Головна Головна -> Інше українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Аналіз відвантаження і збуту продукції

Аналіз відвантаження і збуту продукції

Назва:
Аналіз відвантаження і збуту продукції
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Аналіз відвантаження і збуту продукції


ПЛАН
Вступ
1. Завдання та джерела аналізу збутової діяльності підприємства
2. Факторний аналіз обсягу реалізації
3. Аналіз виконання договірних зобов’язань
4. Аналіз ринків збуту і маркетингової діяльності підприємства
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Сьогоднішній світ – світ динаміки і швидкості. Щоб в ньому вижити, необхідно постійно мінятися разом з ним і постійно отримувати нові знання і уміння. Більш того, мало ними володіти - ними необхідно уміти грамотно скористатися з тим, щоб вони принесли найбільшу вигоду їх власнику.
Сьогоднішня економіка, що динамічно розвивається, призводить до того, що фірми і організації вимушені постійно еволюціонувати, щоб не залишитися за бортом прогресу і бізнесу. Насичення абсолютно всіх ринків товарами такою мірою, що компаніям доводиться буквально битися за покупців, приводить до розуміння виняткової ролі збуту в діяльності підприємства. Продукція або послуга, вироблена підприємством, повинна бути оптимальним чином продана: тобто, з урахуванням всіх переваг і побажань клієнтів, і з отриманням найбільшої вигоди. Тому головна задача будь-якого підприємства – ідеальним чином сумістити бажання клієнтів і власні виробничі можливості. В цьому випадку у нього буде можливість довести покупцю незаперечні переваги свого товару, або послуги.
Саме тому система збуту є важливою в діяльності будь-якого виробництва. І це не позбавлено обґрунтовування – саме в процесі збуту готової продукції з'ясується, наскільки точними і вдалими були всі використані концепції і стратегії по просуванню товару на ринок. І якщо все виявилося так, як і було задумано, то покупець обов'язково помітить товар, і прибуток – кінцева мета будь-якої підприємницької діяльності – не примусить себе чекати. В іншому випадку, ні про які високі доходи і говорити не доводиться. В бізнесі ціна помилки досить висока.


1. Завдання та джерела аналізу збутової діяльності підприємства
Реалізація продукції — це ланка зв'язку між виробником і споживачем. Від того, як продається продукція, який попит на неї на ринку, залежить і обсяг її виробництва. Реалізація продукції є завершальним етапом кругообігу ресурсів підприємства де товарна форма засобів змінюється на грошову.
Обсяг реалізації продукції безпосередньо впливає на величину витрат, прибуток та рентабельність підприємства. Тому аналіз показників реалізації має важливе значення. 
Його основні завдання:
· оцінка рівня виконання плану (прогнозу) та динаміки реалізації продукції;
· аналіз та визначення впливу різних факторів на зміну обсягу реалізації;
· розробка заходів для оптимізації обсягів реалізації продукції як в цілому, так за окремими видами.
Джерелами інформації для аналізу є бізнес-план підприємства, оперативні плани-графіки, звітність ф. 5-ЗЕЗ «Звіт про експорт (імпорт) товарів, що не проходять митного декларування», ф. 2 «Звіт про фінансові результати», відомість 16 «Рух готових виробів, їх відвантаження та реалізація» та ін.
Обсяг реалізації продукції визначається за відвантаженою покупцям продукцією і може виражатися в порівнянних, планових та діючих цінах. За умов ринкової економіки цей показник набуває першочергового значення.
Важливе значення для оцінки виконання планів мають також натуральні показники обсягів реалізації продукції, які використовують для аналізу обсягу реалізації продукції за окремими видами та групами однорідної продукції.
Етапи аналізу:
· оперативний аналіз відвантаження продукції за обсягом, асортиментом за день, наростаючим підсумком з початку місяця, а також відхи-лення від плану;
· дослідження динаміки та темпів зростання продукції (базові та ланцюгові темпи приросту) як в цілому за рік , так і за місяць, квартал звітного року;
· факторний аналіз реалізації продукції;
· аналіз виконання договірних зобов’язань щодо поставок продукції.
2. Факторний аналіз обсягу реалізації
Основні завдання аналізу обсягу реалізації продукції:
- аналіз виконання плану (прогнозу), динаміки обсягу реалізації за звітний період в цілому за рік, а також в розрізі кварталів, місяців, декад здійснюється як в цілому по підприємству по загальному обсягу реалізації так і в розрізі основних виробів та видів продукції, що формують цей обсяг;
- аналіз факторів, що впливають на зміну обсягу реалізації;
- аналіз причин зміни залишків продукції на складі та залишків відвантажених товарів;
- аналіз резервів оптимізації обсягів реалізованої продукції як в цілому, так і за окремими видами продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Аналіз відвантаження і збуту продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок