Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Рекультивація земель”

КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Рекультивація земель”

Назва:
КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Рекультивація земель”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни “Рекультивація земель”


ПЛАН
Вступ
1. В чому суть будівельного напряму рекультивації порушених земель?
2. Які чинники враховуються при визначенні початкової густоти лісових культур?
3. Розкрийте суть досвіду рекультивації порушених земель при будівництві меліоративних систем
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
У науковій літературі США і Канади в рекультивації прийнято три терміни: restoration, reclamation, rehabilitation.
Restoration - повне відновлення, причому порушена поверхня землі відновлюється до такого стану, який вона мала до початку розкриття родовища.
Reclamation - біологічне відновлення, причому земна поверхня відновлюється через створення умов, сприятливих для існування організмів, які жили на цій території до початку робіт, або організмів близького видового складу; друге тлумачення - залучення порушених земель для якогось іншого використання.
Rehabilitation - відновлення порушених земель і наступне використання їх у господарстві із дотриманням екологічної рівноваги, забезпеченням нешкідливості для навколишнього середовища і збереженням місцевих естетичних цінностей; друге тлумачення - створення умов для нового або істотно відмінного від попереднього використання земель.
У стислому тлумачному словнику з рекультивації земель (1980) є ще такі терміни: рекультивація земель тимчасова, рекультивація земель постійна, рекультивація ландшафтів. Тимчасова рекультивація здійснюється на землях, де у перспективі планується зміна їх використання: повторна переробка корисних копалин, будівництво та ін. Ця рекультивація, як правило, зводиться до озеленення і закріплення поверхні від ерозії, а також дотримання санітарно-гігієнічних норм.
Постійна рекультивація здійснюється на землях, де не передбачена зміна попереднього (до розробки родовища) використання земель. Рекультивація ландшафтів - це рекультивація земель, яка не обмежується лише локальними заходами стосовно "приведення до ладу" окремих порушених ділянок, а передбачає комплексне перетворення порушених земель у загальній системі заходів щодо оптимізації техногенних ландшафтів.
На сучасному етапі розвитку продуктивних сил суспільства багато вітчизняних і зарубіжних учених рекультивацію порушених земель розглядають як комплексну проблему відновлення продук-тивності та реконструкції ландшафтів, порушених промисловістю, створених на місці "промислових пустель" нових культурних ландшафтів.
Державний стандарт "Охорона природи. Рекультивація земель. Терміни і визначення" трактує рекультивацію як комплекс робіт, спрямованих на відновлення продуктивності та народногос-подарської цінності земель, а також поліпшення умов навколиш-нього середовища.
Отже, рекультивація земель - це здійснення різноманітних робіт, метою яких є не тільки часткове перетворення природних територіальних комплексів, порушених промисловістю, але й створення на їх місці ще більш продуктивних і раціонально організованих елементів культурних антропогенних ландшафтів, тобто в кінцевому рахунку оптимізація техногенних ландшафтів, поліпшення умов навколишнього природного середовища.
1. В чому суть будівельного напряму рекультивації порушених земель?
Будівельний напрям рекультивації передбачає приведення порушених земель до стану, придатного до промислового і цивільного будівництва. Його можна використати поблизу населених пунктів будь-якої зони на породах, які за своїми фізико-механічними властивостями відповідають будівельним нормам і правилам (БНП).
З допомогою будівельної рекультивації повертаються до використання землі, що вийшли з обігу. Значний вплив порушених земель на навколишнє середовище пояснюється тим, що на поверхню виносяться породи, запилюється атмосфера, змінюється режим ґрунтових вод, включаючи глибокі підземні, утворюються значні маси ґрунтового шару, що накопичується у так званих відвалах.
Будівельна рекультивація земель в основному визначається гірничотехнічним етапом відновлення земель: планування поверхні, формування схилів, спорудження шляхів, гірничотехнічних і меліоративних споруд, а також покриття спланованої території шаром грунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни “Рекультивація земель”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок