Головна Головна -> Інше українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Методологічні засади планування діяльності підприємств в ринкових умовах

Методологічні засади планування діяльності підприємств в ринкових умовах

Назва:
Методологічні засади планування діяльності підприємств в ринкових умовах
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
Методологічні засади планування діяльності підприємств в ринкових умовах


1. Суть, значення, мета і завдання техніко- економічного планування на підприємстві .
2. Нормативна база планування.
3. Сучасні методи планування діяльності підприємств.
4. Зміст плану діяльності підприємства.
5. Література.


1. Суть, значення, мета і завдання техніко- економічного планування на підприємстві .
Техніко-економічне планування є продовженням галузевого та народногосподарчого планування, та першим етапом внутрішньовиробничого планування. Воно визначає, спрямовує та організовує виробничо-господарчу діяльність підприємства та окремих його підрозділів на різні, відносно довгі, періоди часу. Задача техніко-економічного планування полягає в тому, щоб визначити основні напрямки розвитку виробництва, встановити обсяг виробництва та інші показники праці підприємства та його окремих підрозділів, розрахувати потребу у трудових, матеріальних та фінансових ресурсах, необхідних для виконання планового завдання, підвести підсумки та визначити результати виробничо-господарчої діяльності підприємства та окремих підрозділів (цехи, відділи, бригади).
В залежності від планового періоду часу техніко-економічне планування поділяється на перспективне та поточне.
Перспективне планування містить розробку тривалих (10-15 років) та п'ятирічних планів підприємства.
Поточне планування заключається у розробці річних планів економічного та соціального розвитку підприємства.
Річний план економічного та соціального розвитку підприємства - це програма та розрахункове обґрунтування діяльності його колективу у плановому році, розпрацьовані на підставі перспективного плану розвитку підприємства з урахуванням максимального використання його виробничих ресурсів та пов'язані з державним народогосподарчим планом .
Річний план підприємства оформлюється у вигляді системи розрахунків, відображаючої взаємозв'язок усіх планових показників з передовою технікою, економікою підприємства. Показники річного плану розвитку підприємства є одним з головних джерел оперативно--виробничого планування.
Підприємства розробляють план за наступними розділами :
1. Виробництво продукції та послуг.
2. Науково-технічний розвиток, удосконалення виробництва та керування.
3. Капітальне будівництво.
4. Матеріально-технічне забезпечення.
5. Праця та кадри.
6. Собівартість, прибуток та рентабельність виробництва.
7. Соціальний розвиток колективу.
8. Охорона оточуючого середовища та раціональне використання природних ресурсів.
9. Фінансовий план.
Підприємства самостійно визначають обсяг надходження товарів по укладеним угодам на поставку виробів, встановлюють оптову і роздрібну ціни, самостійно користуються валютними коштами.
Відповідні показники узгодженого плану економічного та соціального розвитку підприємство оголошує місцевим плановим органам, торгівельним, транспортним та іншим організаціям, які знаходяться з ним у узгоджених відношеннях.
Розпрацьовані річні плани затверджують на загальних зборах трудового колективу та показники цього плану доводяться до конкретних виконавців: колективів цехів, відділів, бригад, до кожного робочого місця.
Плани трудових колективів входять до системи загальнодержавного планування, тому вони (трудові колективи) несуть відповідальність за обґрунтовану розробку та обумовлена виконання планових завдань.
Річний план економічного і соціального розвитку розраховується у вигляді системи техніко-економічних показників. Усі показники поділяються на натуральні, вартісні, кількісні та якісні.
Натуральні показники характеризують випуск продукції, витрату матеріалів, палива, енергії. Вони необхідні для матеріально-речового вираження та обґрунтування плану.
Вартісні показники використовуються для характеристики загальних обсягів виробництва, розмірів витрат та доходів. Вартісні показники розраховуються на підставі натуральних, відображаючи у загальному вигляді витрати та результати праці.
До кількісних показників відносять такі, які визначають обсяг продукції виробництва, суму прибутку, кількість працюючих та інші показники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Методологічні засади планування діяльності підприємств в ринкових умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок