Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Методи виведення шкідливих речовин з організму людини. Будова та склад біосфери. Закон біогенної міграції атомів.

Методи виведення шкідливих речовин з організму людини. Будова та склад біосфери. Закон біогенної міграції атомів.

Назва:
Методи виведення шкідливих речовин з організму людини. Будова та склад біосфери. Закон біогенної міграції атомів.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
Методи виведення шкідливих речовин з організму людини. Будова та склад біосфери. Закон біогенної міграції атомів.


Зміст
1. Методи виведення шкідливих речовин з організму людини.
2.Будова та склад біосфери.
3. Закон біогенної міграції атомів.


1. МЕТОДИ ВИВЕДЕННЯ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН З ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ
З метою виведення шкідливих речовин з організму людини продукти харчування повинні містити достатню кількість клітковини, амінокислот, пектину, альгінату натрію. Всі вони належать до харчових волокон і міс-тяться в значних кількостях у висівках насіння, шкірках овочів і фруктів. Харчові волокна сприяють засвоєнню організмом людини поживних ре-човин та дезінтоксикації. Вони також створюють сприятливі умови для розвитку в кишках бактерій, які синтезують вітаміни групи В, виробля-ють ферменти, необхідні для травлення та виведення токсинів і радіонук-лідів, запобігають розмноженню небажаних мікроорганізмів, що можуть утворювати токсичні та канцерогенні речовини. Добове споживання хар-чових волокон має становити не менш як 10 г.
Головними постачальниками волокон є вівсяна, рисова та ячмінна крупи, кукурудза, яблука, капуста й гарбузи. В основному це природні традиційні продукти харчування: зернові, бобові, гречка, овочі, фрукти та горіхи. В цільному зерні багато білків, заліза, цинку, кальцію, вітамі-нів групи В, фітонцидів, харчових волокон та мікроелементів. Вони захи-щають наш організм від шкідливої дії радіонуклідів.
Свіжі овочі й фрукти є постачальниками в організм людини харчових волокон, білків, амінокислот, пектину, вітамінів А, С, Е, групи В, кароти-ну, мінеральних речовин, кальцію, магнію, заліза та ін. Пророщені зерна бобових багаті на білки та харчові волокна, які здатні виводити з організму радіонукліди. В морській капусті міститься багато йоду, альгінату натрію та мінеральних солей. Альгінат натрію при взаємодії з токсичними важ-кими металами і радіонуклідами перетворює їх на розчинні солі, які виводяться з організму. Пектин зв'язує токсини і сприяє їх виведенню з орга-нізму. Його багато у фруктах, ягодах, горіхах та насінні соняшнику. Крім того, в останніх багато білків, кальцію та різних мікроелементів.
Вітамін С, на який багаті зелені овочі, сприяє кровотворенню, підтри-мує імунну систему, протидіє впливу токсичних речовин, захищає кліти-ни від радіаційного впливу і сприяє детоксикації організму. Зелені овочі також багаті на залізо, калій, магній, фолієву кислоту, вітаміни А, Е і гру-пи В, які мають радіопротекторні властивості.
Багато каротину є в моркві, кукурудзі, пастернаку, шпинаті, капусті та гарбузі — ефективних антиоксидантах, які відіграють важливу роль у захисті організму та запобіганні накопиченню жирів і руйнуванню мем-брані Каротиноїди активні відносно вільних радикалів та йонізованого кисню, що мають мутагенні властивості. Каротин в організмі людини трансформується у вітамін А, який необхідний для нормального функціо-нування шкіри, слизових оболонок, органів зору, сприяє посиленню іму-нітету і є ефективним антиоксидантом.
Високі радіопротекторні властивості мають капуста, петрушка, цибу-ля, в яких є сірковмісні амінокислоти (цистеїн, метіонін). Вони є ефектив-ними антиоксидантами — дезактиваторами вільних радикалів і нейтра-лізують токсичну дію багатьох отрут. Сірковмісні амінокислоти норма-лізують діяльність печінки, яка є дезінтоксикатором організму. Овочі ро-дини капустяних знижують ризик захворювання на рак.
Морські водорості містять багато йоду, альгінату натрію і солей каль-цію. За вмістом кальцію водорості не поступаються молоку. Кальцій бло-кує поглинання організмом людини радіоактивного 90Sr. Йод потрібен для функціонування щитоподібної залози, активно впливає на обмін ре-човин і протидіє інфекціям. Він є ефективним радіопротектором радіоак-тивного йоду, який накопичується в щитоподібній залозі. Альгінат на-трію сприяє виведенню радіонуклідів з організму.
Горіхи й насіння (гарбузове, соняшникове) багаті на незамінні жирні кислоти, вітаміни В, Е, мінеральні речовини — кальцій, магній, натрій, залізо й цинк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Методи виведення шкідливих речовин з організму людини. Будова та склад біосфери. Закон біогенної міграції атомів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок