Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Магістерська робота Формування бюджету регіону

Магістерська робота Формування бюджету регіону

Назва:
Магістерська робота Формування бюджету регіону
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
52,17 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………..3
Розділ І. Теоретичні аспекти формування бюджету розвитку регіону……………………………………………………………………….…..8
Сутність та класифікація фінансових ресурсів регіону….………8
Значення місцевих бюджетів у соціально-економічному розвитку територій…………………………………………………16
Основні принципи бюджету розвитку регіону….……………..29
Висновок до розділу 1…………………………………………………...40
Розділ ІІ. Процес формування фінансових ресурсів регіону…………..……41
2.1. Динаміка бюджету розвитку регіону……………………..…….….41
2.2. Аналіз формування фінансових ресурсів регіону…………….……48
Висновок до розділу 2………………………………………………..…56
Розділ ІІІ. Проблеми та напрямки щодо вдосконалення процесу формування і виконання місцевого бюджету ………………………………………………………58
3.1. Проблеми та напрямки зміцнення фінансової бази
органів місцевого самоврядування……………………………………58
3.2. Удосконалення системи фінансового вирівнювання території….67
Висновок до розділу 3…………………………………………………76
ВИСНОВОК……………………………………………………………………78
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………..81
ДОДАТКИ……………………...………………………………………………..86
ВСТУП
Бюджет та бюджетна система загалом відноситься до тієї сфери суспільного життя, що безпосередньо стосується інтересів всіх і кожного. В бюджеті будь-якої країни відбиваються важливі економічні, соціальні, політичні проблеми життя суспільства і людини.
Бюджет розвитку — асигнування на інноваційну і інвестиційну діяльність, пов'язану з капітальними вкладеннями в соціально-економічний розвиток муніципальної освіти, на соціальні програми, інші витрати на розширене відтворення.
Бюджет розвитку повинен фінансувати розширене відтворення усіх сфер діяльності на місцевому рівні. Його бюджетні пріоритети можуть змінюватись в залежності від того, як виконується поточний бюджет.
Основними принципами бюджету розвитку є:
тісний зв’язок з поточним бюджетом;
зміна бюджетних пріоритетів;
виконання в міру надходження коштів.
Бюджет – складна економічна категорія. Як категорія, державний бюджет являє собою систему економічних відносин, що складаються в суспільстві в процесі формування, розподілу, та використання централізованого грошового фонду країни, призначеного для задоволення суспільних потреб. Важливою є роль бюджету у розподілі сукупного суспільного продукту та національного доходу.
Найважливіше призначення бюджету – це створення матеріальної основи для реалізації державою своїх функцій: економічної, соціальної, політичної та оборонної.
Дохідна база всіх бюджетів формується за рахунок закріплених законами держави джерел доходів по відповідній ланці бюджетної системи.
Бюджети всіх рівні складаються і виконуються згідно з бюджетною класифікацією [6, c.24-25]
На виконання як державного так і місцевих бюджетів впливають такі чинники: зростання валового внутрішнього продукту, розширення підприємствами всіх форм власності обсягу випуску товарів та їх реалізації збільшення обсягу виробництва і закупок сільськогосподарської продукції, зростання заробітної плати по установах, що фінансуються з бюджету.
Поряд з цим держава має проводити заходи по забезпеченню жорсткого режиму економії коштів, це дасть змогу зменшити видатки бюджетів усіх рівнів та збільшити виділення коштів на інвестиційну діяльність.
Розвиток держави неможливий без створення необхідних умов утримання невиробничої сфери і розвитку виробництва, соціально-культурних закладів та заходи по їх утриманню; органів влади і управління; оборони та ін., що відображено в складі видатків Дер-жавного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
Стало очевидно, що бюджетна система потребує вдосконалення: форм та методів планування бюджетів різних рівнів, ефективного використання бюджетних коштів, міжбюджетних стосунків. Щодо вирішення цих проблем існують різні підходи:–
зберегти бюджетну систему і бюджетний устрій до виходу з економічної кризи, щоб мобілізувати використання фінансів у державі з метою подолання кризових явищ за рахунок розвитку пріоритетних напрямків виробництва, стабілізації національної валюти;–
при збереженні централізованої бюджетної системи надати право місцевим органам влади і управління розпоряджатися коштами, що надходять від комунальної власності підприємств через податки, регулюючи бюджети за рахунок загальнодержавних заходів та доходів;–
надати самостійність місцевим бюджетам, консолідувавши у бюджеті України всі бюджети, що становлять бюджетну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 Інше на тему: Магістерська робота Формування бюджету регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок