Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Споживання води

Споживання води

Назва:
Споживання води
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Пошукова робота на тему:
Споживання води


Світові запаси води на Землі величезні. Проте, це пере-важно солона вода Світового океану. Запаси прісної води, потреба лю-дей у якій є особливо великою, незначні (35029,21 тис. км3) і вичерпні. У багатьох місцях планети відчувається нестача її для зрошення, потреб промисловості, пиття та інших побутових потреб.
Більшість прісної води сконцентрована в льодовиках Антарктиди та Гренландії. Кригою вкри-то 16 млн. км2 суходолу. Третє за величиною джерело води - підземні води. Вони залягають на глибині 150- 200 м. Загальний їх об'єм приблизно в 100 разів більший за об'єм поверхневих прісних вод річок, озер, боліт. 
Протягом останніх років за приблизними підрахунками потреба у воді зросла в 10 разів. Сучасне місто використовує води з розрахунку на одну людину 300-500 л/добу, що значною мірою перевищує мінімальну потребу у воді однієї людини (25 л/добу). Протягом сто-ліття витрати води в таких містах, як Париж, Нью-Йорк, Москва, зросли більш як у 100 разів. У багатьох країнах виникли проблеми з постачан-ням води у великі міста. Особливо багато води йде на потреби промислових об'єктів (рис.8). 
Рис. 8. Норми витрат води 
Найбільшим споживачем води є сільське господарство. Тут найвищі безповоротні втрати води - 80 %. Досить зазначити, що для утворення 1 кг рослинної маси різні рослини в різних умовах використовують від 150-200 до 800-1000 м3 води.
На вирощування 1 кг зерна жита потрібно 750 л води. Гектар посіву кукурудзи за вегетаційний період "випиває" її 3 мли л і стільки ж 1 га капусти, а 1 га рисового посіву – 12-30 млн. л. Гектар зрошу на-пої землі щосекунди поглинає 1 л води.
У промисловості вода використовується для виго-товлення розчинів, охолодження і нагрівання рідин та газів, очищення розчинів і газових сумішей, для транспортування сировини, теплоенерге-тичних потреб, видалення відходів, миття обладнання, тари, приміщень тощо. Якість води, яка використовується у виробництві, встановлюється у кожному конкретному випадку у залежності від призначення води і вимог технологічного процесу.
Розрізняють кілька категорій водоспоживання (Табл.4).
Таблиця 4
Вплив на довкілля різних категорій водоспоживання 
Категорія водоспоживання | Спосіб використання води | Вплив на навколишнє середовище
Пряме | Без вилучення води з водойм (гідро-енергетика, водний транспорт, ри-баль-ство) | Не призводить до змен-шення водних ресурсів, слабко забруднює воду
Поворотне   |
3 вилученням води з водойм і част-ковим поверненням зі стічними та дренажними водами | Зменшує водні ресурси, забруднює воду 
Безповоротне | 3 вилученням з водойм без повернен-ня у цей водозбір | Зменшує водні ресурси  
Забруднення гідросфери  
Розрізняють не тільки штучне (антропогенне) забруднення води, але й природне. Відомо, що навіть у малозаселених районах (Аляска, Амазонія тощо) чистота води зменшується, а кількість мулу, домішок всіх видів збільшується від витоку в горах до місця з'єднання з морем чи океаном.  
Таблиця 5.
Типи забруднення поверхневих і підземних вод 
Типи забруднення | Забруднюючі речовини
Фізичне | Нерозчинні домішки: глина, пісок, намул, пил тощо.
Хімічне | Важкі метали, кислоти, луги, мінеральні солі, нафта і нафтопродукти, синтетичні поверхнево-активні речовини (СПАР), мийні засоби, канцерогени, мінеральні добрива, пестициди
Біологічне | Різні мікроорганізми (бактерії, віруси), яйця гельмінтів, спори грибів
Радіоактивне | Радіонукліди (цезій-137, стронцій-90, калій-40 та ін.)
Теплове | Підігріті води ТЕС та АЕС 
Суттєвою є та обставина, що у водібіологічне забруднення набирає особливого значення, подекуди за небезпекою навіть випереджаючи хімічні. Це трапляється найчастіше тоді, коли вода стає життєвим середовищем для патогенних мікроорганізмів, кількість яких у ній весь час зростає. Якщо перед використанням для пиття така вода не дезінфікується, то й мінімальна її кількість може спричинити вибух тих хвороб, що легко передаються саме через воду (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Споживання води

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок