Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> інша робота: Фінансово-кредитні і нематеріальні ресурси п-ва.

Загрузка...

Фінансово-кредитні і нематеріальні ресурси п-ва. / сторінка 2

Назва:
Фінансово-кредитні і нематеріальні ресурси п-ва.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Комерційний кредит – це кредит, який передбачає надання відстрочки платежу за одержані товари (послуги) і оформлюється документом, який називається векселем (простий і переказний). Комерційний кредит надають у товарній формі продавці покупцям у вигляді відтермінування платежів за продані товари. Призначення комерційного кредиту – прискорення реалізації товарів. Процент із комерційних кредитів, що входить до складу ціни товару, як звичайно, нижчий, ніж із банківського кредиту.
Комерційний кредит існує у 2-ох основних формах:
відкритий кредит
вексель.
Відкритий кредит – це неформальна угода, за якою покупцеві дозволено придбати товар із відтермінуванням його оплати. Однак такий неформальний характер угоди задовольняє не всіх. Деякі п-ва віддають перевагу надійнішому письмовому борговому зобов’язанню, одним із видів якого є вексель.
Вексель – цінний папір, який підтверджує грошове зобов’язання боржника (векселедавця) заплатити після настання терміну певну суму грошей власникові векселя (векселеотримувачу).
Розрізняють простий і переказний вексель.
Простий вексель містить просте і нічим не обумовлене зобов’язання векселедавця виплатити власникові векселя після вказаного терміну певну суму.
Перевідний вексель (тратта) містить письмову вказівку векселеотримувача, адресовану платникові, заплатити 3-й особі (ремітенту) певну суму грошей у певний термін.
Предметом векселя можуть бути не лише гроші, а й інші цінності.
Комерційний кредит належить до короткотермінових кредитів, на вартість якого впливають 2 фактори:
знижка при наданні комерційного кредиту
термін оплати комерційного кредиту.
Знижку надають покупцеві, якщо він повертає кредит у певний термін.
3. Успішне функціонування п-ва на сучасному етапі вимагає використання ним у своїй діяльності поряд із трудовими, матеріальними і фінансово-кредитними ресурсами і нематеріальних ресурсів, до яких належать об’єкти промислової та інтелектуальної власності. До об’єктів промислової власності належать винаходи, промислові зразки, товарні знаки, корисні моделі.
Винахід – це вирішення завдання, що передбачає наявність певної технічної ознаки, відрізняється істотною новизною і забезпечує одержання позитивного ефекту.
Предмети винаходу – це конструкції виробів, технології їх виготовлення, способи одержання нових матеріалів чи створення нових продуктів.
Промисловим зразком є технічне та естетичне оформлення виробів, що забезпечує його новизну, оригінальність і придатність до промислового виготовлення: модель, малюнок чи їх поєднання.
Корисні моделі – це моделі, які в своїй будові передбачають якісні і кількісні перетворення, пов’язані із зміною форми, зовнішнього вигляду, розміщення окремих вузлів і деталей виробу.
Товарні знаки – це оригінальні позначки, які використовуються для ідентифікації товарів і мають правовий захист: це малюнок, ім’я, термін.
Об’єкти інтелектуальної власності – це інформаційні або організаційні технології.
До інформаційних технологій належать програмне забезпечення, банки і бази даних і знань.
Програмне забезпечення – це сукупність програм, які забезпечують спілкування користувача з комп’ютерною технікою (загальне програмне забезпечення) і орієнтуються на вирішення задач певного класу (спеціальне програмне забезпечення). Вони підлягають правовому захисту (авторські права).
Банк даних – це найважливіша складова частина інформаційних систем, що є сукупністю програмних, організаційних і технічних засобів, призначених для накопичення і використання систематизованої інформації.
База знань – це сукупність систематизованої грунтовної інформації з певної галузі знань, достатньої для вирішення теоретичних і практичних завдань на основі здійснення логічних операцій.
До об’єктів інтелектуальної власності, які пов’язані з організацією розробки, виготовлення і експлуатації конкурентоспроможної продукції, належать: ноу-хау, гудвіл і раціоналізаторські пропозиції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Фінансово-кредитні і нематеріальні ресурси п-ва.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок