Головна Головна -> Інше українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Модель монополістичної конкуренції

Модель монополістичної конкуренції

Назва:
Модель монополістичної конкуренції
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Модель монополістичної конкуренції


Ознаки монополістичної конкуренції.
Монополістична конкуренція — вид конкуренції, що може виник-нути за великої кількості продавців, що реалізують диференційовану про-дукцію на ринку з вільним входом та виходом для нових виробників.
Прикладом ринків з монополістичною конкуренцією у США є ринки трикотажу, жіночого одягу, взуття, ювелірних виробів.
Докладніше ознаки монополістичної конкуренції можна сформулюва-ти таким чином:
1) ринок складається з відносно великої кількості продавців, кожен з яких володіє невеликою (але не нескінченно малою) часткою ринку;
2) товар кожного продавця є недосконалим замінником товарів інших фірм;
3) встановлюючи ціни, продавці не враховують реакцію конкурентів;
4) ринок не має бар'єрів для входу та виходу.
Монополістична конкуренція має ознаки як і монополії, так і доскона-лої конкуренції. На ринку монополістичної конкуренції кожна фірма контролює ціну на свій товар (ознака монополії) і водночас є багато фірм, що постачають схожий товар (ознака досконалої конкуренції).
Короткостроковий період.
У короткостроковому періоді по-ведінка фірм, що працюють за умов монополістичної конкуренції, не відрізняється від поведінки фірми-монополіста. Це пов'язано насампе-ред з диференціацією продукції на ринку монополістичної конкуренції.
Основна ознака монополістичної конкуренції:
Диференціація продукту – при монополістичній конкуренції фірми випускають різні види одного продукту. При цьому диференціація продукту може мати ряд різних форм.
Якість продукції. ПК можуть відрізнятися по потужності.
Послуги. Упакування та доставка додому, надання кредиту та відсоткові знижки.
Розміщення. Малі магазини, які розташовані ближче жилих масивів можуть мати вищі доходи, ніж крупні супермаркети.
Стимулювання збуту і упакування. Взаємозв’язок назви товару з ім’ям знаменитості, реклама. Багато фірм робить “ставку” на значки та товарі знаки, з метою переманити споживачів.
Найважливіше значення диференціації продукту – не дивлячись на наявність відносно великої кількості фірм, виробники, в умовах монополістичної конкуренції, володіють обмеженим степенем контролю над цінами на свою продукцію. Споживачі надають перевагу продукції певних продавців і в певних границях платять більш високу ціну за цю продукцію, щоб задовольнити свої потреби.
Вступ в галузь є відносно легким. Легкість вступу сприяє виникненню конкуренції в галузі із відносно великою кількістю невеликих фірм в довготерміновому періоді.
Кожна фірма розглядає криву по-питу на свою продукцію як незмінну і намагається максимізувати прибу-ток (рис. 1). Умовою мак-симуму прибутку є, як і за монополії, рівність граничного доходу та гра-ничних витрат.
Рис. 1 Монополістична конкуренція у короткостроковому періоді.
Довгостроковий період.
У довгостроковому періоді фірми можуть входити та виходити з га-лузі. Як і за досконалої конкуренції, сигналом для входу-виходу з галузі с прибуток. Якщо фірма має змогу отримувати прибуток у галузі, вона прямує до неї. Якщо фірма терпить збиток, то вона шукатиме щастя в іншій галузі. Вхід у галузь та вихід з неї зміщують криву попиту Для кожної фірми. Справді, нові конкуренти відтягують на себе частку попиту, а отже, крива попиту для фірми зміщується ліворуч та вниз. Якщо конкуренти залишають галузь, то крива попиту зміщується у протилежний бік (вгору та праворуч).
Можна виписати такий логічний ланцюжок:
прибуток ( ) -- кількість конкурентів ( ) — попит ( ) прибуток
Кількість конкурентів, від яких залежить попит, буде незмінною лише за відсутності прибутку у фірм. Ця ситуація кваліфікується як рівновага на ринку монополістичної конкуренції і має графічну модель, що відображена на рис.2.
2. Довгострокова рівновага за умов монополістичної конкуренції.
На цьому рисунку D позначає початковий попит. D' — попит за рівноваги галузевого ринку. MR та MR' означають відповідно лінії гра-ничних доходів за початкового ста-ну галузевого ринку та у стані рівно-ваги, Q0 та Q* — обсяг виробництва фірми за початкового стану галузе-вого ринку та у його стані рівнова-ги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Модель монополістичної конкуренції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок