Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою. Парниковий ефект. Корисні копалини України

Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою. Парниковий ефект. Корисні копалини України

Назва:
Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою. Парниковий ефект. Корисні копалини України
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
26,41 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Контрольна робота з екології
на тему:
Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою. Парниковий ефект. Корисні копалини України


ПЛАН
Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою.
Парниковий ефект.
Корисні копалини України.
1) Близько 600 млн. років тому на планеті Земля з'явилися перші багатоклітинні організми (вважають, що саме тоді для цього скла-лися сприятливі умови - вміст кисню в атмосфері досяг 3-4 %), і одразу відбувся еволюційний вибух - виникли нові форми жит-тя - губки, черви, корали, молюски, а також предки перших рослин і тварин, які в палеозойську еру заповнили всі акваторії й вийшли на континенти. Розвиток земної рослинності зумовив збільшення кисню в атмосфері та поживних речовин в ґрунтах, а також появу більших тварин. Активно змінювався склад поверхні Землі, атмос-фери, гідросфери, виникла біосфера. 
Величезне значення мав біологічний обмін речовин. Подальший процес еволюції живих організмів призвів до появи людини - най-вищого біологічного виду, який, розвиваючись, дедалі більше впли-вав на природу.
На підставі аналізу результатів археологічних, палеонтологіч-них, антропологічних, історичних і географічних досліджень у взає-мовідносинах людського суспільства з природою виділено чотири пе-ріоди, що різняться за характером цих стосунків і обсягом заподія-ної навколишньому середовищу шкоди.
Перший, давній, період включає палеоліт, мезоліт і неоліт.
У палеоліті (від майже 2 млн. років до 30-35 тис. років тому) Жили збирачі та перші мисливці - пітекантропи, синантропи, неан-дертальці та кроманьйонці.
У мезоліті (від 30 до 10 тис. років тому) до збирання та полювання людей додається рибальство, з'явля-ються більш досконалі знаряддя з кісток, каміння, рогу, дерева (гачки, сітки, сокири, човни, глиняний посуд).
Неоліт (8-4 тис. років тому) відзначається появою землеробства, скотарства, сверд-лування, шліфування, перших будинків, святилищ.
Перший, давній, період характеризується накопиченням знань про природу, пристосуванням людини до природи та, порівняно, незначним антропогенним впливом на неї. Основним джерелом енергії тоді була мускульна сила людини, яка повністю залежала від природи.
Проте, саме в цей період виникла перша глобальна екологічна криза в усіх регіонах розселення людей, - проходить винищення великої кількості крупних тварин; випалювання рослинності для полювання та розширення пасовиськ та ріллі на великих територіях призводить до різких змін складу флори, фауни, ґрунтів і клімату в цілому.
Другий період - рабовласницький лад і феодалізм.
У цей період інтенсивно розвивається землеробство, скотарство, виникають ремесла, розширюється будівництво сіл, міст, фортець. Людство своєю діяльністю починає завдавати природі відчутної шкоди, особ-ливо після виникнення та розвитку хімії та одержання перших кис-лот, пороху, фарб, мідного купоросу. Чисельність населення в XV- XVII ст. уже перевищувала 500 млн. Цей період можна назвати пе-ріодом активного використання людиною природних ресурсів, вза-ємодії з природою. Тиск на довкілля в цей час був загалом ще не-значним, але спостерігаються локальні та регіональні екологічні кризи - значні території Близького Сходу, Північної та Центральної Африки перетворилися на кам'яні та піщані пустелі.
Третій період (XVIII ст.— перша половина XX ст.) - час бурхливого розвитку фізики, техніки, винайдення парового та електричного двигунів, атомної енергії. Це - період активного розвитку локальних і регіональних екологічних криз, протистояння природи та людського суспільства, страшних за своїми екологічними нас-лідками світових воєн, хижацької експлуатації всіх природних ре-сурсів.
У XX столітті людина отримала можливість активно впливати на довкілля та користуватися раніше недоступними для неї ресурсами. Виникла ідея, що людина - хазяїн природи, а природа - невичерпне джерело потрібних їй ресурсів. У цьому важливу роль зіграли:
а) стрімко зростаюча чисельність населення, що зробила можливим фактично необ-меженим використання трудових ресурсів;
б) поява атомної енергетики, в початковій ейфорії від якої почало вважатися, що відтепер людство вільне від необхідності застосовувати інші енергетичні джерела;
в) розробка та створення озброєння нового типу, здатного знищити всю живу при-роду нашої планети;
г) формування на базі супутникових та комп'ютерних технологій єдиного світового інформаційного простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інше на тему: Еволюція антропогенної діяльності та взаємодія людини з біосферою. Парниковий ефект. Корисні копалини України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок