необхідності систематизації екологічного законодавства є зміни в соціальному, екологічному, економічному і правовому порядку, які відбуваються в суспільстві [ ]. Правовою причиною удосконалення в цілому законодавстві України, як і екологічного виступає накопичений великий правовий матеріал в формі законів і підзаконих нормотивних актів. За період незалежності нашої держави всі екологічні законодавства оновлено, прийнятий ряд нових законів і підзаконих правових актів по проблемам екології, помітилась тенденція використання міжнародних- правових документів по екологічним питанням в якості частини національного законодавства. Однак при цьому слід відмітити, що неможна до безкінченості диференціювати екологічне законодавство, так як це веде до деяких правових норм, розбіжностей окремих положень в різних нормативних актах, а це в свою чергу, ускладнює діяльність правозастосовуючих органів.
Систематизації екологічного законодавства повинна базуватися на тих самих методах, які використовуються при сисематизації законодавства інших галузей права, і не суперечити їм, оскільки екологічне законодавства є лише частиною системи національного і міжнародного законодавства. При цьому повині братися до уваги, особливості які притоманні законодавству цій галузі права. Крім того, системи екологічного права повинна бути найбільш повно відображена в системі екологічного законодавства. Тільки врахування всіх перечислених умов дозволить, створити ефективну діючу систему екологічного законодавства. Ефективність її буде залежити від того наскільки ефективно вона буде використовуватись в правозастосовчій практиці для вирішення всіх проблем, які виникають при екологічно- правових відносинах.
В теорії права під систематизації законодавства розуміється проведена органами держави діяльность по упорядкувані і удосконаленю законодавства, провелення його у відповідну систему шляхом складання збірників або єдних нормативних актів. Виділяють три види систематизації : інкорпарацію, кодифікацію і консолідацію.
Інкорпорація це – означає обєднання діючих правових актів в збірнику і розташування нормативного матеріала у відповідному порядку.
Під кодифікацією – розуміється така систематизація нормативного матеріала, при якій проводиться його переробка і видається один, логічний і юридично цілий нормативний акт. Форма кодифікаційного акта може бути у вигляді : основ законодавства, кодексів, положень і т.д.
Консолідація являє собою проміжне явище, щось середнє між кодифікацією і інкорпорацією. При цій формі декілька нормативних актів обєднуються в один. Норми, включені в попередні акти, викладаються в логічні послідовності, ліквідовуються повтори і протеріччя [ ].
Систематизація екологічного законодавства інколи здійснюється у формі кодифікації та інкорпорації законодавчих та підзаконодавчих актів.
Екологічне законодавство охоплює великий правовий матеріал, про який нам свідчить інкорпоративний збірник екологічного законодавства в інших томах, виданий в г. Чернівці.
Структурно збірник включає шість розділів:
1. Екологічне законодавство: загальні положення і принципи.
2. Природноресурсове законодавство (земельне, водне, лісове, гірниче,
фауністичне та атмосферне).
3. Законодавство про природні території та об'єкти особливої охо-рони
(природоохоронне законодавство).
4. Законодавство про екологічну безпеку.
5. Міжнародні конвенції в галузі використання природних ре-сурсів,
охорони довкілля та забезпечення екологічної безпеки.
6. Матеріали судової та арбітражної практики.
Особливістю збірника екологічного законодавства є те, що у ньому започатковано спеціальний розділ міжнародних конвенцій в галузі екології, які ратифіковані Верховною Радою України і тим самим створюють систему чинного законодавства у цій сфері в Україні.
Сьогодні вже видано декілька збірників законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища відповідно до тематики та практичного використання різними фахівцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інше на тему: Проблеми кодифікації екологічного законодавства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок