Головна Головна -> Інше українською -> Екологія -> Основні фактори розвитку економіки і шляхи соціально-економічного зростання

Основні фактори розвитку економіки і шляхи соціально-економічного зростання

Назва:
Основні фактори розвитку економіки і шляхи соціально-економічного зростання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,80 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Пошукова робота на тему:
Основні фактори розвитку економіки і шляхи соціально-економічного зростання 


Людство в процесі свого розвитку наростаючими темпами збільшувало споживання усіх видів природних ресурсів.
В розвитку економіки будь-якої країни є три основні фактори:
1)    трудові ресурси (населення);
2)    засоби виробництва (знаряддя праці та предмети, сільське господарство, технології, транспорт, будівництво тощо);
3)    природні ресурси. 
Головним фактором економічного росту держави, безумовно є населення. Велике значення населення, трудових ресурсів як фактору економічного росту спонукає розумно і бережно відноситися до здоров’я людини та гармонійно розвивати її здібності в інтересах її власних і суспільства в цілому. Тому так багато уваги ми приділили вивченню потреб людини.
Другий фактор економічного росту - створені людьми засоби виробництва. Працюючи, люди розвивають виробництво, розширюють його, збільшують багатство суспільства. Від створених людиною засобів виробництва, технічної бази суспільства, прогресу науки і техніки і від вміння все це використовувати залежать темпи економічного росту.
Третій важливий фактор розвитку суспільного виробництва - природні ресурси. Від природних властивостей землі, родючості ґрунту, особливостей клімату, лісової та іншої рослинності, тваринного світу, води рік, озер, морів та океанів, багатств земних надр, чистоти повітря залежать темпи росту виробництва і благополуччя людей. Ступінь доступності природних ресурсів дуже сильно впливає на рівень продуктивності праці. Чим доступніші природні ресурси, тим менші витрати праці, необхідні для виробництва кінцевого продукту, тим вища продуктивність праці. Але історично це інколи приводило до негативного результату, бо відносна легкість задоволення потреб виявляла демобілізуючий вплив на людську енергію - напр. в умовах країн з жарким кліматом.
Ці фактори використовувалися суспільством комплексно завжди. Потреби людей зростали - все більше використовувалося природних ресурсів, але раніше, в основному, безконтрольно, потім - дедалі упорядкованіше, з урахуванням майбутнього впливу на природу.
Сприятливе співвідношення суспільства і природи знаходить своє відображення в розвитку виробничих сил як сукупності робочої сили і засобів виробництва. Але завжди варто розрізняти виробничі сили, які активно беруть участь в виробничому процесі і потенціальні виробничі сили, які включають незайняте працездатне населення і невикористані засоби виробництва, в тому числі і природні ресурси (природно-ресурсний потенціал), що в даний не експлуатуються. Потенційні виробничі сили є передумовою подальшого росту суспільного виробництва. 
Існують три шляхи соціально-економічного зростання:
1)    нарощування маси ресурсів, що застосовуються в процесі відтворення, без зміни ефективності використання;
2)    нарощування маси цих же ресурсів одночасно з підвищенням ефективності їх використання;
3)    підвищення ефективності використання всіх видів ресурсів без нарощування їх виробництва.
Найкращим, звичайно є третій шлях - інтенсивного зростання. Перший - класично екстенсивний є згубним для природи. Нині переважає другий шлях - перехідний - при якому шкода, заподіяна природі, обчислюється мільярдами гривен. Повний перехід на інтенсивний шлях розвитку потребує корінних змін у економічному механізмі в бік розвитку прогресивних відносин на конкурентній основі з урахуванням господарської ємності середовища. 
Економіка природокористування: поняття, розділи та завдання   
Економіка природокористування - новий розділ екології, в якому вивчаються питання економічної оцінки природних ресурсів, шкоди від забруднення природного середовища, процеси, явища суспільного життя, що викликані нестачею природних ресурсів, величезним зростанням виробництва й забруднення всіх сфер Землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інше на тему: Основні фактори розвитку економіки і шляхи соціально-економічного зростання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок