Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Управлінський облік і бухгалтер — єдність чи несумісність

Управлінський облік і бухгалтер — єдність чи несумісність

Назва:
Управлінський облік і бухгалтер — єдність чи несумісність
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
БУХГАЛТЕР-КЕРМАНИЧ.
Управлінський облік і бухгалтер — єдність чи несумісність?
«Все для бухгалтера в торгівлі»
N 28, від 11 липня 2005 р.
Юлія Бакун
випусковий редактор, к.е.н.
Управлінський облік ми обговорювали вже не один раз, але це мало фрагментарний характер. А бухгалтери-практики мають багато запитань щодо засад управлінського обліку. Саме на ці запитання ми й спробуємо дати відповіді.
ЩО ТАКЕ УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК?
Назва цього обліку говорить сама за себе: зібрана інформація слугує для прийняття управлінських рішень керівниками підприємства. У класичному варіанті метою такого обліку є оптимізація витрат виробництва. Але сьогодні його функції значно розширилися, поміж іншим, він покликаний забезпечувати управлінську ланку необхідною інформацією, як ретроспективною, так і прогнозною.
Тут бухгалтери, як правило, ставлять таке запитання: чому керівник не може користуватися таким результатом бухгалтерського обліку як фінансова звітність? Відповідь є простою: даних фінансової звітності недостатньо, тому що:
по-перше, вони мають ретроспективний характер, відповідно прогнози у фінансовій звітності не відображаються;
по-друге, звітність складається не так часто, як того потребує управління підприємством;
по-третє, ці дані не є комерційною таємницею, отже, у такій звітності розкривається не вся потрібна для управління інформація.
Дані управлінського обліку становлять комерційну таємницю підприємства.
А ЧОМУ САМЕ Я?
Цим запитанням бухгалтери, а особливо головні, переймаються завжди, коли керівництво вимагає від них управлінської інформації.
Передусім зазначимо, що право керівника самостійно визначати потребу управлінського обліку, його форми та суб'єктів передбачене Законом про бухоблік. Крім того, у кваліфікаційних характеристиках головного бухгалтера Див.: Кваліфікаційний довідник (публікується на crop.V вкладки. - Прим. ред). прямо передбачено такий обов'язок як розроблення системи та форм управлінського обліку.
Таким чином, для того щоб організувати управлінський облік на підприємстві, слід виконати такі дії.
1. Зафіксувати в наказі факт ведення управлінського обліку. Досить часто відповідний пункт є в наказі про облікову політику. З вимог Закону про бухоблік випливає, що управлінський облік не є елементом облікової політики, яка спрямована на складання фінансової звітності. На думку автора, організацію управлінського обліку доцільно передбачити в окремому наказі, адже наказом про облікову політику можуть скористатися аудитори або представники податкових органів. Отже, вони можуть побачити інформацію щодо управлінського обліку.
ТОВ «Паритет»
Наказ
(фрагмент)
N 2 від 01.01.2000 р. м. Київ
Про ведення управлінського обліку
<…>
2. Обов'язки з організації ведення управлінського обліку покладаються на головного бухгалтера, який повинен подавати результати управлінського обліку директорові за формами та періодичністю, встановленими в додатку 3.
2. Закріпити за фахівцями певні ділянки роботи у відповідних посадових інструкціях. Як правило, обов'язки щодо організації управлінського обліку покладають на головного бухгалтера.
Посадова інструкція головного бухгалтера
(фрагмент)
<…>
7. Організувати роботу з підготовки для керівника підприємства пропозицій щодо:
розробки системи і форм внутрішньогосподарського (управлінського) обліку та правил документообігу.
Ознайомлений_______________ Гол. бухгалтер О.Петренко
На підставі посадової інструкції та з огляду на побажання керівництва розробляють форми управлінського обліку та періодичність їх подання, що їх доцільно затверджувати у вигляді додатків до відповідного наказу.
Самі обов'язки щодо заповнення управлінських форм покладають на рядових працівників бухгалтерії, які відповідають за певні ділянки обліку Наприклад, бухгалтер з обліку касових операцій може акумулювати дані про виручку за відділами магазину., або працівників інших структурних підрозділів, наприклад, фінансового або планового відділу.
Посадова інструкція бухгалтера з обліку готівкових коштів
(фрагмент)
6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Управлінський облік і бухгалтер — єдність чи несумісність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок