Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> інша робота: Мінеральні води

Мінеральні води / сторінка 2

Назва:
Мінеральні води
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зважаючи на те, що при комплексному добуванні вказаних мікроелементів їх вміст повинен бути не меншим 200 мг/дм3 для брому і 10 мг/дм3 для йоду, глибинні мінералізовані води Прикарпаття можуть використовуватися як йодо-бромна сировина для промислового освоєння, запаси якої в області дуже значні.
є) хлоридно-натрієві й сульфатвміщуючі розсоли поширені смугою з північного заходу на південний схід по території Долинського, Калуського, Рожнятівського й Богородчанського районів. Оцінені запаси складають 70 м3/добу по категорії С2.
У Калуському районі в с. Яворівка розкриті хлоридно-натрієві бальнеологічні розсоли із загальною мінералізацією 135 г/дм3 і вмістом Вг -319,6 мг/дм3 і Cl — 35,5 мг/дм3. За даними короткочасних відкачок, дебіт свердловини склав 690 м3 /добу.
У Верховинському районі, крім води „Буркут», діють свердловини мінеральної води „Верховинська» (в смт. Верховина) та сірчановодневої води в с. Кривопілля.
На території Галицького району є такі мінеральні джерела: „Чисте джерело», „Зачарована Христина», „Наша вода», „Міреллі», „Княжа криниця». Всі вони знаходяться в смт. Більшівці. За своєю природною мінералізацією води відносяться до столових вод і мають чудові смакові якості. Рекомендовані для вживання українським НДІ медичної реабілітації і курортології як для пиття, так і для приготування їжі. Мінералізація води становить 0,4 — 0,8 г/дм3 , що, на відміну від вод з високою мінералізацією, дає змогу вживати її для пиття в необмеженій кількості.
У Долинському районі в с. Новий Мізунь у літній період працює санаторій „Джерело Прикарпаття». В арсеналі лікування: вживання мінеральної води „Горянка», яка є аналогом трускавецької „Нафтусі», а також аналогів мінеральних вод джерел №1та №6 курорту Моршин. У санаторії „Перлина Карпат» (с. Вигодівка) є мінеральні джерела.
У Косівському районі розробляються такі мінеральні води: Косівчанка, Іванка, Аршиця, Кринчиста, Каменецька, Косівська, Шешорівська. У районному центрі діє санаторій „Косів», що заснований на базі цілющих соляних вод Банського озера. У лікувально-соляному закладі проводиться лікування хворих на варикоз (розширення вен). У с. Шешори раніше діяв однойменний санаторій, оздоровчо-лікувальна база якого включала водолікувальний комплекс на 20 ванн, що включали мінеральні ванни з місцевого мінерального природного джерела, а також хвойні, сірководневі, сірчано-бромні, морські ванни. Для лікування захворювань шлунково-кишечного тракту, печінки й жовчовивідної системи, діатезів та порушення обміну речовин використовувалась мінеральна вода з місцевого джерела. Тепер цей санаторій діє лише як готель, оздоровчо-лікувальні послуги не надаються.
На території Коломийського району знаходяться такі мінеральні джерела та свердловини:
- с. Слобода — мінеральне джерело, на базі якого працює цех мінеральних вод „Меридіан»;
- с. Підгайчики — свердловина, на базі якої працює АТЗТ „АТ/ Алпрут»;
- с. Королівка — свердловина, на базі якої працює ВАТ „Криничка»;
- с. Марківка — джерело „Білі Криниці», яке славиться своїми цілющими та лікувальними властивостями.
На території Надвірнянського району наявні сірководнева вода в ур. „Рафайловець» Бистрицького лісництва та законсервоване мінеральне джерело (свердловина) в ур. „Бухтівець» Бухтівецького лісництва.
У Рогатинському районі є Підмихайлівське родовище підземних питних вод, що знаходяться на обліку в Державному кадастрі родовищ України. Вода цього родовища гідрокарбонатно-сульфатно-натрієвого складу з мінералізацією 0,2 — 0,8 г/л. До мінеральних вод належить і родовище лікувальних сульфідних (сірководневих) вод курорту с.Черче. У смт. Букачівці теж виявлено джерело сірководневих вод. Окрім лікувальних мінеральних вод, на території району виявлені джерела мінеральних питних вод — джерело води „Рогатинська» у с. Пуків.
На території Рожнятівського району, біля підніжжя гори Люта, в урочищі Підлюте, за 3 км перед Осмолодою знаходиться джерело цілющої сірководневої води з великим вмістом срібла.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Мінеральні води

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок