Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.

Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.

Назва:
Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
з предмету « Фінанси підприємства»
Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.Завдання
1. Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.
2. Показники стану та ефективності використання оборотних коштів.
3. Фінансовий менеджмент на підприємстві
4. Розрахувати суму мобілізації внутрішніх ресурсів у будівництво, які є джерелом фінансування капітальних вкладень. Очікувана наявність оборотних активів у капітальне будівництво на початок планового періоду складає 150 тис. грн., очікувана кредиторська заборгованість на початок планового періоду – 62 тис. грн., планова потреба в оборотних коштах будови на кінець планового періоду – 160 тис. грн ., перехідна кредиторська заборгованість на кінець планового періоду – 68 тис. грн.
1. Розрахунки платіжними вимогами-дорученнями
Платіжні вимоги-доручення - це комбінований розрахунковий документ, який складається з двох частин. Верхня частина - вимога підприємства-постачальника до підприємства-покупця сплатити вартість товару, виконаних робіт, послуг. Нижня частина - доручення покупця (платника грошових коштів) банку, який його обслуговує, переказати належну суму коштів з його рахунка на рахунок постачальника. Цей розрахунковий документ заповнює постачальник (отримувач грошових коштів) і направляє покупцеві (платнику коштів). Покупець (платник коштів), коли він згоден оплатити товар (роботи, послуги), заповнює нижню частину цього документа і направляє його у свій банк (банк, який його обслуговує) для переказу акцептованої суми на розрахунковий рахунок постачальника.
Розрахунки платіжними вимогами-дорученнями застосовуються переважно в міжміських розрахунках за відвантажені товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги, їх не застосовують стосовно розрахунків претензійного характеру навіть тоді, коли вони випливають із реальних відносин щодо поставки товарів і надання послуг.
Розрахунки платіжними вимогами-дорученнями можуть бути з акцептом або без акцепту. Платники мають право повністю відмовитися від акцепту платіжної вимоги-доручення, коли товари (послуги) не було замовлено; коли товари відвантажено не на погоджену адресу; коли їх доставлено з порушенням строку; коли вони недоброякісні, некомплектні; коли не погоджено ціну товару. Часткова відмова від акцепту платіжної вимоги-доручення можлива тоді, коли поряд із замовленими відвантажено і якісь додаткові товари; коли документально встановлено наявність недоброякісної або неукомплектованої частини товарів; у разі завищення цін, арифметичних помилок у товарно-транспортних документах тощо.
Основою відмови від акцепту може бути також порушення умов контрактів (угод). Про відмову від акцепту платник зобов'язаний у встановлений строк повідомити банк і постачальника, зазначивши причини відмови. Відмова від акцепту не приймається банком, якщо її недостатньо мотивовано або мотиви суперечать законодавству чи інструкціям банку. Розрахунок за допомогою платіжної вимоги-доручення здійснюється за схемою :
1 - постачальник відвантажує продукцію покупцеві;
2 - разом з документами на відвантажену продукцію постачальник передає платіжну вимогу-доручення на оплату;
3 - покупець передає платіжну вимогу-доручення в банк, який його обслуговує, для переказу коштів;
4 - банк покупця (платника коштів) списує з рахунка покупця кошти;
5 - банк покупця сповіщає випискою покупця - власника рахунка про списання коштів з його розрахункового рахунка;
6 - банк покупця направляє в банк постачальника платіжну вимогу-доручення;
7 - банк постачальника зараховує кошти на рахунок постачальника (отримувача коштів);
8 - банк постачальника сповіщає постачальника (власника рахунка) про надходження коштів на рахунок (випискою з розрахункового рахунка).
Розглянута форма розрахунків об'єднує розрахунки платіжними дорученнями і платіжними вимогами-дорученнями.
Позитивні її якості полягають у такому: вона більше відповідає фінансовим та господарським інтересам постачальників і покупців; зміцнює договірні відносини в господарстві; прискорює оформлення розрахункових документів; платіж здійснюється за згодою платника після попередньої перевірки розрахункових і товарно-транспортних документів постачальника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Розрахунки платіжними вимогами-друченнями.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок