Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Аналіз організації надходження грошових коштів

Аналіз організації надходження грошових коштів

Назва:
Аналіз організації надходження грошових коштів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,26 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Аналіз організації надходження грошових коштів
на підприємстві


ЗМІСТ
ВСТУП
Показники ліквідності оборотних коштів та якості кредиторської заборгованості
Порівняльний аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості
Висновки


ВСТУП
Розвиток підприємництва в Україні є об’єктивним процесом. Зумовленим тими ринковими перетвореннями, що здійснюються в державі. Підприємство у різних формах виступає, як невід’ємна частина сучасного суспільного процесу, як рушій економічного прогресу.
Підприємницька діяльність має різноманітні види взаємозв’язків і особливостей. Одним з істотних аспектів підприємницької діяльності є фінансовий, бо об’єктивно і суб’єктивно підприємництво національне на досягнення певних позитивних фінансових результатів, тобто формування прибутку, його розподілу і використання.
Свою бакалаврську роботу ми присвятили саме підприємницькій діяльності, а саме звернулася до теми “Аналіз організації надходження грошових коштів на підприємстві”. Щоб якнайширше розкрити дану тему, ми зосередились на таких питаннях, які згруповані в 3 розділи:
Розділ І. Теоретично-методологічні засади аналізу надходження грошових коштів на підприємстві.
Розділ ІІ. Основні методи та показники аналізу надходження грошових коштів (на прикладі підприємства).
Розділ ІІІ. Шляхи вдосконалення аналізу надходження грошових коштів.
Методика аналізу організації надходження грошових коштів та відповідні розрахунки виявлено в роботі на прикладі КГ “ОМІ”. Воно створено відповідно до Установчого договору між громадянами шляхом об’єднання їх вкладів з метою одержання прибутку. Мета діяльності КП “ОМІ” в найповнішому задоволенні суспільних потреб в товарах і послугах, які виробляє чи надає підприємство і вилучення прибутку від їх реалізації.
Слід зазначити, що сьогодні економіка України розвивається за законами ринку. Ринок – це сфера, в якій проявляються взаємовідносини між виробниками і споживачами товарів. Це найвища стадія розвитку товарно-грошових відносин.
Істинне функціонування підприємства в ринкових умовах можливе лише за умов залучення безперервного руху грошових коштів – їх надходження (приплив) та витрачання (відтик), забезпечення наявності певного вільного залишку на рахунок банку.
Проте, знаходження грошей в касі та на рахунках у банку не приносить доходу потрібно знижувати питому вагу грошових коштів. Сума грошей повинна бути такою, щоб було достатньо для погашення першочергових платежів. Потрібно підприємству спрямувати грошові кошти в оборот, чим розширити своє виробництво і отримувати додатковий прибуток.
Дослідження грошових потоків полягає у вивченні обсягів і структури надходжень грошових коштів та їх витрачання, визначення основних джерел надходження та напрямків витрачання грошей, а також порівняння за обсягами та часом вхідних та вихідних грошових потоків, тобто вивчення їх збалансованості. Цей метод ґрунтується на побудові бюджетів готівки та їх аналізі.
Аналіз допоможе об’єктивно оцінити надходження і вибуття грошових коштів підприємництва, можливості його внутрішнього самофінансування, перспективну платоспроможність та ступінь ризику укладання договорів, контрактів та угод.


ПОКАЗНИКИ ЛІКВІДНОСТІ ОБОРОТНИХ КОШТІВ ТА ЯКОСТІ КРЕДИТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ.
Функціонування оборотних коштів розпочинається з моменту їх формування і розміщення. Раціональне розміщення як складова управління оборотним капіталом має певні особливості не лише в різних галузях, а навіть і на різних підприємствах однієї галузі. Визначальними тут є такі чинники: вид господарської діяльності, обсяг виробництва; рівень технології та організації виробництва; термін виробничого циклу; система постачання необхідних товарно-матеріальних цінностей і реалізації продукції та ін.
Залежно від розміщення, умов організації виробництва й реалізації продукції оборотні кошти мають різний рівень ліквідності, а отже, і ризику використання (додаток ).
Практика господарювання підтверджує, що найбільш ліквідними і з найменшим ризиком є кошти в касі, на розрахункових і валютних рахунках в установах банку, вкладені в цінні папери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Аналіз організації надходження грошових коштів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок