Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Біотрансформація органічних відходів

Біотрансформація органічних відходів

Назва:
Біотрансформація органічних відходів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,03 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
БІОТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЧНИХ ВІДХОДІВ
Загострення екологічних проблем у значній мірі зв’язують з ростом забруднення навколишнього середовища відходами вироб-ництва у т.ч. й органічними.
Сьогодні у світі існує багато технологій переробки органічних відходів, більшість з них, на жаль, не є безвідходними.
У результаті наукових пошуків спеціалістів Укр НДЦ "Біогу-мус" розроблено і впроваджуються у практику біотехнології транс-формації органічних відходів за допомогою вермикультури та мікро-організмів. Біотрансформація таких відходів, як свинячий гній, курячий послід, осад стічних вод, відходів переробної промисло-вості, паперового виробництва та багато інших, є безвідходною технологією, що дає можливість одержати чисте органічне добриво- біогумус і біомасу вермикультури - дощових черв’яків.
Культивування дощових черв’яків за розробленими нами і впровадженими технологіями може стати ланкою в екологічно орієнтова-ній системі утилізації різних видів органічних відходів.
В основному застосовуючи декілька видів дощових черв’яків таких як гнойових, підстилочних, ґрунтових, а також виведеного людиною каліфорнійського червоного.
Успіх у цій справі чимало залежить від якості та підготовки основних відходів, так званих базових субстратів /гній, послід, ОСВ, овочеві, комунально-побутові відходи тощо/.
При підготовці компостів до базових субстратів можна добав-ляти чимало інших відходів /листя, трава, бур’яни, тирса, солома, пісок, папір, кора дерев і багато ін./ Сюди ж входять відходи пивоваріння, цукрових та спиртових заводів.
В основі цих технологій лежить метод прискореної ферментації а також методика підбору певних наповнювачів до базових субстра-тів.
Внесення наповнювачів у певний субстрат проводиться після хімічного і мікробіологічного аналізів складників компосту. Після цього складають об’ємні співвідношення базового субстрату та органічного наповнювача, або кількох наповнювачів, враховуючи дані аналізів. Так, в шостому варіанті технології використання осадку стічних вод /ОСВ/ у вермикультивуванні нами встановлене таке об’ємне співвідношення осадку, торфу та січки соломи, як 2:2:1. Слід відмітити, що після "роботи" дощових черв’яків в такому компості утворюється біогумус, не забруднений важкими ме-талами і відповідав нормам ТУ.
Нами встановлено, що такі базові субстрати як свинячий гній і курячий послід, які були наповнені одинаковими наповнювачами, були більш ефективними для збільшення кількості вермикультури та її біомаси, ніж гній ВРХ та намул ОСВ. Так, якщо за 1,5 місяці у компості на базі курячого посліду кількість вермикультури збільшилась у 4 рази, на базі свинячого гною - у 3 рази, то на базі гною ВРХ – 2,8, на базі намулу ОСВ - в 2,6 рази»
Дані хімічного аналізу біогумусу,- одержаного на базі цих відходів, знаходились у таких межах:
суха органічна маса - 40 - 60 %
гумус - 12 -25 %
протеїн - 10 - 22 %
рН - 6,5 - 7,3
азот - 0,7-3,1 %
фосфор - 1,0-2,5 %
калій - 1,7-3,0 %
кальцій - 3,5 - 5,0 %
Магній - 0,5- 3,2 %
C: - 20:1, 15:1
рв мг/кг - 10-80
С -"- - 2 - 10
Сч -"- - 4 - 60
БАК.флора - 2.10(10-12)кол.
Одержані результати свідчать, що біотрансформація органічних відходів за допомогою дощових черв’яків і мікроорганізмів дозво-лить значно зменшити кількість відходів, що забруднюють навколиш-нє середовище та збільшити виробництво цінного органічного добри-ва

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Біотрансформація органічних відходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок