Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Форми реалізації права громадян на екологічну безпеку

Форми реалізації права громадян на екологічну безпеку

Назва:
Форми реалізації права громадян на екологічну безпеку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
“Право екологічної безпеки”
Тема:
“Форми реалізації права громадян на екологічну безпеку”


Зміст
Вступ .................................................................................................................................3
Розділ 1. Функціонально-процедурне запезпечення реалізації прав громадян на екологічну безпеку ..........................................................................................................5
Розділ 2. Планування локалізації і ліквідації аварій на об'єктах підвищеної небез-пеки ...............................................................................................................10
Розділ 3.Забезпечення інформування про екологічно небезпечну діяльність.14
Висновки ...............................................................................................................20
Список використаних джерел та літератури ......................................................22
Вступ
Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову, що формувалася протягом тривалого періоду через нехтування об'єктивними законами розвитку і відтворення природно-ресурсного комплексу України. Відбувалися структурні деформації народного господарства, за яких перевага надавалася розвитку в Україні сировинно-видобувних, найбільш екологічно небезпечних галузей промисловості. Норми права носили декларативний характер і не стримували занепад екологічного стану України, зараз, з прийняттям низки суттєвих законодавчих актів, все рівно, ще рано казати про належне правове регулювання, відсутній також механізм реалізації права на здорове і безпечне довкілля, панує екологічний нігілізм, зумовлений багатьма факторами.
Винятковою особливістю екологічного стану України є те, що екологічно гострі локальні ситуації поглиблюються великими регіональним кризами. Чорнобильська катастрофа з її довготривалими медико-біологічними, економічними та соціальними наслідками спричинила в Україні ситуацію, яка наближається до рівня глобальної екологічної катастрофи.
Права громадян на екологічну безпеку як окремої ланки правових можливостей фізичних осіб у рамках Європейського Співтовариства не легалізовані й кон-цептуально не є загальновизнаними. Тож першочерговим зав-данням представників нашої держави є ініціювання зазначених правових принципів та забезпечення рівня європейського пра-вового, а згодом і міжнародно-правового регулювання, втілення їх у різні форми правових документів — директиви, постанови, конвенції, договори, а можливо в перспективі — внесення попра-вок до Європейської конвенції з прав людини та прийняття в подальшому спеціальної Конвенції про екологічні права люди-ни під егідою ООН, в якій доцільно виділити норми про суб'-єктивне право громадян на екологічну безпеку, що і обумовлює актуальність вивчення даної теми.
Метою контрольної роботи є комплексне та всебічне вивчення форм реалізації прав громадян на екологічну ситуацію, характеристика забезпечення інформування населення про екологічно небезпечну діяльність.
Розділ 1. Функціонально-процедурне запезпечення реалізації прав громадян на екологічну безпеку
У механізмі гарантій реалізації та захисту права громадян на екологічну безпеку важливе місце належить функціонально-проце-дурному, тобто процесуальному доюрисдикційному забезпеченню.
Аналіз загальної та спеціальної літератури у сфері тектоекології, чинного законодавства та практики його застосування свідчить, що функціональне забезпечення переважно пов'язується з інституційними системами у формі дослідження та оцінюван-ня реалізації ними конкретних функціональних повноважень, що з погляду потреб ефективності практики очевидно є недо-статнім, оскільки призводить до констатації здебільшого статич-ного, формально-юридичного стану певної інституційної струк-тури, тобто розкриття продекларованих формально-юридичних можливостей, досягнення мети відповідної діяльності.
Не відкидаючи важливість такого підходу, сформульованого в теорії управління (тектології) упродовж значного часу на базі створення різноманітних організаційних структур, сприйнятого теорією адміністративного права та інших галузевих наук, у тому числі теорією екологічного права, слід разом з тим вказати на його недосконалість, неповноту і до певної міри архаїзм зазна-ченого науково-пізнавального методу, оскільки він не дозволяє об'єктивно і всебічно висвітлити саму механіку, тобто специфіку здійснення певної функціональної діяльності [10].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: Форми реалізації права громадян на екологічну безпеку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок