Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Державне регулювання економіки

Державне регулювання економіки

Назва:
Державне регулювання економіки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,13 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни
“Державне регулювання економіки”


ПЛАН
Об’єктивна необхідність в державному регулюванні економіки
Особливості державного підприємництва в Україні та організація управління ним
Методи та засоби прямого впливу держави на розвиток державного сектору
Об’єктивна необхідність в державному регулюванні економіки
Діяльність держави характеризується двома різними поняттями: її потенціалом і ефективністю. Під потенціалом держави розуміють здатність ефективно провадити і пропагувати колективні заходи; ефективність - це наслідок використання цього потенціалу для задоволення зростаючого попиту суспільства на відповідні блага. Держава з більшими потенціальними можливостями може бути більш ефективною. Однак держава може мати значний потенціал і не бути достатньо ефективною, якщо цей потенціал не використовується належно. Шлях до створення ефективної економічної системи досить складний.
Сутність держави розкривається та реалізується в її взаємодії із суспільством. Нині держава виконує наступні функції:
1) політичну;
2) соціальну;
3) міжнародну;
4) економічну.
Економічна функція держави полягає у створенні передумов, необхідних для ефективної економічної діяльності суспільства.
Усі функції держави тісно взаємопов’язані. Але  економічна функція є найважливішою, тому що низька ефективність  використання економічного потенціалу перешкоджає реалізації інших суспільних функцій.
Економічну функцію держави можна поділити на п’ять напрямків:
1.Забезпечення економіки необхідною кількістю грошей. У цій сфері держава є монополістом і протистоїть великій кількості покупців, які формують попит на гроші. З метою задоволення цього попиту держава здійснює грошово-кредитну політику.
2. Формування правових засад функціонування економіки. З цією метою держава визначає правовий статус окремих форм власності, регулює відносини між виробниками та покупцями товарів, регламентує здійснення окремими підприємствами зовнішньоекономічної діяльності, визначає обов’язки підприємств перед державою і т.д. Спираючись на економічне законодавство, держава виконує роль арбітра у сфері господарських відносин, виявляє випадки незаконної діяльності та вживає відповідних заходів до порушників.
3. Усунення від ринкового саморегулювання. Неспроможність ринку забезпечити ефективний перерозподіл ресурсів компенсується державним втручанням в економіку. З цією метою держава здійснює захист конкуренції, забезпечує людей суспільними товарами,  формує  інформаційну інфраструктуру ринку, здійснює стабілізаційну політику.  
Суспільними товарами у світовій економічній науці називають  колективні блага та товари, споживання яких має бути рівноправним. До них належать: національна оборона, державне управління, охорона громадського порядку, єдина енергетична система, фундаментальна наука і т. ін. Витрати на чисті суспільні товари передбачаються в центральному і місцевих бюджетах.
Чистих суспільних товарів не так багато. Дуже багато приватних товарів, виробництво і продаж яких забезпечуються ринковою системою (хліб, одяг, автомобілі, цегла та ін.). Є товари, які мають ознаки загальносуспільних і приватних товарів, наприклад, вища освіта, яка може бути і державною і приватною, охорона здоров’я.
4. Перерозподіл доходів. Оптимальна економіка забезпечує такий стан, коли в ньому ресурси суспільства розподілені найбільш ефективно. Але ефективний розподіл ресурсів ще не означає найбільш ефективного розподілу доходів членів  суспільства. Для зменшення нерівності в доходах держава здійснює їх перерозподіл  через різноманітні соціальні програми у формі трансфертних платежів.
Трансферти - це платежі, які здійснюються державою без надання їхніми отримувачами у відповідь будь-яких товарів та послуг.  До них належать стипендії, пенсії, виплати по безробіттю та соціальному страхуванню.
Крім цього держава може регулювати індивідуальні доходи через втручання в процес  формування первинних доходів (встановлення мінімальної заробітної плати, запровадження прогресивної форми оподаткування, індексація доходів з врахуванням інфляції,  регулювання цін на товари та послуги першої необхідності  і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Державне регулювання економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок